1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Niosh , iosh sertifikalari hakkinda

Konusu 'Anketler,İstatistik ve Araştırmalar' forumundadır ve Emre Perk tarafından 29 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

 1. Ferit Yılmaz İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  OHSAS belgeleri bende de var iç denetçi belgeleri, ISO nunda fakat ben yararını görmedim. Ben OSHA belgesini daha almadım fakat IOSH Managing Safely kursuna gitmiştim. şimdilik bir yararını göremedik ama yurtdışı ilanları için avantaj olacağını düşünüyorum
 2. lale tufan Çeviri Grubu

  • Çeviri Grubu
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Cvp için çok teşekkür ederim biz 3 arkadaş haziranda OHSAS iç denetçi baş denetçi sertifikasını alıcaz bende internetten sist öğrenmek amaçlı osha10 hours almayı düşünüyorum. dün bir siteyle kontak kurdum onuda temmuza kadar halletmeyi düşünüyorum. yardımınız için çok teşekkür ederim. eğer yapabileceğim bir şey olursada yardımcı olmak isterim.
  İyi çalışmalar
 3. Ferit Yılmaz İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  eğitimler ingilizce herhalde
 4. lale tufan Çeviri Grubu

  • Çeviri Grubu
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  evet sitede old gibi ingilizce zaten
 5. Ferit Yılmaz İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  ben kendime ingilizce konusunda çok güvenemediğim için başlamadım
 6. lale tufan Çeviri Grubu

  • Çeviri Grubu
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  ingilizceniz hangi seviyede ben yapabilirim die düşünüyorum
 7. Ferit Yılmaz İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  başlangıçla orta arasında :)
 8. lale tufan Çeviri Grubu

  • Çeviri Grubu
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  eğer başlamak isterseniz tıkandığınız noktalarda yardımcı olabilirim isterseniz ben başlayayım ona göre size bilgi vereyim. Şu an nerde çalışıyorsunuz ?
 9. Ferit Yılmaz İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  yalovada tersane sektöründeyim. siz eğitime bir bakın sonrasında sizden tavsiye alırım olur mu ?
 10. lale tufan Çeviri Grubu

  • Çeviri Grubu
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Olur tabi ki ben haziranda kayıt yaptırırım büyük ihtimal ile ona göre size bilgi veririm.
 11. Ferit Yılmaz İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  tamam teşekkür ederim
 12. _kaanmert İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Evet arkadaşlar uzun uğraşlar sonucu OSHA 30 HOURS CONS. belgem elime ulaştı. Eğitimi bitirip sınavı geçmek baya zaman aldı. İngilizceniz iyiyse biraz zaman harcayarak ve odaklanarak kolay bir şekilde halledebilirsiniz. Sonrasında USA DEPARTMENT OF LABER size seri nolu bir kart çıkarıyor. Türkiye deki özel firmalardan eğitim alıp CSGB den belge aldığın gibi. Fakat belge sadece AMERİKA içi gönderi yapılıyor. Ben Virginia dan birini buldum. Adresini verdim. Sağolsun TR ye gelirken getirdi. Konuyu Beğenen ve teşekkür edenlere bende teşekkür ediyorum.
  Neyse SORULARINIZA GELEYİM: Osha 130 luk eğitim konusunda araştırma yapmadım. FAKAT YUKARIDAKİ http://ondemandapp.puresafety.com/Ondemand/Home BU SİTENİN 130 luk eğitimi verebilmesi için şu siteden https://www.osha.gov/dte/index.html yetki alması gerek. Aynı CSGB nin özel isg uzmanlık eğitimi verme yetkisi verdiği gibi. Ki bildiğim kadarıyla yok. Ben bulamadım ama https://www.osha.gov/dte/index.html bu sitede hangi eğitimi hangi kurumlar veriyor diye bir sıralama vardı. O linki bulamadım. Ofisimdeki PC DE KAYITLI Bu hafta içi yazarım. Hatta bir çoğuyla mail ile iletişime geçmiştik. vsvsvs. belgeyi TR ye gönderebilir misiniz. İlgi alaka vsvsvs. sonrasında site (yani kurum) tercihimizi yaptık. ÇOK kafanızı bulandırmayın. https://www.osha.gov/dte/index.html BU SİTE İLE iletişime geçin. Hangi kurum hangi eğitimi veriyor diye sorun. Yada kısaca link isteyin. BİRDE SİTEDEN birinin mail adresini veriyorum. Harwoodgrants@dol.gov Hemen cevap gelmez sanırım 10 saat zaman farkı var. dol.gov demek DEPARTMEN OF LABOR. Çalışma bakanlığı yani. TR deki CSGB. Ha birde Amerika da nasıl bilmiyorum, çok artislik yapmayın cevap vermeyebilirler. Sonuçta devlet kurumu. Tabi TR deki gibi bir devlet kurumuysa.
 13. _kaanmert İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Bu sitenin yetkisi varmı onu araştırın önce. Öyle eften püften bir sürü bu gibi eğitimleri veren özel yabancı kurumlar var. Bu yetkilerle ilgili detayları yukarıda açıkladım. Yukarıdaki sitede hangi kurm hangi eğitimi verme yeterliliğine ve yetkisine sahip bir listesi vardı. Site https://www.osha.gov/dte/index.html bu. İçinden arayıp bulada bilirsiniz. Bu sitede bahsettiğim listede yer almayan kurumlardan belge almayın. Çünkü ekte yer alan belgenin aynısını alamayabilirsiniz. EK e bakınız. Asıl belge bu dur. yetkisiz kurumlar kendi formatına belge veriyorlar. Amerikan çalışma bakanlığından seri no almıyosunuz. EK 1 asıl USA DOL (usa department of labor) belgesi. KÜÇÜK BİR KARTVİZİT. bildiğiniz kağıttan kartvizit. ben laminasyon ile kapladım duvara asmayı düşünüyorum :) UNUTMAYIN eğitimi alırsanız eğer sitedeki adres bilginizi america dan bir adres olarak yazmalısınız. Ve o adresteki arkadaş size getirmeli. Çok yöntem denedim ondan söylüyorum. FEDEX leri mi aramadım. Siz gönderin valla parasını ben verecem mi demedim. CIK fayda etmedi. adresi olan amerikadan bir arkadaş lazım.

