1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

[Nov 28, 2014] Irca onaylı ohsas 18001 iş sağlığı ve güvenliği baş denetçilik... (Ankara)

Konusu 'Eğitim Duyuruları' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 4 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Irca onaylı ohsas 18001 iş sağlığı ve güvenliği baş denetçilik...
Başlangıç Tarihi: Nov 28, 2014 08:00 PM
Bitiş Tarihi: Dec 1, 2014 02:00 AM
Saat Dilimi: Europe/London +00:00 GMT

Yer:
Hekim Evi
Hekim Evi
Ankara

Gönderen: Erkan Dündar

Etkinlik Katılımcı Sayısı: 0
You can not RSVP for this event...

This event has already begun, or has already passed; RSVP has been since closed.
  1. savas07 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Egitime katilan arkafadlar belgelerini aldiktan sonra Irca dan Code nolari ile teyidini alabilirler..Ayrica egitimi ortak yuruttugumuz firmanin Irca dan yetki belgesi ve Akredite numarasi mevcuttur..Egitime katilan arkadaslar istediklerinde bu belgeyide gorebilirler..
  2. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Her kurum irca dan mi onay almak zorunda acaba?
    Irca ile anlasmasi olmayip baska bir kurum ile anlasmasi olan kurumlarin irca da kayitlarinin olmamasi bence normal.
  3. savas07 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    • Uygunsuz Uslup
    Bizim Egitimi oryak duzenledeigimiz Partner firmamiz Irca nin Turkiye yetkilisi...Burada devamli suretle insanlari ne amacla oldugunu hala cozemedigim bir sekilde yanlis yonlendiren arkaslara cevap mahiyetinde sunu soylemek isterim, artik sobotaji birakin lutfen,, varsa anlasmali firmaniz burada acin bir egitim etkinligi...Biz DÜNYA KALİTE DERNEĞİ yiz, siradan bir firma degiliz...Partner kurukusumuzun IRCA APPROVAL NR..A17497 dir..Lutfen akilli olun artik ve isinize gucunuze bakin
  4. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor

Arkadaşlar rekabet edeceksek firma isimleri verilerek yapılsın. Benim gibi tükecilerde bakıp tercih yapsın. Bu tarz eleştirinin gerçekten geliştirici bir yanı yok.
  5. Hakan DENİZ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    baş denetçi olunca neler oluyor?
  6. Ayhan Bölükbaşoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    5717
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Hyundai Assan Otomotiv San. Tic.A.Ş.
    Benim laflarım ne Savaş beye nede Koray beye ama Savaş bey insanlara ismindeki savaş açmasına gerek yok kendisi zaten açıklama yapmış bir firmayla anlaşmalı olduklarına açıklamış (lütfen ortamı fazla germenin anlamı yok ) eğer böyle bir kurs açtıysanızda hayırlı olsun ben pahalıdır filan demedim (hatta bana göre normal bir fiyat verilmiş olduğunu söylemek isterim) önemli olan Irca onaylı belge veriyoruz deyip insanları kandırmaları (Not: savaş zaten onaylı olarak verdiğinide ispatlamış ) Zaten önemli olan onaylı belge verilmeside değil önemli olan bilgilerin aktarabilmesi büyük firmalar belgen var gel başla demiyor nasıl OHSAS 18001 kurulur şeklinde sorular sorarak senin bilgini ölçüyor yani önemli olan bilginin düzgünce aktarılması ama ben bşadenetçi olmak istiyorum diyen arkadaşlara ise Eğitimi başarı ile tamamlamış aday denetçilerin, bir akredite sistem belgelendirme kuruluşu bünyesinde 20 saat staj denetimini tamamlaması, üzerine 4 tam denetime katılması ve bunu kuruma resmi yazı ile belgeletmesi gerektiğini bildirmek isterim
  7. savas07 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Ayhan bey guzel aciklama yapmissiniz..Yukaridaki yazilarimi okursaniz eger bende sizin degindiginiz konularda aciklamalar yaptim ama bir kac arkadas anlayamadigim sebeplerden dolayi hep saldiri ve kotuleme tarzinda, sanki biz dolandiriciymisiz tarzinda ima ve yazilarda bulundular...Biz bir dernegiz, herhangi bir firma degiliz, yonetim ve denetim kurullarimiz mevcuttur.Icisleri bakanligi ve valilikce duzenli olarak denetleniriz..Piyasayi dolandirip, insanlari kandirip kacma sansimuz yok..Verdigimiz butun belgeler Uluslararasi akreditelidir..Egitimde ahirlik olarak denetim nasil yapilir degil, Ohsas sistemi nasil kurulur uzerine olacaktir..Egitim bitiminde Staj konusunda da gereken yardimi yapacagiz...Ankara kursu icin kayitlarimiz dun kapandi..Kasim ayi icerisinde İSTANBUL kursumuz acilacak ve yine buradan duyuracagiz...Unarim bu egitimi baltalamak icin caba harcayan arkadaslar ozamanda sahnelerde olmazlar...Sevgi ve saygilarimla
  8. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Her ne olursa olsun dernek mensubu olarak bu uslupla konuşmanız amacınızın dışına çıkıyor Savaş bey,Eleştiriler olacaktır,size tavsiyem profesyonel davranmanız aksi halde kafasındaki soru işaretlerini söylediğinde, sizin daha ucuzunu bulursan bizde çalışalım,akıllı olun.baltalamak vb. gibi kaba amatör usluba girmeniz güven,imaj zedeleyicidir.Sosyal medyanın avantajlarından yararlanmanız gerekir,reklamın iyisi kötüsü olmaz mantığı ise eğitimcilere ve bu alanda hizmet verenlere yakışmaz.

