1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

[Nov 28, 2014] Irca onaylı ohsas 18001 iş sağlığı ve güvenliği baş denetçilik... (Ankara)

Konusu 'Eğitim Duyuruları' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 4 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Irca onaylı ohsas 18001 iş sağlığı ve güvenliği baş denetçilik...
Başlangıç Tarihi: Nov 28, 2014 08:00 PM
Bitiş Tarihi: Dec 1, 2014 02:00 AM
Saat Dilimi: Europe/London +00:00 GMT

Yer:
Hekim Evi
Hekim Evi
Ankara

Gönderen: Erkan Dündar

Etkinlik Katılımcı Sayısı: 0
You can not RSVP for this event...

This event has already begun, or has already passed; RSVP has been since closed.
  1. A.Sait Külekçi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46434
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman

baş denetçi kağıdını kiraya alıyorlarmış
  2. Recep Kaplan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Baş denetçi eğitiminden sonra sınav var bildiğim kadarıyla.oldukça zor bir sınav.ondan sonra ırca onaylı sertifika alıyorsun.
  3. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    1000 tl mi?
    Max. 800 tl ye veriliyor eğitimler,ne yaptınız.OHSAS ın akreditasyonu yok ki zaten.Yapmayın allaşkına.
  4. savas07 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Tuğba hanım,fiyat konusunda ilk başlarda bir açıklama yapmıştım,tekrar açıklama gereği duymuyorum...Siz Risk analizini kaça yapıyorsunuz..??? Ben 50 TL.ye analiz dosyası hazırlayıp verenleri çok gördüm,sadece kağıt parçası,imza yok,onay yok,bir çok eksiklikler var..Ama 1.000 TL'ye de analiz dosyası gördüm dört dörtlük..Evet,800 tl.ye eğitim veren yerler var,500 tl.yede belki bulursunuz,amaç sadece o belgeyi almaksa.Ama amaç,belgenin yanında kaliteli ve dört dörtlük bir eğitimse,durum farklı tabi...Adını anmak istemiyorum,üniversitelerde faaliyet gösteren bir firma 70 Tl.ye tam 13 sertifika veriyor...OHSAS'ın maden akreditasyonu yok,siz yazın birer belge verin millete,sadece kağıt ve baskı parasından ibaret değilmi...???
  5. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    :) kıyasladığınız konu alakasız Savaş bey, "millet 50 tl ye yapıyor diye bu eğitimi 1000 tl ye veriyorum" diyorsunuz, böyle bir kıyaslama olamaz. ISO nun akreditasyon u var ama OHSAS ın yok, araştırdım bu konuyu çokça,merak etmeyin.Sadece abartmayın diyorum.İnsanlar kolay kazanmıyor bu paraları.
  6. haha çok komik:'( ısg belgemin parasını çıkarmadan hayatta bu alana yatırım yapmam
  7. Öznur Direnç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  8. savas07 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Tugba hanim ben kiyaslama yaparken icerik ve kalite farkini anlatmaya calismistim..Anlayisiniza tesekkur ederim...
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 7 Ekim 2013 ---
    Sair bey bu alana yatirim yapip yapmayacaginiz tabiki sizin sahsiniza kalmis bir olay...Siz daha isg belgenizin parasini cikartamamisken kendisini bu konularda gelistirmis ve belgelendirmis bir meslektasinizin simdi boyle kaygilari emin olun yoktur.
  9. A.Sait Külekçi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46434
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Savaş bey, kaygı müslümanda olmaz. Sadece Yasemin hanıma küçük bir şaka yaptım, tabi ki hoşgörüsüne sığınarak.
    Uzmanlığı bir iş olarak görenlerden değilim. Sadece hem mühendis hem autocad bilen der gibi, yaşlanmış cv ye ek satır olarak görenlerdenim.
    Belki doğru belki de yanlış bakış açısı.
    Ancak şimdilik bu şekilde
  10. bu konuda şaka yapmayın çok alınganım :'( :p
  11. Enver Çığşar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    5343
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TOROS OSGB
    selam arkadaşlar başdenetçilik yada kalite yönetimleri paradan çok ufkumuzu açıp farklı yönlerden bakmamıza yardımcı olur ohsas dersiniz risk analizinin doğuşudur ve verilen uygulamalar çok işinize yarayacak iyi çalışmalar
  12. Savaş Bey daha önceki eğitimlerinize de katıldım bu eğitimlerinize de katılmak istiyorum, sizden aldığım eğitim ve sertifikalar iş hayatım için çok faydalı oldu çok teşekkür ederim, eğitim hakkında daha detaylı bilgi verirseniz sevinirim, iyi çalışmalar
  13. savas07 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Tuğba hanım,eğitim detayı ilk sayfada bulunmaktadır..Ayrıca özet olarak tekrar etmem gerekirse:
    Uluslararası geçerli:
    1 Adet Stratejik yönetim
    1 Adet OHSAS 18001 temel dökümantasyon eğitim sertifikası
    1 Adet OHSAS 18001 BAŞ DENETÇİLİK eğitim sertifikası (IRCA Onaylı)
    Öğle yemeği ve ara ikramlar dahil + uygulamalı dolu dolu bir eğitim + eğitim içeriklerini ve örnek kurulumları içeren bir CD
    (Toplam 6 gün eğitim ve eğitim sonunda sınav yapılacak.)
    Hepsi dahil 1.000 TL.ye sahip olacaksınız..Sınıfımız 20 Kişi ile sınırlıdır.
    Başarılar ve İyi çalışmalar dilerim
  14. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Kesinlikle katılıyorum.
    Daha önce de dediğim gibi bu tarz aktivitelerin fiyatları belirli şeylere bağlıdır. Örneğin seminer yeri, eğitmenler, ikramlar, dokümanlar gibi.
    Kursu veren firma doğal olarak bu masraflarını kursu almak isteyenlere yansıtacak, normalde 250TL, 300TL olabilecek bir kursu size 1000TL olarak sunacaktır. Bu bağlamda firmaya pahalı demek doğru değil. Ama sonuçta insanların aynı sertifikayı daha uygun fiyata ulaşması da mümkünken, bir kaç farklı yöntemle ücreti yükseltmek pazarlama açısından ne kadar doğru bilinmez.

