1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Muhasebecilerin yapması gereken risk analizleri örnekleri

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve Özlem Albayrak tarafından 26 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    İlk uyarıdan sonra mı ceza kesmişler,
  2. Özgür Özdemir İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Çevre ve Şehircilik Bakanlığı
    kendisi yaptığı müşavirlik hizmetleriyle ilgili size bilgi veriyor mu??
  3. Emine Yazıcı İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    özgür bey özlem hanım bi yakınına yardımcı olmaya çalısıyor . müşavirlikle ilgili bilgi vermesine gerek yok almasına da...ayrıca ortada bi sorun var yani tanıdık olmasa bile es geçilecek bi konu değil...
  4. Özgür Özdemir İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Şu anda sadece uzmanlara,adaylarına değil dikkatinizi çekerim,apartmanlarla ilgili birçok bilgi verebilirim,bu iş için afedersiniz ama .........da dolaşan o kadar çok muhasebe ci var ki,hedefleri sadece rant,şu ana kadar mükellefleri her cezai yaptırım için onlara danışmışlar,amabizim konumuz farklı,ne yazık ki bizleri de peynir gibi görüyorlar..İlk yazan arkadaş gibi davranırsak başımıza neler geleceğini düşünmek bile istemiyorum(bu grubun için de ben olmam da sizler için)..
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 1 Nisan 2013 ---
    Ya arkadaşımya çok amatör yada çok cahilsiniz,BU KONU BİZİMLE ALAKALI VE BİZİM İŞİMİZ, çok mu zor bunu ANLAMAK..
  5. Emine Yazıcı İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    muhasebecilere yardımcı olmam diyorsunuz haklı olabilirsiniz...afedersiniz ama arkanızı sağlama almışsınız zaten...burdaki amaç ortadaki kargaşayı çözmek ...merak etmeyin risk analizin altına imzanızı atmadıktan sonra sıkıntı yok .
  6. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    lütfen üslubumuza dikkat edelim!
  7. Emine Yazıcı İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    siz çok bilgilisiniz sanırım ...
  8. Özgür Özdemir İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özür dileyerek cevap vereyim,38 yaşındayım vede 2004 de aldım sertifikamı ve şu ana kadar da işyeri sahibiyim,çok yakın da muhasebeci arkadaşlarım,ağbilerim ve kardeşlerim var.. Kafadan yanlış olan birşey 'altında imzan yoksa sorumlu olmassın' zihniyeti işe başından sahip olmadığınızın göstergesidir.. ALTINDA İMZA N YOKSA MESULİYET İN YOKTUR ZİHNİYETİ İLE YAPILAN İŞLER ' özellikle sizlerin sayenizde bu hale GELMİŞTİR..
  9. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    mesajdaki üslüp düzeltilmiştir..arkadaşlar yazılarımızda kullandığımız kelimelerde argo kullanmayalım lütfen..
  10. Özgür Özdemir İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    :) Emredersiniz komutanım.. :)
  11. Emine Yazıcı İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    özgür bey yaşınıza ve sertifikanızın tarihine saygı duyorum ama gerçekten yaklaşımınız yanlış...bana göre...altında imzan yoksa mesuliyetin de yoktur zihniyeti ile hiç bir iş yapmam ama altında imzam varsa mesuliyetim çoktur bunu düşünürümm ve öyle imza atarım...kusura bakmayın
  12. Özgür Özdemir İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Ya neyse haklısınız,bir büyüğünüz belki de yaşıtınız hatta küçünüğüz bile olsam işinizle ilgili güveninizi,güçlülüğünüzü vede sorumluluklarınızı gecenin geç saati etkisi ile yanlışta olsa hatırlatmak istedim,hatalarım da haksızlıklarım da bendendir,herkesten özür dilerim(kişisel hayatım da hiç dilemedim) ...
  13. Emine Yazıcı İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    estagfurullah , siteminizde kendinizce haklı olabilirsiniz ama muhasebecilerin hepsi de sizin zannettiğiniz gibi değil en azından henüz bu konuda bilinçli olmayanlar...onlar bilinçlenirse mükellefleride bilinçlenir...
  14. Özgür Özdemir İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Belki de ukala lığım bilinçliliğimden diyelim o zaman..
