1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Odyoda işitme kaybı olan işçi çalışabilirmi

Konusu 'Meslek Hastalıkları,Tanı ve Bildirimleri' forumundadır ve murat öncel tarafından 20 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. murat öncel İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    28448
    Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    ilk muayenesinde odyo da sağ kulak ileri derce sol kulak orta erce işitme kaybı olan işçi mevcut .Bu işçi çalışabilir mi çalışabilirse ne şartla çalışır. teşekürler...
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Dikkat gerektiren işlerde,manevracı,hophopcu,işaretçi ve benzeri işlerde çalıştırmamak lazım.İlk aklıma gelen..
  3. aykutkara0 İSGforum Üyesi

erkan beye kesinlikle katılıyorum.bu tür işlerde çalıştırmamak lazım. iş güvenliği kursu alırken bir kitapta okumuştum yönetmelik mi tüzük müydü yoksa kitap yazanın fikri miydi tam bilmiyorum işitme kaybı olan kişiyi çok gürültü çıkaran makinalarda istihdam edilmesi gerekir diyordu.
  4. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    110245
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Dikkat gerektiren işlerde çalıştırılmamalı, onlar risk analizinde ayrıca değerlendirilmeli, alınan tedbirlerde onlar için özel uygulamalar olmalı (Örn: sesli yangın uyarı sisteminin yanında ışıklı uyarı sistemi gibi)
  5. Oktay Yanık İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    760
    Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    Firma / Kurum:
    Özel Kurum
    Merhaba Murat Bey,

ÇALIŞANLARIN GÜRÜLTÜ İLE İLGİLİ RİSKLERDEN KORUNMALARINA DAİR YÖNETMELİK maddelerinede bakarak işyerinde iş güvenliği uzmanı ile beraber yapacağınız risk değerlendirmesi ve sizlerin gördüğü işitme ile ilgili riskleri de değerlendirerek işçi veya bu konumda olan işçileri değerlendirmek gereklidir diye düşünüyorum.Ayrıca ÇSGB nin çağrı merkezlerinde risk değerlendirme rehberinde göz atmanızı tavsiye ederim.
  6. Mehmet Fatih Doğanay İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    59610
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    BilÇe
    Arkadaşların yaptığı yorumlara ek olarak, kesinlikle işe girişten önceki işitme kaybı kayıtlarının tam olması ve bu personelin, bu işitme kayıbı ile işe başladığını imza altına almanızda büyük yarar var.
  7. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Gürültülü işte sağır çalıştırmanızda sıkıntı olmaz tabi acil durumlarda ışıklı uyarı sistemi bulundurmak şartıyla ama işitme kaybı olan bir kişinin gürültülü ortamda çalışmasına (işitme kaybının daha da ileri seviyeye ulaşmaması için) izin verilmemelidir.
  8. murat öncel İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    28448
    Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    değerli katkılarınız için teşekkür ederim çok istifade ettim.
  9. murat öncel İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    28448
    Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    Teşekkürler oktay bey
  10. murat öncel İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    28448
    Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    Fatih bey ben bu isyerinde hekimlige yeni başladım benden once burada isyeri hekimliği yokmus bu isci burada 3 yildir calisiyormus.kendisine sordugumda daha öncede isitme kaybi varmis.kendisinden daha oncesinde isitme kaybi olduguna dair imza alsam yeterlimidir.2. Sorumda bu muayene giriş muayenesi sayilirmi.cunku bunlar hali hazirda çalışan işçiler. İlk muayeneleri ama ise giriş degil sanirsam.
  11. Oktay Yanık İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    760
    Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    Firma / Kurum:
    Özel Kurum
    Murat bey rica ederim bu arada adana gördüm bizlerinde memleket adana :)
  12. murat öncel İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    28448
    Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    eyvallah Oktay bey.selamlar...
  13. Oktay Yanık İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    760
    Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    Firma / Kurum:
    Özel Kurum
    Murat hocam ayrıca işitme kaybı daha önceden olan işçiyi sonrasında düzenli takip ederseniz işitme kaybının ilerlemesi halinde işinin değiştirilmesi yada meslek hastalığı nedeniyle işten yasal haklarını alarak çıkarılması gibi konular gündeme gelebilir.
  14. murat öncel İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    28448
    Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    Doğrudur öyle yapmak lazım uyarınız için tekrar teşekkür ederim Oktay bey selamlar..