1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Ne kadar kazanıyoruz

Konusu 'Mesleki Tecrübe ve Deneyimler' forumundadır ve Erdem Baskın tarafından 8 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Cihan Yılmaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32596
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Sünpor Isı Yalıtım

Yok vallahi sadece çalıştım , ve çabaladım firma yararına ne varsa yaptım :) Nazar değmesin maşallah diyelim de!
  2. bence kıymet bilene denk gelmişsiniz :))
  3. Cihan Yılmaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32596
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Sünpor Isı Yalıtım
    Şimdi böyle ama ocaktan sonrada ayni tutum olurmu bilemiyorum. Ama hic kotu soz etmedim isverenimden :)
  4. herşey gönlünüzce olsun ;)
  5. erdoganeng İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    A sınıfı uzman olan varmı? A sınıfının maaşları ne kadar? eğer tatmin edici ise şubatta inşallah Ayı alırsam Rusya'ya gitmeyeceğim..
  6. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    30.000 tl..ama bana sorarsan yerinde olsam Rusyaya giderim ve İSG değilde Mühendis olurdum..Mühendis olmayı özledim..
  7. erdoganeng İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Rusya'da çalışıyorum normalde.yüksek makine mühendisiyim. imkanlar ve maaş çok iyi.şirket çok büyük firma.geçenlerde dünyanın en büyük propan dehidrasyon tesisini bitirdik..ev veriyor dayalı döşeli özel şoförlü jipte var...ama 3000 den fazla primim olduğundan A sınıfı uzmanlığını gözüme kestirdim.önce şu C yi alayım..inşallah.. dediğim gibi dışarının şartları iyi ama şöyle A olupta 5000 civarı kotarırsak gitmeye gerek yok:)
  8. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

git mühendislik yap derim...
  9. A olup 5000 mi????????
  10. erdoganeng İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    temmuz gibi piyasada kaç tane A sınıfıf olacağını görürsünüz .o zaman o bahsedilen uçuk maaşların da ne olacağı malum.kalite parayla ölçülmez çok yanılıyorsun.Allah'a şükür yeterince kazandım ..hem maddi hem manevi doygunluğum var....ben üretim müdrülüğü yaparken bir döküm fabrikasında neler olduğunu,italyan,ispanyollarla ve ruslarla çalışırken şantiyede safety nasıl olduğunu........-çoğaltabilirim-yeterince tecrübe ettim..öğrenmeyede devam ediyorum...bu arada o rakamı mütavazilik olsun diye öyle yazdım:)

C sınıfı olupta yakında repsant gibi elinde çantayla berber,kuaför resturant dolaşanları görürseniz şaşırmayın..eğer mesleki olarak kendinizi geliştirmezseniz içi boş.

bir isg yüksek lisansı hatta doktorası.
    çok tehlikeli işlerde çalışıp karşılaşılan problemleri. vb vb.

bu arada B sınıfı olupta dokum fabrikasında çalışan birisinin torna veya cnc ye uzaylı gibi baktığınıda gördüm....olay kişide biter .sen kendini yetiştiremezsen kimse sana acımaz.
  11. bence siz rusya da kalın
  12. erdoganeng İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    size mi soracağım nerde çalışacağı mı? ne iş yapacağımı?
  13. ben fikrimi söyledim
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 11 Aralık 2013 ---
    bence dedim farkettiniz mi????
  14. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    Rusya'nın neresi olduğuna bağlı :)
  15. Ferit Yılmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    İşte böyleleri A sınıfını alıcak !!! ortamı siz düşünün o_O
  16. erdoganeng İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ferit be
    ferit beğenemedin mi? daha 24 yaşındaısn kalkmış beni eleştiriyorsun..böyleleri kelimesini sana iade ederim..sen bir hayatı mesleğini tecrübe et ondan sonra konuş..orada belirttiğim fiyat öylesine şakasına yazılmış bir fiyat onu da yazdık..ha benim tecrübemi edin sonra konuş....9 yıl hvkk de mühendislik ardından ispanyol,italyan ve ruslarla çalışma,Türkiye'de üretim müdürlüğü....şu ana kadar 10 binin üzerinde insanı yönettim.çok tehlikeli sınıflarda çalıştım EMİN OL A SINIFINI ÇOOOOOOOOOOOK İYİ YAPACAK BİLGİ,ZEKA VE DONANIMA SAHİBİM.
  17. Murat ERDEM Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Eskişehir
    Sertifika Numarası:
    45030
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Forum Madencilik Müşavirlik Mühendislik san. ve tic. ltd.şti.
    ... Hani bir hikaye vardır... oğlu vezir olmuş,yaşlı, beli iki büklüm olmuş babasını yaka paça ayağına getirmiş
    - hani baba bana adam olamazsın demiştin, bak okudum, yükseldim, vezir oldum , bak , gördün mü, demiş.
    - oğlum ben sana vezir olmazsın demedim ki, adam olmazsın dedim, adam olsaydın, beni bu yaşlı halimle ayağına getirtmezdin diye...
    siz de herşeyi olmuşsunuz da, bir tek mütevazi olamamışsınız, yaşınıza uygun olgunluğa sahip olamamışsınız,
    herşeyi öğrenmişsiniz de tanımadığınız kişilere karşı nasıl bir üslup kullanacağınızı hangi seviyede iletişim kurmanız gerektiğini öğrenememişsiniz... profil resminize başta pek dikkat etmemiştim ama, bu diyalogları görünce şimdi herşey yerli yerine oturdu...
  18. Ferit Yılmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Murat ERDEM beyin dediği gibi .....
  19. Aynı durumdayız :) Sanırım böyle işverenlere sahip olduğumuz için çok şanslıyız. Benim patronum da saydıklarınız dışında lojman, tüm üniversite eğitim masraflarımı ve katılmak istediğim kongre vs. masraflarını da karşılıyor. Ben de inşallah bu sınavda uzman olabilirsem, şuan ki iş yerimde aynı zamanda uzmanlık yapacağım. Ek ücret ödeyecekler fakat ne kadar isteyeceğimi bilmiyorum. Aslında bu şartlar altında da ek ücret talebinde bulunmak da içimden gelmiyor ama emeği karşılıksız bırakmazlar. Ne kadar istemem gerekli acaba?
  20. Bedriye Binbaşıoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Yahu ne şanslısınız, Maşallah :)
    Benim eski patronum da iş kazası geçirdiğim halde iş kazası olduğunu kabul etmedi, bildirimde bulunmadı...Üstelik raporum bitince beni işten çıkardı. Böylece önce C sonra da A uzman olmama vesile oldu...