1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Muğla iş sağlığı ve güvenliği profesyonelleri derneği ilk yönetim kurulu toplantısını yaptı

Konusu 'Diğer Etkinlikler' forumundadır ve Özkan Bozkurt tarafından 24 Mart 2015 başlatılmıştır.

 1. Özkan Bozkurt İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Muğla İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri Derneği ilk yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirerek üyelik başvuru ve kayıt işlemlerinin ardından Nisan ayı içerisinde genel kurulu toplanmaya çağırarak, Ege Bölge Federasyonu ve Türkiye Konfederasyonuna katılma kararını oylamaya sunacaktır.

  İş Sağlığı ve Güvenliği; Güvenlik Kültürünün bulunmadığı yerde olmaz. Kesintisiz ve etkili eğitim için derneğimiz tüm hızı ile seferber edilecektir.

 2. Özkan Bozkurt İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
 3. Özkan Bozkurt İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Biz iş güvenliği uzmanları 2013 yılı başlarından itibaren bu işin ülke koşulları da dikkate alındığında, yasanın yürürlüğe girmesiyle düzelemeyeceği öngörüsünde bulunduk…

  En son Soma ve Ermenek de yaşanan faciaların ardından yaptığımız mesleğinde icabı olan bir sivil toplum örgütü kurmamız gereğini hissettik.

  Bir şeyler yapmalıydık, biz üzerimize geleni yaptık ve Muğla İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri Derneğini 2015 Mart itibarı ile yasal olarak kurduk.

  Bundan sonrası ise derneğimize katılacak olan uzman arkadaşlarımızın bileceği iştir.

  Sürekli oturup; ağlayıp, sızlayıp, şikâyet mi edecekler? Harekete mi geçecekler?

  Şimdi sırada federasyon ve konfederasyon olmamız kaldı. Çok ciddi adımlar atmaktayız.

  Çok yakında bunu da duyuracağız.

  Dernek olarak önümüzde iki konu var…

  Birincisi İş Güvenliği Uzmanlarının çalışma sürelerinin kısa oluşu. Örneğin çok tehlikeli işyerlerinde çalışan başına on iki dakika gibi kısa bir süre görev yapabiliyoruz. Buda hem işyerinde yeterince verimli olmamızın önünü kesiyor hem de sürelerin kısa olması uzmanın çok daha fazla ve farklı noktada hizmet vermesine neden oluyor. Böylece uzman için aşırı bir iş yükü meydana getiriyor. İş Güvenliği Uzmanı daha az noktada daha uzun hizmet vermesi sağlanmalıdır. Buda ancak yönetmelikte geçen çalışan başlına belirlenen sürelerin artması ile mümkündür. Bu konuda hem dernek olarak hem de federasyon ve konfederasyon olarak tüm hukuk yolları tüketilene kadar bürokrat kafası ile savaşılacaktır.

  İkinci konu ise mesleği falan iş güvenliği uzmanı olmayan ancak bir iş kursam diye düşünen elinde elli, yüz bin türk lirası olan pazarlamacı kafalı adamların OSGB kurmak sureti ile bu işe girmeleridir. Bunların önünü kesecek her türlü girişimde bulunacağız.

  Bunlar ne doktorluktan anlar, ne mühendislik bilirler… Tekel bayide sigara satar gibi iş yapmaktadırlar. Söz konusu olan insan hayatıdır. Bunlar için bir önemi olduğunu da sanmıyorum.

  Sadece tek bir zihniyetleri var… Para girsin. Yapılan işin niteliği değil kazanılan paranın niceliği önemli bunlar için.

  Bu ahmakların yönetmelik okumaktan haberleri yok. Yönetmeliği düz metin gibi okuyup işverene istediği cevapları vererek iş yapıyorlar. Yönetmelik onun bunun isteğine gör yorumlanmaz.

  Yönetmeliğin dayandığı bir kanun vardır. Kanun da dayandığı uluslar arası sözleşmeler… Bunlarla da bitmez! Aynı konu ile ilgili farklı bakanlıkların yayınladığı kanun ve yönetmelikler vardır. Bunlar bir bütün olarak değerlendirilir. Mantık hesapları içinde yorumlanır.

  Hayatında iki satır kitap okumamış, bırakın kitabı gazete bile okumamış bu insanlar çalışma bakanlığına on beş bin harç ödeyip başımıza mühendis, doktor hatta hukukçu kesildiler.

  Bu cahil kafa ile mücadele boynumuzun borcudur.
 4. okan özer İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  98038
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  bodrum osgb
  Özkan bey girişiminiz için sizi kutluyorum ,dernek üyeliği için şartlar ve aidat nedir bilgi verirmisiniz
 5. Özkan Bozkurt İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Derneğe üye olmak isteyen arkadaşlar muglaisgder@gmail.com adresine mail atarlar ise üyelik başvuru formu kendilerine ulaştırılacaktır.

  Derneğimizi internet sitesi önümüzdeki hafta içinde yayına girecektir.

  ayrıntılı bilgi için 0 549 214 94 27 numaradan bana ulaşabilirler.

  Genel kurul sonrası Bodrum, Fethiye ve Denizli temsilcileri de aktif görevde olacaklardır.

  Yerleşkemiz; Emirbeyazıt mah. Kurşunlu Camii çıkmazı Muğla / Merkez dedir.