1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Ne kadar kazanıyoruz

Konusu 'Mesleki Tecrübe ve Deneyimler' forumundadır ve Erdem Baskın tarafından 8 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. ENES GÜRLER İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    İşini sağlama almak istiyorsan, eğitimci belgen olmadan verme.
  2. Erhan Çeliktürk İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16620
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Uzman
    Yönetmelikte "eğitici belgesi gerekir" denmiyor.İşyerinde tam zamanlı İSG uzmanı olarak çalışıyorsan ve isgkatip üzerinden işverenle sözleşme yaptıysan eğitim verebilirsin. Yalnız eğitim sürelerini yönetmeliğe göre ayarla ve imza al.Eğitim sonrası sınav da yaparsın.Eğitim dosyasına koyarsın.Mümkünse eğitim sırasında fotoğraf ve video kaydı al. Sınavda başarılı olanlara "Katılım Sertifikası" düzenle.Süper olur.
  3. ENES GÜRLER İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Pardon o eğitici belgesi, isg uzmanlarını yetiştiren hocalarla ilgiliymiş. Aynen isg uzmanı için eğitici belgesi diye birşey yok, sertifikası olan eğitimi verir.
  4. Kevser Turan Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    33759
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    valla oyle olmuyo dedgın gıbı arkadasım ..
  5. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Memur maaşları epeydir düşük olmaktan çıktı. Mühendis maaşı 3000 tl düzeyinde. Bu belgenizle birlikle 2016 sonra %20 kadar bir artış daha alırsınız. Üstelik ölene kadar iş güvencesi gibi bir saçma hakka da sahipsiniz. Bencede siz bu konuda pek şikayetçi olmayın :) Maşınız yüksek demiyorum ama özel sektördeki meslektaşlarınız durumu buyken şikayetiniz ve şikayetinizin biçimi şık değil.
  6. gürkan canan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    kurumdaki maaşımdan bahsetmedim ki, konu iş güvenliği belgesi ile elde edilen kazanç
  7. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Kamuda 2016 da başlayacaktı dimi. O zaman maaşınıza zam gelecektir.. biraz beklemeniz gerekiyor.
  8. ENES GÜRLER İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Üff bi sus bee..
  9. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Bu doğru bir tavır değil, fikrine katılmasakta forum kuralları çerçevesinde fikrini açıklamış Gürkan Bey.
  10. isghizmetadmin Manisa Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Manisa
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    isghizmet
    ben 10 üzeri kazanan c sınıfı da biliyorum :) hemde forum üyesi.
  11. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    hımm.. onu buluyoruz ve bizi yemeğe götürüyor :)
  12. Ozan Değirmenci İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar yazılan mailleri biraz ölçün biçin de öyle yazın.Bir teknik elemana bir mühendise yakışan ifadeler kullanın.Basitleşmeyin.Ben 2250 tl ye çalışın demedim.1500 tl ye çalışan uzmanlara en azından 2250 tl lerin altına çalışmayın ve piyasayı düşürmeyin dedim.Eğer bir teknik eleman bir mühendis 1500 tl ye işe başlayacaksa zaten kendi alanında bu ücretlere iş bulabilir.Bulamayanın kendisinde bir problem bence vardır.Uzmanların aldığı sorumluluk çok yüksektir.Yarın öbür gün ölümlü bir kaza yaşadığınızda hakkınızda maddi tazminat davaları açılınca ne yapacaksınız.2250 tl alan hapse girmeyecek mi diyen arkadaş.Sen yazdıklarımdan bunu çıkardıysan sana sözüm yok.Benim nerde çalıştığımı merak eden arkadaş.İstanbulda Osgb de tam zamanlı çalışmaktayım.Tatmin olmasam da 2250 tl maaş+155 tl yol+servis olmak üzere 2400-2450 tl gibi bir gelirim var.İstanbul da şantiyede tam zamanlı çalışırım diyen varsa bu şartlarda kendi firmama yönlendirebilirim kendisini.Bu yaşta hapse girmeyi göze alıyorsanız birazda tatmin olmanız gerek.Biri çıkıp 10 bin alınca hapse girmicen mi demesin:)Neyse genelde yeni uzmanlara yem atarlar.Bana da atmışlardı.1750 tekli ettiler ben 2500 istedim.2 gün sonra gel başla dediler.Yani piyasa pazarda değil kafada biter.Uzmanlığı ayak altına düşürmeyin.
  13. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Bu nasıl oluyor hocam.. iktisad bilimine bir katkı yapmak üzeresiniz şu an
  14. a.kayar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    verebilirsin sıkıntı yok sözleşmeli olduğun firmada sadece
  15. emregee İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    hepimiz osgb-isis turkey
    217 saat 2250 tl'den bordro edilir bildiğim kadarıyla bunun pazarla pek ilgisi yok
  16. m_gezer21 İSGforum Üyesi

c sınıfı uzman eğer osgb de çalışıyor ise ağırlıklı ctesi yarım günle birlikte egede 1600-2250 arası % 90 1750 - 2000 arasıdır
    c sınıfı uzman eğer tam zamanlı bir firmada çalışıyor ise haftada 6 gündür şantiye ise 15 günde 1 izindir 12 saattir 2000-3000 arası ağırlıklı 2250 -2500 tur ( o da çok zaman çalışmadan kaynaklanıyor )
    b sınıfı uzman eğer osgb de çalışıyor ise egede 6000 - 9000 arası ağırlıklı 7000-8000 dir
    b tam zamanlı o parayı bireysel dışarda kazanamaz çünkü fatura istiyorlar işverenler
    bu arada izmirin en popiler osgb si eğer 1500 günle b ye geçenlere 4500 dedi ama ilk etapta 3000- 3500 dedi
    a sınıfı izmirde 10000-120000 Kocaeli istanbulda arkadaşlardan öğrendiğim 20000 - ve ALLAH ne verdiyse .....
  17. Gizem Korkmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    UMUT OSGB
    bu arkadaşın OSGB simi var acaba
  18. m_gezer21 İSGforum Üyesi

şimdi c sınıfı uzman nasıl 10 ooo kazanır ben 15 bin dahi kazanan biliyorum nasıl mı anlatayım
    önce 3-4 tane muhasebeciyle komisyon üzeri anlaşıyorsunuz yüzde 20 isterler genelde
    size mükelleflerini yönlendirirler
    sizde o işverenlere 1 risk analizi 2 acil eylem planı hizmeti veriryorsunuz faturayıda bireysel danışmanlık işyeri açıyorsunuz masa pc ve 650 tl evrak açılış masrafı faturada noter onaylı serbest meslek makbuzudur
    ve işyerinden 300-1500 arası işte tehlike sınıfı personel sayısı iş potansiyeli ölçülerine göre para alıyorsunuz hepsi bu
  19. erhan41 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Peki bireysel danışmanlık şirketi açıp da işgüvenliği hizmeti verebilirmiyiz?
  20. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu

böyle saçma sapan bir yorum görmedim, görünce yazmadan edemedim, siz de girin kamuya bu kadar şartları iyiyse sizi tutan mı var?