1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Ne kadar kanıksadık çarpıklıklar arasında yaşamayı ?

Konusu 'Denetim Fotoğrafları,Önlem ve Tavsiyeler' forumundadır ve Hakan Temizoğlu tarafından 27 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. Hakan Temizoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    IntraNet Bilişim ve Danışmanlık
    Değerli Üyeler,

Çevremizde her gün bir kaldırımda, hiç bir güvenlik tedbiri alınmadan çalışmalar yapılmakta. Başlarında kimse yok, sorgulamaya kalktığınızda ise işçilerle karşı karşıya geliyorsunuz. Onlarında hiç bir şeyden haberleri yok. Ama daha önemlisi biz ne kadar kanıksadı bu çarpık çalışmaları. Yaya olarak hiç bir sorun yok gibi engeller arasında yol alıyoruz. Ne dersiniz değişecek mi bu kabullenme ?
    http://kurumsal.secyasam.org/Content.aspx?ID=432 inceleyin. yorumlarınızı bekliyorum.

Saygılar.
  2. Suat Zengin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    127209
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KALE OSGB
    Yasalar sadece A4 kaliyor gibi
    Geçen akşam araçla eve giderken belediye yolda çalışma yapmış çalışma yarım kalmış hiç bir işaret, ışıklandırma ve yönlendirmeye dair hiç bir güvenlik önlemi alınmamıştı. Ben sabahleyin o yolu kulandığım için her şey sabah ki gibidir düşüncesiyle az kalmıştı canımda oluyordum.
  3. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    şikayet etmek lazım aslında bu vurdumduymaz insanları.geçen gün bir şantiye gördüm adamlar 15 katlı binanın dibinde sayılacak mesafede(yaklaşık arada 10 m yok) iksa olmadan kazmışlar harıl harıl çalışıyolar yanındaki binadada oturanlar var o binalarıda zaten görünce şok oldum bundan bir 2 ay önce yoklardı asıl sorunumuz hız nereye yetişiyoruz belli değil o kadar insanın hayatını tehlikeye atarak nereye ne yetiştiriyosun yahu arkadaş
  4. AYDIN_06 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    uyarıları okurken bir durum aklıma geldi çalışma yapılan yer geçici geçiş yeri 1.5 m demiş mümkünse 1.8 demiş kaldırımda yapılan calısma kaldırımın tamamını kapatamazmı ıllakı gecıs yolu ayrılmak zorundamıdır dıyelım kı ıllakı ayırmak lazım ya 1.5 m kadar bı acıklık bırakılamıyorsa ne olacak

bırde tamamını kapatmak gıbı bır durum oldugunda yayalar bu alandan gecemedıgı ıcın o calısmanın bıtımıne kadar yoldan gecıp Allah korusun bı trafık kazasına maruz kaldıklarında nasıl bır durumla karsı karsıya kalınır?