1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Ne kadar kazanıyoruz

Konusu 'Mesleki Tecrübe ve Deneyimler' forumundadır ve Erdem Baskın tarafından 8 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Bunlar afaki öneriler. Ücret pazarda belirlenir. Arz talep kanunları işler. İnsanların ihtiyacı varsa daha düşük ücretleri kabul edebilirler. Kendinizi ağırdan satın vs demenin gerçeklikle bir bağı yok.
  2. Bedriye Binbaşıoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar burda bahsedilen rakamların hepsi yapılacak işe göre oldukça düşük...Bir de kazandığınız bu paralardan kenara tazminat da koymanız gerekiyor..Yarın bir gün başınıza olumsuz bir şey gelince ve siz tedbirsiz davrandıysanız tazminatı işveren değil siz ödeyeceksiniz..
    O nedenle anlaşacağınız kurumlarla pazarlık yaparken bunları da dikkate alın en az 5000 TL tam zamanlı C uzman için...:)
  3. Keramettin Dursun İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    33721
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    piyasayı düşürmeyin diyenler şu an ne iş yapıolar?
  4. Bedriye Binbaşıoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    İstediğim rakamı verenlere risk analizi yapıyorum şimdilik...
  5. Türkiye de mi ?
  6. Bedriye Binbaşıoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Ezel Hanım bana mı sordunuz?
  7. evet Türkiye de mi yapıyorsunuz diye sordum
  8. Bedriye Binbaşıoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Bu soruyu latife olarak algılamıştım....
    Tabi ki Türkiye'de :)
  9. O nedenle anlaşacağınız kurumlarla pazarlık yaparken bunları da dikkate alın en az 5000 TL tam zamanlı C uzman için...:)[/quote]

bende bu yazınızı görünce latife sanımıştım;)
  10. Süleyman Güneş İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    34575
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    3000 prim günü dolan A sınıfıiş güvenliği sınavına başvuruda bulunabiliyormu? Bu uygulma hakkında bilgisi olan arkadaşlar paylşaımda bulunur ise sevinirim.teşekkürler
  11. 1.500 tl bence mümessil bile kazanıyor..Agzın biraz çene yapıyorsa daha da fazla kazanırsın..Bence bu işin piyasası düşürmeyin artık..Bu işinde suyunu çıkarmayalım..1.500 nedir?Bence anlaşma yaparken anlaşılacak firma üzerinden yüzde isteyin 1750 başlangıç tamam da sonrası için sözleşme bedelinin yüzde10-15-20 ne tutturursanız..işveren size 1 yıl zaman yapmaz yaptığıda yüzde 5-7 arasında olur..
  12. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    bugün de resmi gazetede yada yetkililerce yayınlanmış bir açıklama yok
  13. A. Onur Sevinç Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Cummins Makina

A kısmını biraz abartmışsın. Eskiden o kadardı ama artık 20-40 almıyor. A sınıfı olup, kendini çok iyi geliştirmişse o başka. Ama 8 alan C sınıfıda var, yanında A sınıfı var yasal mevzuatı doldurmak için, her şeyi C yapıyor. Burda olaya yasal zorunluluktan ziyade, C'nin ya da A'nın çalıştığı projelere bakmak lazım. Ben termik santral projesinde çalıştığımda AVM inşaatına gülerdim, şimdi endüstriyel tesisteyim termik santral inşaatına gülüyorum.

Gülmekten kastım, daha kolay olduğu yönünde.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 9 Ekim 2013 ---

Kurban bayramı yaklaşıyor, sıkı pazarlığı Ozan'dan öğrenelim :) Sadece C sınıfı olmak 2250 ediyorsa burda bir problem var demektir. 1500'a OSGB dışında bir yerde başlanabilir.
  14. kozdemir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    44637
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    euas
    merhaba arkadaşlar istanbul avrupa yakasında iş sağlığı ve güvenliği uzmanlığı için gidilebilecek uygun eğitim yerleri hakkaında bilgisi olan varmı ?
  15. gürkan canan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    bu sektörde kim ne kazanıyor bilmiyorum ama ben kamudayım ve tek kuruş kazandığım yok, zaten bu 2016 işinden ötürü daha da kazanacağımda yok zaten, gidenler hep cepten gitti.
  16. ENES GÜRLER İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Yoo kimse dalga geçmiyor. Her işyeri iş güvenliği konusunda titz olsaydı, bugün işsiz C sınıfı uzman kalmazdı. Ayrıca müfettişler her işyerini denetlemiyor. Adamlar ceza yemeyince de nasıl olsa denetleyen yok, böyle gelmiş böyle gider diyorlar, işlerine bakıyorlar. Dolayısıyla bu kadar işsiz olması çok doğal.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 9 Ekim 2013 ---
    Sen zaten kamudasın hiç yorum yapma istersen. Hükümet hep size çalışıyor, sanki sadece siz bu vatanın çocuğusunuz biz de onun bunun çocuğuyuz, özel sektör çalışanlarını hiç görmüyorlar. Bir de kalkmış kazanamıyorum diyorsun, ayıp be. Ha bire size zam yapılıyor, haklarınız genişletiliyor, primler, yardımlar cabası. Daha neyin derdindesin? Haline şükret.
  17. yasiner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ARKADAŞLAR ÇOK ACİL CVP PLS TAM ZAMANLI İSG UZMANI OLARAK ÇALIŞTIĞIMIZDA AZ TEHLİKELİ BİR İŞYERİNDE TEMEL İSG EĞİTİMLERİNİ BİZ VEREBİLİYORMUYUZ C SINIFI UZMAN OLARAK YOKSA OSGB DEN Mİ TALEP EDİLİYOR EĞİTİMLER
  18. ENES GÜRLER İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Normalde isg uzmanlığı yanında eğitimci belgenin de olması lazım ama bugüne kadar eğitimci belgesi yok diye verilen eğitimlerin geçersiz olduğunu hiç görmedim.
  19. yasiner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    SAĞOL AMA NET OLMAM LAZIM VEREBİLİYORMUYUZ VEREMİYORMUYUZ
  20. yaşarsalur İSGforum Üyesi

ver kimse bişey sormayacaktır.