1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Nakliye firmaları çalışmasında nasıl bir yol izlenmeli?

Konusu 'Sektörel Tehlikeler ve Emniyet' forumundadır ve Osman Esmek tarafından 17 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. Osman Esmek İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    77721
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Yaklaşık 2 aydır bir OSGB de iş güvenliği uzmanıyım üzerimde birkaç tane nakliye firması var nasıl bir çalışma yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim
  2. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    firmanın sahip olduğu araçları iyi tanımalısınız öncelikle mevcut mevzuatları araştırarak tehlikeleri belirlemelisiniz.aşağıda işinize yarayacağını düşündüüm bir form ekledim ilk olarak burada kontrol edilmesi gereken checklist olarak düşünün ve başlayın zamanla kendiniz daha ileri seviyeye taşırsınız.

Ekli Dosyalar:

3. ayhanozdemir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    18724
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Makine araç kontrol formu tutmak zorunlumudur ?
  4. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    tutarsanız iyi olur ama tutmazsanızda kimse size niye tutmadınız demez.mevzuat derki kontrolleri yapılmalıdır ama makine araç kontrol formu tutun demez bunun kararını kendiniz vermelisiniz.
  5. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    Güvenli Araç Sürüş Teknikleri eğitimi,
    Güvenli Lastik Kullanım eğitimi,
    Mevzuatta belirtilen teknik, sağlık ve genel eğitimler,
    Nakliyede gece çalışmalarında reflektörlü yelek kullanımı, (gece karanlığında araç yolda kalırsa)
    Araç Bakım takibinin kağıt üzerine alınması,
    Araçların hız takibinin araç takip sistemleri (bkz. arvento gibi uydu kontrollü programlar aracılığı) ile yapılabilirliği

Aklıma şimdilik gelenler bunlar...
  6. Osman Esmek İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    77721
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    teşekkürler fatma hanım
  7. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman

Ekli Dosyalar:

8. sedahatip İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    881
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Erkan Bey iyigünler dosyaların bazılarına taşınmış yada silinmiş olabilir uyarısı alıyorum. yeniden yayınlamanız mümkünmüdür
  9. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    hepsini indirdim ve açtım..bir problem yok..
  10. Turan TAŞKIN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    98715
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ALPERYAPI ( Henüz kurulmadı - kurulma aşamasında... )
    Fatma Hn' la aynı görüşteyim. Firmanın sahip olduğu araçları iyi tanımalısınız. Öncelikle mevcut mevzuatları araştırarak tehlikeleri belirlemelisiniz. Aşağıda işinize yarayacağını düşündüğüm bir form ekledim ilk olarak burada kontrol edilmesi gereken checklist olarak düşünün ve başlayın zamanla kendiniz daha ileri seviyeye taşırsınız.
  11. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    form ?
  12. ranakalfa İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    49447
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Herkese merhaba,kapalı kasa kamyonlarıyla sadece kumaş topları ve kot taşıyan,sıvı,gıda,kimyasal taşımayan bir nakliyat firmasına ,sıvı,gıda,kimyasal taşımasa bile bu ihtimalleri gözönüne alıp,risk analizinde belirtmeli miyiz?
  13. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Uyuşturucu madde kullanımını göz ardı etmeyin derim ve bununla ilgili özel çalışmalar yapmanızda fayda var. Sonuçta nakliye firmalarında bu maddelere daha kolay ulaşıldığını ve kullanıldığını düşünüyorum.
  14. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Nakliye araçlarında kimyasal gıda taşınmadığını sadece kumaş topları ve kot taşındığını belirtebilirsiniz. Araçlara kimyasal bulundurulmaması gerektiği ile ilgi bir talimat hazırlayabilirsiniz. Eğitimleriniz de özel olarak belirtip dosyanıza koyabilirsiniz veya tespit öneri defterine işveren nakliye araçlarında kimyasal taşınmadığını sadece kumaş topları ve kot taşındığını belirtmiştir her ihtimale karşı eğitimlerde belirttik ve talimatlarla bunu destekledik diyebilirsiniz. Yol çok anlayacağınız.

15. ranakalfa İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    49447
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Orkun Bey,sorumun kafa karıştırıcı olduğunu sanmıyorum.Nace kodunda açıklamasında ,sıvı,gıda,kimyasal olduğu için sordum.İyi çalışmalar