1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Ofis malzeme ve mobilyası üretimi yapacak fabrika yangın tesisatı yapılandırılması nasıl olmalıdır?

Konusu 'Yangın Emniyeti ve Kontrol Yöntemleri' forumundadır ve alperen bilal tarafından 25 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

1. alperen bilal İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    74129
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    merhaba
    yangın tesisatı ile ilgili bir sıkıntım var .
    şuan inşaat olan bir firmamda . yangın tesisatı kurulmak isteniyor ( dolaplar tüpler duman dedektörü vs ) . yönetmelikteki düzenlemeleri biliyorum fakat yinede sorarak yapmak en doğrusu inşaat planı ekte belirtilecektir . bu plana göre nerelere ne kadar kaçtane dolap tüp hidrat sitemi kurmam gerekiyor yardım ederseniz sevinirim yapının içinde bölmeler yok . 20150825_093737[1].jpg
  2. Cihan Atahan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    98917
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KALE OSGB - ARÇEV ÇEVRE DANIŞMANLIK
    Alperen Bey, bu inşaat yapılan yerde ne işlem yapılacak ? Faaliyet konusu ne olacak?
  3. alperen bilal İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    74129
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ofis malzemeleri üretilecek . masa sandalye vb gibi . ama genel olarak demir çelik işleri yapılacak .
  4. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Yangın Söndürme dolapları ve Hidrant tankları,
    Yağmurlama Sistemi,
    Yangın Duman/Isı Dedektörleri ve Alarm Bütonları
    Acil Çıkışlar,kapılar,sayıları ve levhalandırmaları ;fabrika kaç metre kareye kurulacak ve çalışan sayısı dikkate alınacak olursa şart gibi geliyor bana binaların yangından korunması hakkında yönetmelik şartlarına göre ve fabrika Çok tehlikeli sınıfta olmakla beraber yangın hususunda uzman kurum ve kuruluşlarca fizibilite raporu hazırlanmalı ve gerekli çalışmalara başlanmalıdır.
  5. Gamze Demirbaş ERKAN Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    119912
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ORDU OSGB
    Bulunduğunuz il itfaiyesinde bu konuda yardım alabilirsiniz,inşaat bitip faaliyete başlanacağında yine aynı itfaiye rapor düzenleyeceğinden şimdiden onların istek ve önerilerine göre çalışma yapmanızda fayda var diye düşünüyorum.