  Ekli Dosyalar:

 14. _kaanmert İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Lale hanım çok geç cevapladığım için üzgünüm. Puresafety de 130 luk eğitim olmayabilir. https://www.osha.gov/ adresine girin ve hangi eğitim için hangi kurumlara yetki vermiş onlara bakın ve 130 saatlik eğitimi veren bir kurumla iletişime geçin.
 15. _kaanmert İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Bakın tekrar ediyorum. https://www.osha.gov/ sitesini inceleyin. Bu site AMERİKAN ÇALIŞMA İŞ KURUMU sitesi. Bu sitede de CSGB gibi bazı kurumlara bazı eğitimleri verebilir yetkisi vermiş. Bizdeki İSG UZMANLIK eğitimi veren özel kuruluşlar gibi. https://www.osha.gov/ stesinde araştırın ve oradan bir kurum seçin. Oradan alın belgeyi. O sitede belirtilen kurumlar dışındaki sitelerden eğitim almayın. Akreditasyonu yok çünkü. Ben http://ondemandapp.puresafety.com/Ondemand/Home sitesinden OSHA 30 hurs construction eğitimini aldım. Her firma her eğitimi vermiyor. https://www.osha.gov/ SİTESİNE BAKIN. Yoksa belgenizin geçerliliği olmaz. Ha alırsınız bilmediğiniz bir yerden bir gün hava atarsınız benim şu belgem var diye. Sonra bir amerikalı denk gelir yada işi bilen biri sizi rezil eder. Benim CV m şans eseri bir amerikalıya gitti adam hemen anladı ve belge fotokopimi istedi. Bende gönül rahatlığı ile AL dedim :)
 16. _kaanmert İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
 17. ahmet emre İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Kaan bey merhaba, ozelden mesaj aytmak istedim ama sinirlama var dendi. Halen aktif olarak kullaniyormusunuz hesabinizi? Bir konuda bilgi almak istedim sizden.
 18. _kaanmert İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Belki 6 ay önce bakmıştım siteye bugün bakayım dedim ve bugün sen yazmışsın. Evet seni dinliyorum :) Özel mesajı açmaya çalıştım ama bi bak istersen
 19. ahmet emre İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  OSHA 30 icin online egitim alirken, adamlara sordunuz mu 'ben Turkiye'deyim ama almak istiyorum adresi amerika versem olur mu?' diye yoksa direk adresi amerikali arkadasinizin adresi olarak girip, kendi adinizi verip odemeyi yapip kursu tamamladiniz mi?
 20. _kaanmert İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Sordum ama bana arkadaş hala teyze muhabbeti yapmadılar. Adresi yazdım adıma kargoladılar. Posta kutusundan arkadaşım gitti aldı :)