1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Ocaklara ‘maske değişim istasyonları’ kuruluyor

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Erdem Baskın tarafından 21 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

 1. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  OSGB
  Zonguldak’ta, Türkiye Taşkömürü Kurumu’na (TTK) ait maden ocaklarında meydana gelebilecek kazalarda, işçilerin güvenli bir şekilde tahliyesini sağlamak için ’Oksijenli ferdi kurtarıcı maskesi değişim istasyonları’ kurulmaya başlandı.
  haber.jpg
  Soma’da 301 işçinin hayatını kaybetmesinin ardından yaklaşık 10 bin işçinin çalıştığı TTK’da, iş sağlığı ve güvenliğine yönelik önlemler arttı. Kurum, geçen 10 Mart’ta Resmi gazete’de yayımlanan ’Maden İşyerlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliği’nde Değişiklik Yapılması Hakkında Yönetmelik’ gereği, yer altı faaliyet alanının herhangi bir yerinde iş sağlığı ve güvenliğini etkileyecek göçük, metan, karbonmonoksit gazı, yangın ve toz patlaması gibi iş kazalarınının meydana gelmesi durumunda, işçilerin yerüstüne veya kuyu dibine sağlıklı ve güvenli bir şekilde intikallerini sağlamak amacıyla ‘Oksijenli ferdi kurtarıcı maskesi değişim istasyonları’ kurmaya başladı.
  Bu kapsamda kuruma bağlı müesseselerden Karadon’a 17, Kozlu 2, Üzülmez 3, Armutçuk 6 ve amasra’ya 2 değişim istasyonu kuruluyor. İşçiler, acil durumlarda ilk olarak yanlarında taşıdıkları 30 dakika kullanım süresi olan oksijenli ferdi kurtarıcı maskeyi takacak. Ardından yeni kurulan istasyondaki 60 dakika kullanım süresi bulunan oksijenli ferdi kurtarıcı maskeleri takarak kaçış noktasından dışarı çıkabilecek.
  http://www.milliyet.com.tr/ocaklara-maske-degisim--gundem-2104769/