1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Muhasebecilerin yapması gereken risk analizleri örnekleri

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve Özlem Albayrak tarafından 26 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. Özlem Albayrak Adana Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Adana
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    merhaba arkadaşlar mali müşavir bir yakınım bugün beni aradı risk analizi yapımı hakkında yardım almak istedi de kendinin mükellefleri olan iş yerlerinin risk analizlerini kendisi yapması gerekiyormuş sanırım apartman ve kuaför gibi örnek analiz var mıdır ? onların yapabileceği şekilde yoksa onuda uzman mı yapmalı ? yardımcı olamadım o konuda kendisine apartman ve kuaförün risk analizi örneklerini gönderdim ama diğer iş yerleri için ne yapması gerekiyor bakanlık onun içinde örnek analiz yayınladı mı ?
  2. Özlem Albayrak Adana Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Adana
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    teşekür ederim Tahir bey, işine yarayacaktır kesinlikle bende bir göz atarım öyle gönderirim kendisine :) tekrar teşekür ederim :)
  3. İbrahim Şenol İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Etik olarak iş güvenliği uzmanlarının hazırlaması gerekir

Ama mali müşavirler,internet cafe çalışanları hatta kırtasiyelerde hazırlayabilir..(!)
  4. Özlem Albayrak Adana Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Adana
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    onu bende söyledim kendisine normalde iş güvenliği uzmanları yapıyor dedim ama apartmanlarda hani yönetici yapma mevzusu varya sonuçta onların mükellefleride 2, 3 çalışanı olan yerler genelde. onun için yapabileceklerini düşündüm ama net bilgim yok dedim bu konuda onun için sizlerin fikirlerini almak istedim. işte bana sorulan soruda mesela internet cafe için örnek var mıdır kırtasiye için bir bakkal için onların istediği bu
  5. İbrahim Şenol İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Özlem hanım, nereye analiz hazırlanacaksa benim görüşüm; risk analizi hazırlanacak işletmeye siz gidin uzman gözüyle inceleyin işveren ve çalışanlar ile birlikte, risk analizinin hazırlanmasına yardımcı olun. Bir uzmanın bu süreçte aktif rol alması hem işletmelerin selameti açısından hemde sizin için iyi olacaktır.
  6. Özlem Albayrak Adana Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Adana
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    olmazsa öyle yapmayı düşünüyorum ibrahim bey,
  7. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    Benim abim de mali müşavir bu risk analizi işlerine salça olmak istiyorlarmış meslek grubu olarak :)
  8. Özlem Albayrak Adana Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Adana
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Onur Bey , eniştem salça olmak istemiyor adam yazık mesleginden bıkmış şimdide bu yasa başımıza çıktı diyor :) bakalım ben yardımcı olmaya çalışıcam
  9. cul_de_sac İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar yanlış hatırlamıyorsam en nihayetinde bir uzman imzasına ihtiyaç duyulmakta.. ( Uzana zamandır yönetmeliklerle ilgilenmedim net birşey diyemiyorum :( )
  10. cankaban İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    mali müşavir olmak zor bu ülkede, illa yeni ne çıksa onu yapıp daha çok para kazanmak zorundasın.
  11. Aygün Bentürker İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    11423
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Özlem Hanım bari başlığı değiştirin,şöyle olabilir"muhasebecilerin yapmaması gereken"
  12. Murat ERDEM Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Eskişehir
    Sertifika Numarası:
    45030
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Forum Madencilik Müşavirlik Mühendislik san. ve tic. ltd.şti.
    bugün yönetici, muhasebeci, yarın bakkal, fırıncı, simitçi, gazozcu .... bu gidişle herkes uzmana para vermemek için kendisi yapmaya çalışacak, üç kuruş paradan kaçmaya çalışacak, ama yarım yamalak yapılan analizlerden dolayı yarın yaralamalı-ölümlü bir iş kazasıyla karşılaştığında hakime, savcıya nasıl anlatır derdini, artık o da bu işi hafife alanların, sulandıranların sorunu...