  15. Serkan Samsa İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Samsa İş Güvenliği
    Sanırım daha önce gidilmiş
  16. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    Valla abim geçen aradı. Oda arkadaşının 50-60 mükellefi varmış bunların yaklaşık 10 akdarı atölye, diğerleri apartman yada bakkalmış. Mükellefler işi halletmesi için ilk muhasebeceilere gidiyor, biz de hayır diyemiyoruz diyor. Neyse arkadaşı sonra bakmış bu iş güzel, çok sayıda mükkellef için tek uzman bulayım demiş(uzman isterse başka birileriyle ortak olabilir ama muhasebeci tek kişiyle muhattap olacak) Lakin abim arkadaşının sürümden kazanmak istediğini söyledi. Abi dedim bu iş sürümden kazanma işi değil, yarın öbür gün bi kaza bela olur sonra bi sürü tazminat çıkar dedim.."Doğru söylüyorsun onur ama piyasa malum" dedi:)

Bu arada abimden bahsettiğim için yorumlarınıza iki kat dikkat etmenizi ricaederim arkadaşlar. Rencide olursam kalbim kırılırsa bu hoş olmaz değil mi :) ?
  17. Özlem Albayrak Adana Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Adana
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    [
    sonumuz hayır olsunn :)
  18. Özlem Albayrak Adana Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Adana
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    özgür bey evet cahilim bu işte ve çok zamana ihtiyacım olduğunun da farkındayım onun için bu forum sayesinde bilgili tecrübeli uzman arkadaşlarımızın bilgilerinden faydalanmaya çalışıyorum. konu hakkında net blgim olmadığı için hatta o kişiyide mükellefleri sen yapacaksın diye tutturunca o kişi beni aradı bende imza yetkilerinin olmadığını ama öyle bir durum varsa bir bilgim olmadığını söyledim bu forum aracılığıyla öğrenmeye çalıştım ve birçok eksiğimi kapatmaya çalışıyorum o bahsettiğim muhasebeci kişiler artık risk analizi ve uzmanlıkla ilgili notlar çıkarmış mükelleflerini bilgilendirmeyi düşünüyorlar bize bu şekilde yardımcı olmaya çalışıyorlar . kusura bakmayın ama her meslekte iyi ve kötü niyetli insanlar her zaman olacaktır önemli olan insanların bilinçlenmesini sağlamak ... ben bu forum sayesinde bilgilendim ve iki muhasebeciyle görüştüm onlara bu yasa hakkında bizim sorumluluklarımız hakkında konuştum ve onlar bundan sonra bize yardımcı olacaklar ki çıkarsızz!!!
    kötü niyetle açılmış bir başlık değil tamamen birşeyleri öğrenme amaçlı ... ama insanları sorduğuna soracağına pişman ediyorsunuz resmen. geçenlerde forumdan bir arkadaşta sanırım bu tarz bir başlık açmış onuda bozmuş sürekli forumdakiler kusurumuza bakmayın ama biz birşeyleri öğrenmeye çalışıyoruz burda hatalarımızda illaki olacaktır. forum yöneticilerinden ricam lütfen bu başlığı kaldıralım artık çünkü yorumlar geldikçe asabımız bozuluyor
  19. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    zorlandıkça sıkıldıkça çile çektikçe ilerde daha rahat edeceksiniz ama bir o kadar da bilgi ve tecrübeleriniz omzunuzda ağır bir mesüliyeti yükliyecek bu sizi onurlu meslek erbabı yapacak.Eleştiriler olacak ama uslubunca.
  20. Özlem Albayrak Adana Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Adana
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Erkan bey eleştirilere açık olmasaydım zaten birşeyler paylaşmazdım sessiz sessiz takılmayıda bilirdim sayfada.benim gibi bilmeyen çok insan var ve bu işte tecrubelenmemiz için çok zamana ihtiyacımız var biz en azından cahilliğimizin farkındayız ve bunun için caba sarfediyoruz ama insanlarında biraz daha yumuşak yaklaşması taraftarıyım.bence yılların tecrubelerinin de bilmediği daha neler vardır bu iştee lütfen herkes bu dönemlerden geçti bizlere biraz daha anlayışlı olurlarsa daha mutlu olacağız... bu arada forum yöneticilerimize çok teşekür ederim her zaman her türlü sorunlarımızda yanımızda oldunuz