1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

O2 silosu periyodik kontrolleri

Konusu 'İş Ekipmanlarında Emniyet' forumundadır ve Osman ÖZ tarafından 18 Mart 2013 başlatılmıştır.

 1. Osman ÖZ İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Kılıç Holding
  Merhaba arkadaşlar,

  Oksijen silolarının periyodik kontrolleri hangi sıklıkla yapılmalıdır, bilgisi olan var mı?

  Saygılarımla.
 2. İlker Yılmaz İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  47546
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Emek OSGB
  Basınçlı Kap statüsüne girebilir tam emin değilim. oda 1 yıl zaten
 3. ENES GÜRLER İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Oksijen silosu dediğiniz şeyin resmini gösterebilir misiniz? Oksijen tüpünü biliyoruz da oksijen silosu nasıl birşey? Benim bildiğim silo kavramı hububat, granül vb. madde dolduruluyorsa için kullanılır. İçine gaz dolduruluyorsa tüp, basınçlı kap vb. ifadeler olur genelde.
  İş Ekipmanları Yönetmeliği' inde periyodik kontrol süreleri mevzuatta yer almıyorsa standartlara bakın diyor. Onu da en iyi tedarikçi firmanız bilir, onlara sorarsanız daha iyi olur.
 4. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  43934
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Makina mühendisi
  oksijen tankları sanırım ,emniyet mesafeleri de iş ekipmanları yönetmeliğinde var.
 5. Brolin İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  hava ayrışım fabrikasındaki depolama tanklarından bahsediliyor burada. yaklaşık 1500 -2000 tonluk tanklar bunlar. öyle kolay değildir, mevzuatta yazılan ya da mak.müh.odasının yaptığı tarzda değildir.
  kısacası hidrostatik test vs. yapılmaz.
  yapılacak şey, üretimde tanktan kaynaklı sızıntı vb. durumlarda röntgen vb. ultrasonik yöntemlerle sorunun varlığı tespit edilirse , bakım onarım yapılır.