1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

[Nov 28, 2014] Irca onaylı ohsas 18001 iş sağlığı ve güvenliği baş denetçilik... (Ankara)

Konusu 'Eğitim Duyuruları' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 4 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Irca onaylı ohsas 18001 iş sağlığı ve güvenliği baş denetçilik...
Başlangıç Tarihi: Nov 28, 2014 08:00 PM
Bitiş Tarihi: Dec 1, 2014 02:00 AM
Saat Dilimi: Europe/London +00:00 GMT

Yer:
Hekim Evi
Hekim Evi
Ankara

Gönderen: Erkan Dündar

Etkinlik Katılımcı Sayısı: 0
You can not RSVP for this event...

This event has already begun, or has already passed; RSVP has been since closed.
  1. savas07 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Sait bey, online egitimlerimiz icin isg forum yetkilileri ile ortaklasa bir kampanya henuz baslatamadik.Ama sunu belirtmek ve bu vesile ile de buradan duyurmak isterim ki Isg forum uyesi olup online egitimlerimizden faydalanmak isteyen arkadaslar icin fiyatlarimiz % 50 indirimlidir...
    Www.dunyakalite.com
  2. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Dediğim olay eski değil.
    Aşağıda paylaşacağım mail bugün 11:57 itibarı ile mail olarak tarafıma ulaştı.

Merhabalar Sayın AKTAŞ

ISO 9001:2008, ISO 14001:2004 Ve OHSAS 18001:2007 Baş denetçi eğitimleri artık web üzerinden de verilebilmektedir.

Başdenetçilik eğitimleri hususunda online eğitim hizmetimizi çözüm ortaklığımızca sağlamaktayız.Eğitim International Personnel
    Certification Association (IPC) onaylıdır.Eğitim de sınav da online olarak uygulanmaktadır. Önce ödeme yapılıp şifre alınmakta,
    onunla 40 saat eğitim notları ve alıştırmalar çalışılmaktadır. Tamamlayınca sınav şifresi verilmektedir. 2 saat içinde sınav tamamlanmaktadır.
    2 defa sınav hakkı mevcuttur.Her zaman başlatılabilir.
    OHSAS 18001:2007 Baş Denetçi Eğitim Fiyatı: 650 TL+KDV

Online eğitim (uzaktan eğitim) bilgileri;
    -Eğitime en az 40 saat katılım zorunludur. 20 günü geçmemek kaydıyla geçerlidir.
    -Günlük en fazla 8 saat katılınabilir.
    -Eğitimin son iki saatlik bölümde sınav yapılır.

Saygılarımızla,
    İyi çalışmalar dileriz.
    Yani aynı firmadan mı bahsediyoruz bilemiyorum ama bu maili aldıktan sonra mesajı paylaştım.
    Eğer bu şekilde bir uygulamanız var ise bunu nasıl kullanacağımızı da belirtirseniz sevinirim. ( İndirim kodu vb. indirim için yapılması gerekenler )
    Teşekkürler
  3. savas07 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Sait bey,Isg forum üyelerinin www.dunyakalite.com adresinden seçtiği eğitimler için kayıt yaptırması,eğitim ücretlerini %50 indirimli olarak ödemesi ve bize mail veya telefonla ulaşarak ismini kayıt ettirmesi yeterli olacaktır.
  4. Emre Yiğitarslan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    bencede... istanbulda olsa katılırdım
  5. savas07 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    İSTANBULDAKİ DEĞERLİ ARKADAŞLAR,,,KASIM VEYA ARALIK AYINDA HANGİ GÜNLER SİZİN İÇİN UYGUN OLUR..??? BERABERCE BİR PLANLAMA YAPALIM VE ORTAK BİR NOKTADA BİRLEŞEREK İSTANBULDA AÇALIM BİR EĞİTİM..
  6. asli ankarali Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Kastamonu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhabalar baş denetçilikte 40 günlük staj yapılması gerektiği şeklinde duyumlarım olmuştu. Firma bize staj ayarlayacak mı?
  7. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    ilk kez duydum.. var mı Sayın Savaş staj zorunluluğu hem de 40 gün :)
  8. asli ankarali Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Kastamonu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  9. savas07 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    ARKADAŞLAR,BU GÜNE KADAR SORULAN SORULAR İLE İLGİLİ GENEL BİR AÇIKLAMA YAPMA GEREĞİ DUYDUM..:
    1- Eğitimimiz IRCA Onaylıdır ve Uluslararası akrediteli belge verilecektir.Bir arkadaşımızın dediği gibi OHSAS'ın akreditesi yoktu ama yurt dışında bu konu ile ilgili olarak akredite oluşturulup istenmeye başladı,yakında Türkiyede de akredite sorulmaya başlanacaktır.
    2- Online olarak baş denetçilik eğitimi veren firmalar var,çok uygun fiyata bunu sizlere sunuyorlar da..Yurt dışındaki akredite ve belgelendirme kurumlarının yetkilileri ile yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde HİÇ BİRİSİNİN ONLİNE EĞİTİM'e olur vermediğini,Online olarak verilecek Baş Denetçilik Belgelerinin akredite edilmeyeceğini,Denetmen olarak çalışacak kişilerin bu belgelerinin geçerli sayılmayacağını öğrendik.Yani kendinizi geliştirmek adına bu eğitimi alıyorsanız online olarak alın,ama denetmen olacaksanız bu belgeler hiç bir işinize yaramayacaktır.
    3- Vereceğimiz eğitimden sonra sizlere Uluslararası akrediteli STRATEJİK YÖNETİM ve OHSAS 18001 Temel eğitimini gördüğünüzü belgeleyen EĞİTİM BELGELERİ verilecektir (Bu belgeler Katılım Belgesi DEĞİLDİR)..Eğitimden yaklaşık 15-20 gün sonra adreslerinize kargo yolu ile OHSAS 18001 BAŞ DENETÇİLİK belgeleriniz gelecektir.
    4- Baş Denetçilik belgenizi aldıktan sonra...: Eğer iş olarak DENETÇİLİK yapmak istiyorum derseniz toplamda 20 (iş günü) denetime katılmanız ve buradaki denetimlerde adınızın ve sizlere verilecek kodunuzun yazılması ve imzanızın bulunması gerekmektedir.Yani staj zorunluluğunuz vardır.(Bu konuda talepte bulunan arkadaşlara derneğimiz tarafından yardımcı olunacak ve gerekli şartlar sağlanacaktır.)İş olarak DENETÇİLİK yapmayacaksanız,almış olduğunuz belgeleriniz yine geçerlidir,her yerde kullanabilirsiniz ama sadece bir denetim firmasında çalışamassınız..
    Hepinize iş ve özel hayatınızda başarılar dilerim...
    Sevgi ve saygılarımla...
  10. asli ankarali Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Kastamonu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bilgilendirmenizden dolayı teşekkür ederim Savaş bey. İstanbul eğitimi ne zaman olacak?
  11. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Savaş bey anadolu yakasında olsun. :) (çekmeköy hele tam bu işler için biçilmiş kaftan)
  12. Ömer Daşdan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16875
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İstanbul Destek OSGB
    BEYKOZ ÖNERİRİM :) BANA YAKIN OLDUĞU İÇİN SANMAYIN
  13. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Hayatta aklımıza gelmedi... aşkolsun olur mu öle şey.