Sonraki eğitimler içinde ultimatom da potansiyel müşterilerinizi baştan kaçırmaktan öteye gitmez.
  9. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Savaş Bey istanbulda açtığınızda her iki yakada da açılmasını öneririm. Takdir edersinizki istanbul çok büyük ve ulaşım büyük zaman alıyor. En azından bir anadolu bir avrupa açmanız gerekecek. Bunu bir değerlendirin.
  10. savas07 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Tugba hanim, ben dernegin bir calisani degil, genel baskaniyim..Ben elestirilere her zaman acigim ama sizler elestiri degil direkmen saldiri ve imali ithamlarda bulundunuz..Iste tam bu asamada benimde gerekli cevaplari gerektigi sekilde verme hakkim dogdu..Piyasada daha ucuza va hatta online egitim veren firmalar var..Hatta bir arkadas bazi firmalarin bu belgeyi 250-300 Tl.ye verdigini bile soyledi ama ne hikmetse firma isimlerini veremedi...Bazi arkadaslar Irca dan yetkili firma linki vermis, sadece gulumsedim...Herseyi gecelim, bizim DÜNYA KALİTE DERNEĞİ olarak kimseden akredite almamiza bile gerek yok, bizim logomyz zaten akredite..Burada bazi arkadaskar bilincsizce ve sacmalamaktan oteye gecmeyecek sekilde cok yazilar yazdilar..Bence artik birazda madalyonun dogru yuzunden bakmaya calisin..Ithamda bulunurken veya elestirirken mantikli davranin..Ircanin listesinin linkini veten arkadaslar saldiri ve ima yerine Irca akredite numaramizi sorsalar ve buradan gerekli cevabi alsalar daha uygun olmazmiydi sizce...Ama siz madalyonun ote yaninda oldugunuz icin onlarin ve sizin yazdiklariniz normal, benim verdigim cevaplar anormal oylemi...??? Kusura bakmayin, ben soyledikletimin ve uslubumun arkasindayim..Emin olun kibarca soylenebilecek en yumusak usluptu bu...
  11. Hakan BARTIN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    62085
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar merhaba,
    10 yıldır ISO 9001, ISO 14001 ev OHSAS 18001 Başdenetçisi olarak görev yapıyorum . Yılda ortalama 90-100 Adam.gün denetim yapıyorum. Burada yazılanlara daha fazla dayanamayıp yorum yapmak istedim. Amacım kesinlikle polemik yaratmak değil. Tek amacım konu hakkında ve piyasa konusunda aydınlatma yapmak.
    Öncelikle,
    1. OHSAS 18001 Başdenetçiliği eğitimi ile Başdenetçi olamazsınız. (Başdenetçi olabilmeniz için öncelikle eğitiminize ve mesleki tecrübenize göre belirlenmiş kodlarınızın ile örtüşen 20 adam günlük staj yapmanız gerekir. Staj sonrasında aynı kurallar ile denetçi olarak görev yaparsınız.)
    2. Hiç bir belgelendirme firması sadece OHSAS 18001 Başdenetçisi yetiştirmek istemez. (Çünkü ISO 9001 ve ISO 14001 ile olayı tamamlamanız gerekir)
    3. Şu an piyasada rekabet ve maliyetlerden dolayı başdenetçilerin büyük çoğunluğu 9001, 14001 ve 18001 başdenetçisi. Genelde de firma eğer OHSAS 18001 belgesine sahip ise diğer belgeleri de oluyor. Dolayısıyla entegre sistem denetimi yapılıyor.
    4. ISO 9001 Başdnetçisi eğitimi almadıysanız OHSAS 18001 Başdenetçiliği eğitiminiz yeterli olmaz. (Çünkü denetimde 19011 standardı temeldir)
    5. Almış olduğunuz eğitim sonrasında denetçiliği aktif olarak yapmazsanız belirli bir süre sonra (2-3 yıl)almış olduğunuz eğitimin /belgenizin geçerliliği kalmaz.
    6. Şu an eğer belgelendirme kuruluşu tanıdığınız yok ise kimse sizi C sınıfı uzmansınız diye 20 günlük staj için yanında sizi bulundurmaz. Ücret zaten ödemez.
    7. Bu eğitimi aldıktan sonra OHSAS 18001 sistemi kurabilirsiniz diye bir şey yok. Sistem kurmak farklı bir şey. (3 gün alınan eğitim ile sistem kurulamaz, danışman olunmaz)
    Özetle,
    Denetçiliği profesyonel olarak yapmak istiyorsanız 9001, 14001 ve 18001 başdenetçilik eğitimlerini yazdığım sıra ile alın. Muhakkak görev yapabileceğiniz firma bulun. Fazla getiri beklemeyin:(
    Saygılarımla,
  12. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    1-Derdimiz TSE EN 18001-2007 ve 18002 yi anlamak,bilmek..Eğitimi almak ve sınav ile değerlendirmek.
