1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Nijerya'da petrol fabrikasında patlama

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Erdem Baskın tarafından 25 Aralık 2015 başlatılmıştır.

 1. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  OSGB
  Nijerya'nın bir sıvılaştırılmış petrol fabrikasında meydana gelen patlamada 100'den fazla kişi hayatını kaybetti

  Nijerya'nın güneyindeki Nnewi bölgesindeki Anambra'da bir sıvılaştırılmış petrol fabrikasında meydana gelen patlamada 100'den fazla kişi hayatını kaybetti, ceset parçaları ise etrafa saçıldı.

  Nijerya'daki patlamanın başlayan bir yangın ardından meydana geldiği belirtildi. Patlamanın şiddetinden kasabadaki bütün binaların camlarının kırıldığı ve bir çok evde büyük hasara neden olduğu görüldü.

  Görgü tanığı Emeka Peters, saatlerce süren yangının yerel saatle 11.00’de, gazı boşaltan tankerin gerekli soğuma süresinin dolmasını beklemediği için çıktığını anlattı. Diğer bir görgü tanığı da hayatını kaybedenlerin naaşlarının tanınamayacak halde olduğunu söyledi.

  [​IMG]

  Çok sayıda kişinin de yaralandığı patlamada, Nnamdi Azikwe Üniversitesi Eğitim Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

  [​IMG]
  .........................................................................................................................................................................
  Nijerya'da Patlama: 100'den Fazla Ölü Var

  Nijerya'da bir sıvılaştırılmış petrol fabrikasında meydana gelen patlamada 100'den fazla kişi feci şekilde hayatını kaybetti. Ceset parçaları etrafa saçıldı.
  [​IMG]

  Nijerya'nın güneyindeki Nnewi bölgesindeki Anambra'da bir sıvılaştırılmış petrol fabrikasında meydana gelen patlamada 100'den fazla kişi hayatını kaybetti, ceset parçaları ise etrafa saçıldı.

  PATLAMA, YANGININ ARDINDAN MEYDANA GELDİ

  Nijerya'daki patlamanın başlayan bir yangının ardından meydana geldiği belirtildi. Patlamanın şiddetinden kasabadaki bütün binaların camlarının kırıldığı ve bir çok evde büyük hasara neden olduğu görüldü.

  Görgü tanığı Emeka Peters, saatlerce süren yangının yerel saatle 11.00'de, gazı boşaltan tankerin gerekli soğuma süresinin dolmasını beklemediği için çıktığını anlattı.

  HAYATINI KAYBEDENLERİN NAAŞLARI TANINMAYACAK HALDE

  Diğer bir görgü tanığı da hayatını kaybedenlerin naaşlarının tanınamayacak halde olduğunu söyledi.

  Çok sayıda kişinin de yaralandığı patlamada, yaralılar Nnamdi Azikwe Üniversitesi Eğitim Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

  http://www.haberler.com/nijerya-da-patlama-100-den-fazla-olu-var-8000573-haberi/
  http://www.milliyet.com.tr/nijerya-da-dehset-100-den-fazla/dunya/detay/2169240/default.htm
  http://www.haberturk.com/dunya/haber/1171992-nijeryada-petrol-fabrikasinda-patlama
  http://haber.sol.org.tr/dunya/nijeryada-tanker-patladi-100-olu-140558

  Ekli Dosyalar:

  • haber.jpg
   haber.jpg
   Dosya Boyutu:
   37,3 KB
   Görüntüleme:
   26.248