1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Mobilya satış mağazası

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve Özgür Özdemir tarafından 30 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

 1. Azah Gümüş İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Firma / Kurum:
  Addo Furniture
  Ben bir ofis mobilyası üreten firmanın satış mağazasında(showroom) çalışıyorum. Bize geçtiğimiz aylarda bir iş güvenliği uzmanı gelerek gerekli çalışmaları yapmış ve klasör halinde bırakmıştı. İhtiyacınız olan dökümanları belirtirseniz paylaşabilirim.
 2. Özgür Özdemir İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı
  risk analizini örnek olarak paylaşabilirseniz seviniriz Azah bey,teşekkürler..
 3. Azah Gümüş İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Firma / Kurum:
  Addo Furniture
  Firmamızda yapılan risk değerlendirmesi ekli dosyada.

  Ekli Dosyalar:

 4. Fırat Nurdoğan Kaza Olay Araştırma Uzmanı

  • Bölüm Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  66039
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Arkadaşlar ;
  analizi yapacağınız yeri ve oradaki işleyişi takip ettiğiniz taktirde zaten her şey ortaya çıkacaktır. Buradan ancak tahmini şeyler yürütürsünüz ama işin sağlıklı yapılması olay yeri gözlemlerdedir. Mobilya mağazasının klasik mi yoksa modern mi mobilya satmasına göre bile analiz farklıllaşır. Nitekim modern mobilyada minifiks sistemi varken çoğu klasik mobilyada kavella + vidalama sistemi mevcuttur.. Modern oturma gruplarında sunta ve hafif ağaç kullanılırken klasik mobilyada gürgen ve kayın kullanılır ki bu taşıma ve montaj esnasında kullanılan yöntemleri değiştirir.Mağazada klima varsa klimanın üflediği alanda çalışma masası olup olmadığı bile ekstra size bir risk katar. Mobilya işi hamallıktır. dolayısıyla elle taşıma yönetmeliği sizin en önemli kaynağınız olur. Mobilyacılığın en büyük meslek hastalığını unutmamak lazım.'' ürünleri geç teslim etmek ve yalan söylemek'' buna nasıl bir önlem bulursunuz bilmem... :) Bu gözlemimi de 12 yıllık mobilya satış ve imalathanelerinde geçen çalışma hayatıma dayanarak yapıyorum..