1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

"ocağı kapatacağımız zaman işveren 50 kişiyi devreye sokuyor"

Konusu 'Öneriler ve Şikayetler' forumundadır ve Anıl Keskin tarafından 31 Ekim 2014 başlatılmıştır.

 1. Anıl Keskin Haber Grubu

  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  92297
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Bakanımız Faruk ÇELİK bir açıklamada bulunmuş:
  "Ocağı kapatacağımız zaman işveren 50 kişiyi devreye sokuyor"

  Artık bu cümleyi Allah' mı söyletti bilmiyorum ama bu ülkede işlerin nasıl yürüdüğünü bence hepimiz daha iyi anlıyoruzdur.

  Aynı Bakanımız Soma Faciasında şu cümleleri kurmuştu:
  "Mevzuatımızda şu an için Yaşam Odasıyla ilgili bir konu yok" diyerek işvereni savunarak bizleri şaşırttı çünkü 6331 sayılı kanunumuzun 4. maddesi der ki:
  İşveren, çalışanların işle ilgili sağlık ve güvenliğini sağlamakla yükümlü olup bu çerçevede;

  a) Mesleki risklerin önlenmesi, eğitim ve bilgi verilmesi dâhil her türlü tedbirin alınması, organizasyonun yapılması, gerekli araç ve gereçlerin sağlanması, sağlık ve güvenlik tedbirlerinin değişen şartlara uygun hale getirilmesi ve mevcut durumun iyileştirilmesi için çalışmalar yapar.

  Bu maddenin ne anlama geldiğini bilmeden bu açıklamaları yapan, kanunların altına imza atan bu kişiler bu ülkeyi yönetiyor. Vah ki ne vah. Belki bu açıklamayı da yapması için işveren 50 kişiyi devreye sokmuş olmasın :)

 2. narkissos İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  70602
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  KEYGEN Uluslararası Mühendislik Müşavirlik
  bakanın kendisini aklama açıklamalarından başka bir şey değil bence.
 3. Anıl Keskin Haber Grubu

  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  92297
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Sadece kendisini mi :) İşverenler boşuna beslemiyor devleti 10 milyon dolarlık işletme boşuna 1 milyon dolara özelleştirilmiyor Havalimanları Fabrikalar Yollar keşke bilebilsek bunların gizli ortaklarını da şu 50 kişi ortaya çıksa
 4. narkissos İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  70602
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  KEYGEN Uluslararası Mühendislik Müşavirlik
  Kara delik gibi bir durum. Kimse konuşulsun istemiyor çünkü domino taşı gibi dökülme durumu var..
  Madem bakansın o araya girenleri nasıl savuşturman gerektiğini , hakkaniyetli davranman ve insanların canını düşünmen gerekmez mi ? Bir çok maden bu durumda diyerek insanların canını tehlikeye atmaya dewam ediyorlar.