1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Ofisde evcil hayvan beslenmesi

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve kokselcuk tarafından 13 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. kokselcuk İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    93823
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    ERGONOMİ OSGB
    Arkadaşlar Risk Değerlendirmesi yaptığımız bir kurumda ofis içinde golden türü bir köpek besleniyor Risk değerlendirmesi olarak neler yazılabilir.
  2. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    Manevi Risk : Köpek giren yere rahmet melekler giremeyeceğinden (1) dolayı rahmeti ilahi de azalma yaşanır. o_O
    Maddi Risk : Kılı, tüyü, biyolojik risktir. Aşısı vs gibi bakımları yaptırılmalıdır. Tuvalet kullanması öğretilmeli gibi şeyler yazabilirsiniz.;)

Dipnot (1): İbni Abidin Reddül Muhtar
  3. cul_de_sac İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sormak bile garip kesinlikle beslenemez bence akvaryum veya kafes hayvanlari haric
  4. kokselcuk İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    93823
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    ERGONOMİ OSGB
  5. cul_de_sac İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ben bu isin insan korumak icin yaoildigini saniyorum, siz farkli bir egitim aldiysaniz onu bilemem, madrm hayvani koruyacaksiniz o zaman eve goturun isyerinde ne yapacak ?
  6. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ofiste ne işi varmış yahu, fabrika bahçesinde bekçi köpeği olsa anlayacağım da ofis garipmiş gerçekten... :)
  7. kokselcuk İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    93823
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    ERGONOMİ OSGB
    cul_de_sac: Sormak bile garip kesinlikle beslenemez bence akvaryum veya kafes hayvanlari haric.

Köpeklerin ofiste beslenemeyeceği hakkındaki İlgili yönetmeliği paylaşırsanız çok aydınlatıcı olur.
  8. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    kedi ve köpek gibi hayvanlarda parazit olabilir ,bu da bulaşırsa rahatsızlığa neden olabilir
  9. Dilek Altınok İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    1) syn cul_de_sac Evet, nerede yazmaktadır ofis ortamında bakılamayacağı?
    2) Talha beyin dediği gibi eğer ofis ortamında bakılması gerekli ise aşıları, havlamaması-ısırmaması için ağız bantı (? ismini bilmiyorum, benim kedim var çünkü ;)) takılabilir, en uygunu hatta bir oda ayarlanabiliyorsa iyi olur, en azından gündüz iş yapımı esnasında başkalarını rahatsız etmez, ortamı bol havalandırmak gereklidir. Aslında veterinerlerden fikir alabilirsiniz
    kolay gelsin
  10. cul_de_sac İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaslar su konu açıkki burada hayvan sevgimizden bahsetmiyoruz, boyle bir durumu aciklamak icin yonetmelik tuzuk yasa gibi aracı bir bilgiye gerek yok, daha önemli yonetmelikler beklerken iş güvenliği yapabilirmiyiz derken sizin pesinden kostuklariniz gercekten çok komik. Bu durumu aciklamak icin acin tıp kitaplarini ve hayvanlarin dogal yasantisindan dolayi insanlara bulastirdiklari hastaliklari ve/veya alerjik durumlaru inceleyin zaten bir fikir elde edersiniz. Ben size fikrimi belirttim. Madem size bu durum garip gelmiyordu o zaman neden sordunuz, neden risk analizinde onu gormezden gelmediniz ? Açıkçası ben sizin içinde kaldiginiz ikilemi sizin istediginiz gibi olur diyerek dusuncenizi desteklemeyecegim. Ben bu duruma izin vermezdim net kararim budur.
  11. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    İguana beslemek daha mantıklı börtü böcek falan yer temizler ortalığı :)
  12. Dilek Altınok İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Gerek olup olmadığına hele ki İZİN vermeme durumuna siz nasıl karar verdiniz hala anlamadım ama siz karar vermekle ilgili bir otorite değilsiniz.
    Biz uzmanlar YAPAMAZSIN diyemeyiz, risk analizine alırsınız ve irdelersiniz karar işverenin olur, biz unutmayın ki ÖNERİ'de bulunuruz, emir kiplerini kullanamayız.
    Hayvan sevgisi de olsun insanın içinde yahu ne zararı olur ki?
    Ayrıca peşinden koştuklarımız sizin için değersiz ve önemsizse yazmayın o zaman, daha değerli işlerle ilgilenin..
    (Direkt benim yazdıklarıma yanıt verdiğiniz için yazıyorum, eğer tartışmaya devam etmek isterseniz grubu meşgul etmeden, özel mesajdan yazın)
  13. cul_de_sac İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    MAdem karar verici bir otorite değiliz o zaman neyiz biz ? Kağıtları imzalayıp aman bizden çıksın diyenlerdenmiyiz ? BEn fikrimi söyledim ama sizlerin hayvan sevgisi gerçeği kabul etmemekte. Açıkçası ben çalıştığım yerde hergün iş durdurmaktayım PROAKTİF yaklaşım dediğide budur zaten , dün birisi 23 metrelik kuyuya inecekti, ne yapacaktım orada sana bir önerim var bence inmemi diyecektim ?
    Ayrıca hayvan sevgisine hiç itirazım yok ama 10 yıl sonra iş yerindeki hayvandan kaptığı alerjiden dolayı hastalanan biri dava açarsa ve iyide bir avukat bulursa orasını uzman kendi düşünür. Ayrıca siz zaten uradan konuşmayı başlattınız bence bu özel bir tartışma değil ...
  14. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Patron dediklerinde haklısın bir bakıma ama arkadaşın da demek istediği olay şu işvereni zorlayamayız demek istiyor bu konuda onun yerine o köpeği de risk alanımızda göstermemizi söylüyor yaratacağı tehlikeleri bildirmemiz gerekmekte demek istiyor
  15. cul_de_sac İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Tamam bende aynı şeyi söylüyorum ama tarzım sert farkındayım.
  16. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Adanalıyık olacak o kadar ;)
  17. Dilek Altınok İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Teşekkür ederim dj...
    Uzatmaya gerek yok, hele ki çocuk gibi azarlanmaya hiç ihtiyacım yok, herkes tavrında ve fikrinde devam ede dursun..
    Saygılar
  18. Aygün Bentürker İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    11423
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    sevcezz,işin psikoljik baskısından kurtulcezz, :p düşünsenize ayaklarınızın altında mini mini kedicikler,:)

Ekli Dosyalar:

19. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Tamam ben de çok severim hayvanları da olur olmaz 1 zamanda daldırmış çalışırken elime ayağa dokundular mı o iş olmaz işte... :) Hem makul da değil, ofise gelen gidenlerden korkan olur sevmeyen olur olur da olur yani... ;)
  20. Dilek Altınok İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    işin sevgi kısmı bir yana ben de taraftar değilim işin tam ortasında hart diye ısırılmak hoş olmaz :)