  13. Serkan Samsa İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Samsa İş Güvenliği
    Mali Müşavirler muhasebeciler gördüler sıcak parayı ellerinde hazır av da var.Ama işin aslı öyle değil .Bakanlıkta müfettiş arkadaşım var denetim de bir yere 8000 tl ceza kesmiş risk analizi olan bir yere :D
    Adam kendi yapmış risk analizini yapmasa daha iyiydi risk analizinde tespit ettiği eksik yerler için 1000 er TL ceza kesmiş yapsınlar bakalım sonuçları göreceğiz.....
  14. Özlem Albayrak Adana Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Adana
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    hayır arkadaşlar benim anlamadığım onların böyle bir yetkisi var mı ki? bana soran kişi yapmayı düşünen biri değil sadece mükellefleri ondan istemiş o kişide benden yardım istedi bende sadece apartman ve kuaförlerden bahsettim diğerleri hakkında bilgim yok dedim. bana soran kişi yapmayı düşünen biri değil . benim anlamadığım bir uzmanın imzasına ihtiyacları yok mu bunların yani yine her halukarda uzmanın bakması gerekmiyor mu siz beni yanlış anladınız amacım onların böyle bir yetkilerinin olup olmadğını öğrenmekk
  15. Özlem Albayrak Adana Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Adana
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Aygün Hanımm kusura bakmayın ama ben yardım almak için birşeyler paylaştım bu işte yeniyimm birşeyleri sizlerin aracılığıyla öğrenmeye çalışıyorum benden yardım isteyen kişi ısrarla söylüyorum zaten yapmayı düşünen biri değil mükellefleri ondan istemiş kendide böyle birşeyle uğraşmak istemiyor fakat ugraşmak isteyenlerde olabilir ben onlar için birşey söylemiyorum. BAKIN TEKRAR ISRARLA SÖYLÜYORUM olay bu zaten yapmamaları gereken birşey varsa bende bu forumda onu öğrenmeye çalışıyorumm...
  16. Aygün Bentürker İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    11423
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  17. buketdemir İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    mali müşavir ve muhasebecilerin parasını yersen iyi yemezsen kötü oluyormuşsun dün gördüm yaşadım :) adama apartmanlar falan, 2 3 çalışanı olan yerlere ben risk analizi yapmam istemem biraz beklesinler formlar oluşturulabilir dedim.dün bu lafım dönmüş dolaşmış 2 3 çalışanın mecburiyeti yok demişim oldu :sinir: sabır sabır sabır....
  18. Serkan Samsa İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Samsa İş Güvenliği
    Forumlar da konuşulan konular dedikodu misali eklenerek şekil alıyor yanlış bilgilendirme yanlış algılama ve bunu aktarma çok oluyor. En güzel mevzuat yönetmelik okumak öyle de yapıyoruz ama bazen okuduğumuzu yanlış anlayıp ve bunu aktardığımızda silsile yoluyla herkes yanlış öğreniyor..
  19. Hakan DENİZ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bizim mali müşavirde atlamış bu işe ancak ben yanaşmıyorum
  20. Aygün Bentürker İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    11423
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    az tehlikeli işlerde risk az ,sayı çok ,az tehlikeli işlerde risk analizleri ve tedbirleri yapılmayacak işler değil,muhasebeciler de biraz çalışmayla bu işleri yapar.Muhasebeciler az tehlikeli iş kollarındaki işverenlerin nerdeyse hukuk danışmanı,muhasebecilerini o yüzden tercih edecekler ,muhasebeciler de artı bir işten kazanç olur diyecekler ve bu işi yapmasalar bile ortak sağlık güvenlik birimi gibi işi organize edecekler ve piyasada yerlerini alacaklar ve sanırım almaya da başlamışlar,ekiplerini oluşturmuşlar.
    Bunu engellemek için ne yapılabilir ,bizler muhasebeciler gibi çalışacağız,kuracağız danışmanlık firmamızı, oluşturacağız ekibimizi.