1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Motorin dolum tesisi yangın boru hattı

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve Arcem tarafından 16 Eylül 2013 başlatılmıştır.

 1. Arcem İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Arkadaşlar,bir motorin dolum ve depolama tesisine risk analizi hazırlıyorum.Bu tesiste yangın boru hattı kışın suyun donmasına karşı boş olarak tutuluyor.Olası yangın durumunda sistemin dolmasının 1 dk sürdüğü söyleniyor.Sistem boşaltılmadan tesis riskide göz önüne alındığında nasıl bir çözüm bulunabilir mi? (Araçlar için kullnılan antifiriz gibi yada farklı bir sistem uygulabilirmi?)
 2. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  32082
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Serbest Çalışıyor
  Ortamı tam bilemiyoruz ama su borulanın çevresinden ısıtma tesisatı geçirilmeli. Suyun donması kesinlikle önlenmeli. Ancak daha önemlisi akaryakıt yangınını suyla söndürmeyi düşün müyorsunuz dimi?
 3. Arcem İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Yok hayır:) Köpük sistemide mevcut..çevre yangını müdahalesi için olan bir tesisat
 4. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  32082
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Serbest Çalışıyor
  Su borusunun yanından kalorifer borusu geçirebilir. Veya izolasyonu iyi yapılmış bir elektirikli ısıtma sistemi kurulabilir. Soğuk ülkelerde yapılan bu.
 5. Serkan Aydemir İtfaiye Amiri-Yangın Eğitmeni

  • Bölüm Yöneticisi
  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Genellikle boru dışına sarılan ısıtıcı kablo, boru ile birlikte izole edilerek boru içindeki akışkana istenen sıcaklık sağlanır.