1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Muhasebecilerin yapması gereken risk analizleri örnekleri

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve Özlem Albayrak tarafından 26 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    Özlem hanım cehalet "biliyorum" sözcüğünden sonra başlar bilirsiniz. Bizler çok şanslıyız ki, gençlerimiz sizler gibi araştırıcı sorgulayıcı sevgi dolu öğretmenlere emanet. Sizin gibi öğretmenlerimizi ben olumsuz gelişmelerin mesulu olarak görmüyorum Özgür Bey'in aksine. Sizler lütfen sorularınıı sormaya devam edin..Yada bilgilerinizi paylaşmaya..

Zaten ben de benzer durumla karşılaştım. Şimdi abim mali müşavir ve müşterilerini kırmak istmiyor. Ben ne yapayım mesela. Abimi tersliyim mi? (hoş ilk başta onu da yapmıştım:)) tam tersine onunla ve arakdaşıyla görüşeceğim. Bu işin neden sürümden kaanma işi olamayacağını izah edeceğim :)
  2. Özlem Albayrak Adana Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Adana
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    teşekür ederim onur bey sizlerde olmasanız :) biz cahil olmamıza ragmen onları bilgilendirdik ve o insanlar diyorum ya size aldılar yasayı okuyorlar notlar çıkarmışlar bu işi kendileri yapmayacak bizim için bunları yapıyorlar ne bilim yani herkesi aynı kefeye koymamak lazım ben buna sinirleniyorum nie tum uzmanlar dört dörtlük mü eğer bende salla başı al maaşı yapmak isteseydim zaten bu işte çok şeye el atardım ama biz bilincindeyiz işin birseyler bilsekte belki eksik birşeylr vardır diye sizin bilgilerinizden faydalanmaya çalışıyoruz
  3. Hakan DENİZ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    küçük işletmeleri ticaretten anlamayan kişiler kurduğu için muhasebecileri onlar için akıl hocası oluyor.adam daha hesap yapmaktan aciz paraya para demiyor. e sonuç ortada tabi . kendisini bir muhasebeciye yaslamış gidiyor.muhasebecileri o tür patronların vazgeçilmezi
  4. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    katılıyorum...iyisi var kötüsü de var.
  5. Aygün Bentürker İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    11423
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İşyerlerinde iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi görevlendirecek işverenlerin dikkatine!!!
    Bilindiği üzere; 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) Kanunu gereğince işverenlerce görevlendirilmesi gereken iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimlerine ilişkin sözleşme bildirimleri, ilgili Yönetmeliklerde yer alan sözleşme örneklerine göre yapılmaktaydı.

Bugün gelinen süreçte ve İSG Kanununun kapsamı dikkate alındığında, iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi sözleşme bildirimlerine ilişkin iş ve işlemlerin daha etkin ve hızlı şekilde yürütülmesi amacıyla Genel Müdürlüğümüzce “İSG-KATİP” programı hazırlanmış ve 15.2.2013 itibariyle tüm işyerlerinin kullanımına açılmıştır ve 25.3.2013 e-Bildirge yöneticileri kullanıcılarına açılmıştır. İşveren, ortak, vekil, muhasebe ve işveren türlerine ait yetkiler kaldırılmış olup sadece e-Bildirge yöneticileri sisteme giriş yapabileceklerdir.

Sistemin kullanılabilmesi ve iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi görevlendirebilmesi amacıyla;

· Görevlendirme yapılacak işyerinin “e-Bildirge Yöneticisi”'nin SGK kayıtlarında tanımlanmış olması,

· Bu kişilerin e-devlet şifreleri aracılığıyla http://isgkatip.csgb.gov.tr adresinden İSG-KATİP sistemine giriş yaparak, görevlendirilecek iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimini T.C. Kimlik numaraları vasıtasıyla sistem havuzundan seçmeleri,......... e-bildirge yöneticisi demek osgb yöneticisi mi demek ?
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 25 Nisan 2013 ---
    http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=01-katipduyuru