Olayın sadece maddi kısmı bir yana, bu seminere mevcut işinden dolayı gelmek isteyip de gelemeyenler de olacaktır. ( Benim gibi) Çağımız teknoloji devri. Hal böyle iken, neden teknolojinin nimaetlerinden faydalanmayalım ki? Neden online seminerler ile masraflar düşürülüp hem vakitten, hem de nakitten tasarruf edilmez? İnanıyorum ki Dünya Kalite ilerleyen zamanlarda bu teknolojiye geçip hem insanların programlarını değiştirip farklı şehirlere gelip seminere katılmasının, hem de otel seminer salonlarına, kırtasiye masraflarına, eğitmen ücretlerine verilecek olan ek mali yükün hafifletilmesi konusunda gerekli adımı atacaktır.

İyi çalışmalar dilerim.
  15. savas07 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Sait bey size tamamen katılıyorum..Bizim bir çok konu ile ilgili olarak online eğitim sitemiz bulunmaktadır... www.dunyakalite.com
    Ama iş BAŞ DENETÇİLİK eğitimine gelince yetkili firma (IRCA) online eğitime izin vermemektedir.Çünkü Baş Denetçilik eğitiminde karşılıklı diyaloglar ve uygulamalar yapılması gerekmektedir..Adı,sanı duyulmamış,akreditesi olmayan bazı firmalar bunu online olarak vermektedirler ama emin olun o belgelerde duvara süs olarak asılacak bir kağıt parçasından öte bir şey değildir ve hiç bir geçerliliği yoktur..Biz Dünya Kalite Derneği olarak IRCA'ya online eğitimler verilmesi konusunda defalarca görüş bildirdik,hala da bildirmeye devam ediyoruz.Bu eğitimimize İngiltere'den firma müfettişi gelip denetim yapacaktır.Bunu fırsat bilerek biz de yine bu talebimizi kendilerine ileteceğiz...

Herkese başarılar ve iyi çalışmalar dilerim..
  16. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Sayın savas07
    Sitenizi sürekli olarak takip etmekteyim.
    Daha önce de bu konuda sizinle yazışmıştık.
    Dediğim gibi. Eğitimi dış unsurlara bağlı olan kursların fiyatı online eğitimlere göre fazla olabilir. Bu doğaldır. Ama sizdeki online eğitim ücretleri de çok uygun sayılmaz. ( Tabi bu görecelidir. Size göre az bile olabilir ama ben kıyaslama yaparak bunu söylüyorum.)
    Hatta ve hatta sürekli takip etmeme rağmen özellikle isgforum.net üyelerine özel bir kampanya da göremedik. ( Hatırlarsanız bu konuda da sizinle görüşmüştük)
    Biz bu platformda daha güzel kampanyalarınızı bekliyoruz.
    Umarım bu konuda da bir çalışma yaparsınız. Dediğim gibi , ben gemide çalışan birisi olarak seminerlerinize gelme gibi bir olanağım yok. Tek imkanım online eğitimler. Öyle 1-2 eğitim de almayacağımızdan, şöyle güzel bir kampanya ile kendimizi geliştirelim. ( Umarım diğer üye arkadaşların da taleplerini bu şekilde dile getirmişizdir)
    İyi çalışmalar.
  17. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Burada bir şeyi eklemek isterim.
    Yaptığım kısa araştırma ile, baş denetçilik eğitimleri online olarak da verilebilmekteymiş. Sanırım sizin yetkili firmanız bu eğitime izin vermiyor. Başka bir yetkili firma bunun iznini vermiş, hatta ders programı bile planlanmış. ( yetkili firma International Personnel Certification Association )
    40 saat online eğitim verilmekte, daha sonra sınav şifresi ayrıca verilip 2 saatte sınav tamamlanmaktaymış.
    Buradan konunuzu baltalamamak için size o firmanın bilgisini vermeyim, ama ilgilenen arkadaşlar zaten kolaylıkla bilgilere ulaşabilir. Fiyatı daha makul.
    En azından süre sıkıntısı olan arkadaşlar değerlendirebilir.
  18. Murat Koçak İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    64951
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Merinos - ÖZERDEM MENSUCAT A.Ş.
    Bu belgeyi lise mezunları da alabiliyormuş. Ilginç?..
  19. Teşekkür ederim Savaş Bey vermiş olduğunuz bilgiler için, çok teşekkür ederim, size de iyi çalışmalar
  20. Murat Koçak İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    64951
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Merinos - ÖZERDEM MENSUCAT A.Ş.

Bahsettiğiniz firmayla görüştüm telefonla. Artık o eğitimleri vermiyorlarmış. Daha çok hijyen denetçi eğitimi 9000 14000 ve akreditasyon eğitimleri veriyorlarmış. :/