1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

O2 ile kesim işlerinde kullanilmasi gereken minimal kkd'ler hangileridir?

Konusu 'Kişisel Koruyucular ve Ekipman Seçimi' forumundadır ve Sevde Şahin tarafından 12 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

1. O2 ile kesim işlerinde kullanilmasi gereken minimal kkd'ler hangileridir. Hangi tehlikeler mevcuttur. İyi calişmalar
  2. Çelik kesiliyor bu arada
  3. Beyazıt Casun Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    81345
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Yüz siperi kullanabilir. Isıya dayanıklı eldiven olabilir.
  4. tesekkur ettim beyazit bey, şimdiye kadar sadece gozluk kullanmişlar ve yetrli oldugunu soyluyolar, yuz siperi en mantiklisi ama gozluk +toz maskesi yuz siperi yerine kullanilabilirmi, bide kaynakci onlune gerek yok dimi
  5. Beyazıt Casun Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    81345
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    toz maskesi kumaş ile yapılmış sıçrama esnasında yana bilir gözlük kullanmada yeterli ama yüzün yanmasını önlemeyebilir. Bu önlem sadece fikir ama kullanması esnasında bir adım önde olabilir ama ısıya dayanıklı eldiven koruma yönünden önemli bir KKD
  6. yogun bi şekilde duman cikişi gozlemliyorum maske şart gibi gozlugun yeterli olmadigini duşunuyorum a nasil bi maske siperlik zor oluyo
  7. Beyazıt Casun Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    81345
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    iş güvenliği malzemeleri satan firmalara bakarsanız sizin istediğiniz tarz maske bulabilirsiniz
  8. engin demir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    2837
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    vodafone
    Risk değerlendirmesi yapın,çalışanlarla konuşun,daha önce yaşanmış kazaları inceleyin.Hangi kkd ler gerekli olduğu ortaya otomatik çıkar zaten
  9. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Kaynak işlerinde tehlikeler ve kontrol yöntemleri ve kişisel koruyucu ekipman ile ilgili bilgiler ekteki dosyada kaynak halinde faydalanmanıza sunulmuştur.

Ekli Dosyalar:

10. Teşekkkür ederim Engin Bey, risk analizi yapıldı tabiki, çalışanlarla sürekli iletişim mevcut ama onlardan önlem konusuda bildikleri en iyi önlem olmayan önlem, kafadan hiçbir şekilde rahatsız olmadıklarını söylüyyorlar, kazalar belli zaten kaynakta yanma, yaralanma, elektrik, meslek hastalığı malesef bol miktarda örnekleri var. Peki sorun ne diceksiniz sürekli böylle çalışıyorlar ve ortalıkta herdaim gezen uzmanlar uyarmıyor, konuştumda onlarda iş yürüez diyorlar yani herşey yolunda (!!!) Benim merak ettiğim acaba minimal bir önlem nedir bu konuda , kesim olduğu için, tam zamanlı şantiyeye geçtim (avm inş).. bir anda huzur kaçırmak istemiyorum tekrar teşekkürler