    2-Siz Uzmanlık için Eğitim aldınız,staj bile yapmadınız yada naylon yaptınız yada 5 günlük stajla bu iş olmuyor yada sınava girdiniz kazandınız ama hala uzman değilsiniz.çünkü staj yapmadınız.
    3-Ben İSG gönüllüsü olarak kalite ile işim olmaz ben Sağlık ve Güvenlik açısından olaylara bakarım,yıllardır piyasaya kalite belgesi dağıttınız ama tırtsınız patronlarda samimiyetsizliği gördüğü için onlarda tırt diyor..kalite belgesi firmalarda çok kağıt parçası olarak var ama devamında OHSA belgeleri yok.Çünkü bu işi yapacak adamda denetçide kalifeye elemanda yok.
    4-İSG uzmanlık eğitimleri ve plastik stajla uzman oluyonda,OHSA yı öğrenmek neden bu kadar kişilerde arıza oluşturuyor anlamış değilim.Benim derdim Belgelendirmek, denetçi olmak değil ki olsa ne yazar, derdim öğrenmek bana lazım çünkü.
  13. Hakan BARTIN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    62085
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Erkan Bey,
    Ben yazımı kişi veya kişileri hedef alarak yazmadım. Ancak sizin yazınızdan bunu algılamadım. Sanki bana yazıyormuşsunuz gibi geldi. Naylon staj yaptığımı nereden biliyorsun. Ben seni tanımıyorum. Sen de beni tanımıyorsun. 1993 yılında İSG Kurullarında görev yapıp, OHSAS 18001 standardı çıktığından beridir de risk analizi yapıp, mevzuatı takip ediyorum. Site Yöneticisi olarak üslup (tırtsınız, belge dağıtınız, naylon staj ...) ve konulara bakışında biraz dikkat lütfen.
    Saygılarımla,
  14. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Ben cevaben duygularımı ifade ettim,üzerinize almayın..güzel bir bilgilendirme yaptınız bende buna istinaden derdimi ifade etmiş oldum en azından şansım oldu.Kırkınlık oluşturduysam özürdilerim.
  15. Hakan BARTIN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    62085
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Erkan Bey,
    Kesinlikle kırgınlık yok. Nezaketli yaklaşımınız için teşekkür ederim.
    Benim de amacım aynı sizin gibi uzmanı olduğum konularda forumdaki arkadaşlara doğru ve aydınlatıcı bilgileri objektif olarak sunmak.
    Teşekkürler.
  16. Gökhan ÖZYILMAZ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    22683
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bu eğitimler Bursa'da verilecek mi??
  17. savas07 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Arkadaslar hangi ilde oldugunuz onemli degil..Eger bulundugunuz ilde onculuk yapip egitim grubu olusturabilirseniz bizler gelir orada egitimimizi veririz..ISO 9001...ISO 14001...ISO 22000 Veya diger konularda da egitimler acabiliriz..Sizler Ohsas sistemine daha yakin oldugunuz icin ohsas egitimi actik...Bakin mesela ben cuma gununden bu yana Şırnak ve Mardin bolgelerindeyim..Siz isteyin, biz size geliriz...
  18. Gökhan ÖZYILMAZ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    22683
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bu gruba yeni katıldığım için Bursa'da kimler var kimler yok bilmiyorum. Bu konu hakkında Bursa'dan olan arkadaşlarda yorum yaparlarsa belki istenilen sayıya ulaşabiliriz ve eğitimi burada da gerçekleştiririz. Diğer türlü şehir dışına çıkmak zor çalıştığımız için.
  19. savas07 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Ankara egitimimiz bugun basladi..İLCİ OTEL'de..Egitim sonunda egitim fotograflarini, katilan arkadaslarin akrediteli egitim belgelerini yayinlayacagim..Onlari gorunce umarim bazi arkadaslarim bizim hakkimizda gereksiz ve onyargili tavirlarindan vazgecerler artik.
    Egitimlerimuz icin soyle yapalim..Egitim almak isteyen arkadaslar Bulunduklari ili ve almak istedikleri egitimi iletidim bilgileri ile birlikte dunyakalite@gmail.com adresine mail olarak gondersinler, orada toparlanip yeterli sayiyi bulunca tatih belirleyip buradan duyurup egitimimizi acalim..
  20. özgül çakmak İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    izmir de de gerekli :)