1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Nisan Bitmeden 75 İşçi Öldü

Konusu 'Anketler,İstatistik ve Araştırmalar' forumundadır ve efecan tarafından 27 Nisan 2012 başlatılmıştır.

 1. efecan İSGforum Üyesi

  İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi'ne göre bu ay en az 75 işçi hayatını kaybetti. Nisan ayı bu yıl için işçi ölümlerinin en yüksek görüldüğü ay oldu.

  İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi her ay yaptığı gibi bu ay da işçi ölümlerine dair istatistiki araştırmasını yayımladı. Meclis nisan ayının ilk 26 gününde 75 işçinin hayatını kaybettiğini açıkladı.
  Açıklanan rakamlara göre, en çok işçi ölümü inşaat/yol sektöründe yaşandı: 20.
  Maden sektöründe 12, enerji sektöründe 10, tekstil alanında 7, çimento/cam sektöründe 3, aynı şekilde metal sektöründe de 3, gemi/tersane alanında 2, büro eğitim/sinema alanında 2, petro-kimya/lastik sektöründe 2, sağlıkta 2, belediyede 2, haberleşme 1, tarım/orman 1, gıda 1, ağaç 1, denizyolu sektöründe 1 işçi hayatını kaybetti.
  İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi'nin rakamlarına göre, Ocak 2012'de 62, Şubat 2012'de 42, Mart 2010'de 59 işçi ölmüştü. Nisan ayı bu yılın en yüksek işçi ölümünün yaşandığı ay oldu. (YY)
  İstanbul - BİA Haber Merkezi
  27 Nisan 2012, Cuma
  Kaynak:Bianet