1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Mobilya fabrikasında yangın ve patlama

Konusu 'Kaza ve Olay Haberleri' forumundadır ve Ersin Bozkurt tarafından 10 Mart 2013 başlatılmıştır.

 1. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  43934
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Makina mühendisi
  Mobilya Fabrikasında Patlama: 2 Yaralı

  Kartal"da, bir mobilya fabrikasında patlama meydana geldi. Patlama soncu çıkan yangında biri ağır iki kişi yaralandı.


  Kartal’da, bir mobilya fabrikasında patlama meydana geldi. Patlama soncu çıkan yangında biri ağır iki kişi yaralandı.

  Edinilen bilgiye göre, olay, Kartal Çavuşoğlu Mahallesi Yalnızselvi Caddesi üzerinde bulunan mobilya fabrikasında meydana geldi. Fabrika çalışanları kalasları toplarken elektrik panosunun üzerine düşürdü. Panodan yükselen kıvılcımlar talaşları ve diğer yanıcı maddeleri tutuşturunca yangın çıktı. Fabrika işçilerinden Mehmet Yıldırım ve Muharrem Salman alev arasında kaldı. Fabrikada çalışanlar itfaiye ve sağlık ekiplerine haber verdi. Olay yerine sevk edilen itfaiye ekipleri yangını kontrol altına aldı. Ağır yaralanan Yıldırım ve Salman ise sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Daha sonra Muharrem Salman Kartal Devlet Hastanesi yanık ünitesine sevk edildi. Olayı gören vatandaş; “Elektrik kontağından patlama oldu. Yangın çıktı. Yaralanan işçiler hastaneye sevk edildi" dedi.

  Olayla ilgili soruşturma başlatıldı

  Kaynak: Mobilya Fabrikasında Patlama: 2 Yaralı haberi 10 Mart 2013 Pazar haberleri http://www.medya73.com/mobilya-fabrikasinda-patlama-2-yarali-haberi-1253712.html#ixzz2NAD2NV7Z
  <a title='haber' href='http://www.medya73.com/'>Haber</a>
 2. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Bireysel
  Elektrik panosu ortalık yerdemiymiş,acaba..Burada patlamadan çok, yangın çıkmış gibi görünüyor yanılıyor muyum Ersin bey?
 3. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  43934
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Makina mühendisi
  evet yangın , alevler yanıcı maddelere ulaştı (mobilya sektöründe yapıştırcılar,çözücüler de kullanılıyor) ise yangının devamında patlama da çıkmış olabilir. (yanıcı maddelerin buharlarının patlayıcı atmosfer oluşturması)
 4. Sercan Kılıç İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  93869
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  BİREYSEL İSG UZMANI
  kalasların panoya düşüp birden bu denli bir yangın olma ihtimali zor gözüküyor, kalaslar genelde iskelet bölümlerinde olur çünkü ancak solventlerin, yapıştırıcı ve diğer kimyasalların yanında olmuş ise durumda başkadır tabi.. kazasız günler..