Bende zaten bina vs şartları uygun diye Çekmeköy'ü fısıldadım. Yoksa benle hiiiiç alakası yok.
  14. asli ankarali Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Kastamonu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bencede anadolu yakası olsun hatta kartal a yakın olsun:D
  15. Emre Yiğitarslan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    dudullu olsun:D
  16. savas07 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Arkadaşlar,İSTANBUL için tarih belirleyelim,ondan sonrasında yer olayı kolay,,herkese eşit mesafede olacak uygun bir yer ayarlarız...Öncelikle sizlerden ricam İSTANBUL'da eğitim isteyen arkadaşlar dunyakalite@gmail.com adresine İsim,Soyisim,Telefon numarası ve kendisi için uygun olacak tarih aralığını mail olarak bize bildirsin,bu şekilde hem ön kayıtları yapmış oluruz,hemde ortalama bir tarih çıkartmış oluruz.Daha sonra da kararlaştırılan tarihi buradan yayınlarım ve ön kayıtları kesin kayıta çeviririz....
    Bu arada hepinize iyi bayramlar dilerim..
    Sevgi ve Saygılarımla..
  17. EEK İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bu eğitimi aldıktan sonra firmalarda bu sistemi bireysel olarak kurabiliyor muyuz mesela iş güvenliği uzmanlığı yaptığım bi kaç gıda firması benden bu istekte bulundular gereklerini yerine getirdikten sonra firmanın ohsas sertifikasını ben verebiliyor muyum ?
  18. savas07 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Siz Ohsas temel dokumantasyon ve Bas denetcilik egitimletini aldiktan sonra firmalara Ohsas sistemini kurup entegrasyonunu yapabilirsiniz..Sistemi siz kurarsiniz, bir belgelendirme kurumundan da kurdugunuz sistem ve denetim raporu ike birlikte belgeyi temin ederek firmaya teslim edersiniz.
  19. alperen ekinci İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    26370
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Pan Grup Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti.
    Pahalılık kavramı görecelidir denmiş ancak bir dönem kalite belgeleri ile uğraşan birisi olarak bahsettiğiniz belgeyi IRCA onaylı 250-300 TL arasında temin edilebileceğinden haberdar olmamız lazım. Amaç para kazanmak ama pahalı diyen arkadaşlara göreceli demekte komik. Üstelik konaklama katılımcı arkadaşlar tarafından karşılanacak???
  20. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    savas07 bey selamlar.
    Bu baş denetçilikte akredite konusunda daha önce de burada bir yazı paylaşmıştım. Başka bir kurum artık bu akreditasyonun verildiğini ( IPC tarafından) online olarak da baş denetçi olunabileceğini belirtmişti.

Acaba buradaki sorun nedir?