1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Niosh , iosh sertifikalari hakkinda

Konusu 'Anketler,İstatistik ve Araştırmalar' forumundadır ve Emre Perk tarafından 29 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. Arkadaşlar Merhaba,

Uluslararası geçerliliği olan niosh, iosh sertifikaları var. 10 günlük eğitimin fiyatı yaklaşık 5000 TL civarında ve Türkiye'de çok az firma bu eğitimi veriyor.Sizlerden bu sertifikayı alan var mı,yararları konusunda ne düşünüyorsunuz?
  2. M.Serkan Balkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    1231
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özel Şirket
    5 para etmez boşuna alma hiç bir yararını görmedim görmezsinde.İOSH eğitimi çok boş bir eğitim fiyatınada çüş diyorum git al kitabını oku daha faydalı olur senin için.Aynı eğitim furyasısa ISO 9001 OHSAS 18001 eğitimleridir.Belge var mi var demek için alınan boş belgelerden biri.Sınavlarda hocalar cevapları söylüyor 2 günde alıyorsun belgeyi.Bence kitabını alıp okumak sonra kendin döküman hazırlaman bence daha iyi boşa para verme
  3. Enver Çığşar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    5343
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TOROS OSGB
    kitabını nerden temin edebiliriz
  4. Ömer Daşdan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16875
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İstanbul Destek OSGB
    Bana da önerebileceğiniz sertifikalar var mı?
  5. Enver Çığşar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    5343
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TOROS OSGB
  6. Ömer Daşdan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16875
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İstanbul Destek OSGB
    O kadar sertifika var ki artık kafam karıştı bahsettiğiniz başdenetçilik sertifikasının faydası nedir enver bey
  7. Enver Çığşar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    5343
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TOROS OSGB
    firma denetçiliği yapabiliyorsunuz ohsas iş güvenliğinin doğuşu güzel bilgiler ve uygulamalarda farklı bakış acısı sunuyor iş bulmada yardımcı oluyor vb
  8. Ömer Daşdan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16875
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İstanbul Destek OSGB
    MALİYETİNİ BİLİYOR MUSUNUZ
  9. Enver Çığşar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    5343
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TOROS OSGB
    maliyet derken ömer bey
  10. Ömer Daşdan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16875
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İstanbul Destek OSGB
    Yani bu sertifikanın ücreti ne kadardır. Bir bilginiz var mı
  11. Enver Çığşar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    5343
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TOROS OSGB
    1000tl ömer bey
  12. Enver Çığşar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    5343
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TOROS OSGB
  13. _kaanmert İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Ben bu belgeleri almış olan çok ama çok profesyonel bir B sınıfı isg uzmanı tanıyorum. Çok sevdiğim bir büyüğüm. Adam yıllardır yabancı firmalarda HSE MANAGER. Onun söylediği şu: IOSH, NEBOSH, IEMA gibi belgeler ingiliz belgeleri. Eğitimleri öle işe yarar bi eğitim değil. FAKAT tabiki uluslararası geçerliliği var. Uluslararası firmaların dikkatini çekiyor. Çünkü bu belgeyi alan adam hem işi biliyor gözüyle bakılıyor hemde mükemmel ingilizcesi var anlamında. Ha OHSAS belgeleriyle kıyaslarsan OHSAS ne ki. Bana göre belge değil. Herkeste var. O konuda eminim. Ama OHSAS ta alınmalı bence. İstanbulda ARME nebosh türkçe ve ingilizce eğitimi veriyor. Ama illa alacaksan OSHA 30 HOURS CONSTRUCTİON veya çok çok çok seviye ilerisi OSHA 130 hours construction al derim. OSHA yı tanımayan ülke yok. Adamlar bizim isg uzmanlık gibi 5 dakkalık video yu 5 kere izle geç yapmamşlar. bizde ki 220 saatlik isg uzmanlık eğitimi seni temin ederim hikaye.Adamlar Tamı tamına 30 saatlik parça parça video koymuş. Bitmek bilmiyor. Her konudan sonra test ve en kötüsü 59 konunun 58. sinde bile sadece 3 defa testten kalma hakkın var. hangi noktada 3. kez kalırsan eğitim iptal oluyor. Ayrıca 15 saniyede bir next butonuna tıklamanı istiyor. acaba açık mı bırakmış diye. yoksa sistemden atıp uyarı veriyor. Bu kadar kaliteli bir eğitimi hayatımda görmedim. Zaten eğitim 60 saat filan sürüyo. Testler dökümanlar sınavlar vs... Zaten eğitimi bitirme süresi 6 ay içerisinde. Zor ki adam sana o kadar süre vermiş. Ben şu an OSHA 30 HOURS CONSTRCTİON alıyorum. İçerik harika. Bittiğinde 130 luğa başlayacağım. Amerikan belgesi artık gerisini sen düşün. Bu belgeleri ve eğitimleri metettikleri kadar varmış. Netten online alıyosun. FİNAL sınavı da netten Bittiğinde sana sertifika numarası veriyolar. Belgeyi gel ABD den al diyolar. Ama belgenin çıktısını alabilirsin. Çünkü senin adına bir sertifika numarası kayıtlarda mevcut oluyor. Bu eğitimleri de herkes veremiyo. https://www.osha.gov/ nın akreditasyon verdiği kurumları osha sitesinde belirtmiş. Ben http://ondemandapp.puresafety.com/Ondemand/Home den alıyorum. 190 $ eğitim bedeli o kadar. Aldığında inan uluslararası firmalar kariyer nette cv varsa aramaya başlıyolar. beni 50 firma aramıştır açıkcası. nordex, rönesans, tekfen, enka ve gama gibi daha sayabilirim. AYRICA bir bilgi daha bu ıosh nebosh ve osha gibi eğitimleri kendi içinde 10 larda sertifikası var. mesela: nebosh general certificate, nebosh international diploma, osha 30 hours ındustry. Mesela nebosh diploması 12000 tl, sertifikası 5000 tl. türkiyede diploma eğitimi veriliyo mu bilmiyorum. yani eğitim çok fazla. isimlere takılma. ana isimleri nebosh ıosh osha. Bunlar kendi içinde dallara ayrılıyor. https://www.nebosh.org.uk/Studying/Find_a_Course/ a tıkla aşağıda search den eğitim seç. bir sürü var. son olarak dediğim gibi OSHA dan şaşma. OHSAS IN ÜSTÜNÜ ÇİZİYORUM. ÇOK AMATÖR. Türkiye de alacağın belgelerin sadece C, B ve A sınıfı. Diğerleri hikaye. Neden mi bu kadar emin konuşuyorum. ben bunlarla yatıp bunlarla kalkıyorum da ondan. selamlar kolay gelsin
  14. Enver Çığşar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    5343
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TOROS OSGB
    NEBOSH Uluslararas İş Sağlığı ve İş Güvenliği Genel Sertifikası kataloğu

Ekli Dosyalar:

15. EZGİ KURT İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

OSHA 30 HOURS CONSTRCTİON eğitimini nerden alabiliriz?
  16. Ferit Yılmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    diline sağlık
  17. lale tufan Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  18. Ferit Yılmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
  19. lale tufan Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Siz yaptınız mı burdan burdada 130 saatlik olan yok
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 25 Nisan 2014 ---
    Siz yaptınız mı burdan burdada 130 saatlik olan yok
  20. lale tufan Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Aslında Ferit Bey ilginize teşekkür ederim siz aldıysanız eğer faydasını gördünüz mü bide OHSAS var iç denetçi baş denetçi ikisi bir arada ırca onaylı. Bunlar nasıl sertifikalar işimizi görür mü