1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Ofislerde acil çıkış kapısı

Konusu 'Acil Durum Faaliyetleri' forumundadır ve Hakan Miçoglu tarafından 23 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

 1. Hakan Miçoglu İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  mrb arkadaşlar bir apartman dairesinin 2. katında bulunan bir ofiste acil çıkıs kapısı olarak nere gösterilebilinir ? Şayet ana ofise girişteki kapı dersek kapınında dışa doğru açılması gerekmiyecek mi yardımcı olabilirmisiniz ???
 2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  en azından kapının dışarıya doğru açılması ve kapının TSE standartlarına yada binaların yangın korunması yönetmeliği kapsamında olması gerekmektedir.
 3. Hakan Miçoglu İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  hakılısınızda erkan bey ancak ofis ama sonuçta çelık kapı ve içeri doğru acılıyor sımdı ısverene rısk degerlendırmesını ve egıtım yaptırmasını zor anlatıyoruz sımdı celık kapıyı sok ve dısa doğru acılan kapı olacak derssek :))))
 4. Hakan Miçoglu İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  yanılıyormuyum ??
 5. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  sen yasal mevzuata bağlı DÖF yada denetim raporunu yada risk değerlendirmene bağlı aksiyo planında belirt kapıyı açar mı kapar mı amuda mı kalkar bırak patron karar versin...
  --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 24 Mayıs 2013 ---
  hangi belediye risk analizi olmadan ruhsat veriyor,hangi belediye yasal şartlara bağlı konut yapılıyoda denetleniyo,devlet neyi denetliyor,ortada yapı denetim firmaları var neyi denetliyor kim kimi kandırıyor,hani katılımcı demokrasi,hani benim gençliğim nerde..:)..
 6. Gamze Demirbaş ERKAN Bölüm Yöneticisi

  • Bölüm Yöneticisi
  • Eğitim Grubu
  Sertifika Numarası:
  119912
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  ORDU OSGB
  bende ofis risk analizleri hazırlıyorum,aynı sorunla karşılaşıyorum.ofisin kapısı içe açılıyor,apartmanın dış kapısı içe açılıyor.bunu risk analizinde belirtiyorum ama alınması gereken önlem için yapılacak bir yorum bulamıyorum.kimsenin kapıyı değiştireceğini sanmıyorum.
  Ayrıca bişey merak ediyorum.apartmanlarda bulunan (ama kazan dairesi bulunmayan bir apartman) ofislerde sadece ofisin analizi yeterli midir,apartman içinde çalışma yapılmalı mıdır ?
 7. Hakan Miçoglu İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  hanı bızım genclıgımız :))
 8. narkissos İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  70602
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  KEYGEN Uluslararası Mühendislik Müşavirlik
  şimdi şöyle bir durum belirteyim.ofis kapısını dışarıya doğru açtınız.bina içinde zaten. üst katlardan inecek personeli nasıl göreceksiniz kapıyı açmanızla bir çok kişiye zarar de verebilirsiniz bu noktada.
 9. Apartmanlar da bulunan ofis ve büroların risk analizini apartman yöneticisi ile koordineli gerçekleştirmeniz faydanıza olur düşüncesindeyim.Tek tehlike kaynağı kazan dairesi değil sonuçta. Aydınlatma,elektrik tesisatı,kaygan zemin ,yangın çıkışları,korkuluklar varsa asansör vb tehlikeleri göz önüne almanız gerekecektir.Kapı konusunda yapılabilecek çok fazla bişi yok evet risk analizinde belirtip,Kapının da dışa açılması olarak önlem belirtmelisiniz.
 10. aydin koca İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  4297
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Türk Telekom
  İş Güvenliği Uzmanı, alınması gereken tedbirleri işverene bildirmekle yükümlüdür. Gerisi işverene kalmış. ödeyeceği ceza :

  26/1-b 6/1-ç Görevlendirdikleri kişi veya hizmet aldığı kurum ve kuruluşlar tarafından iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili mevzuata uygun olan ve yazılı olarak bildirilen tedbirleri yerine getirmemek. 1.120 TL
 11. Gülgün Pınar İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Muhteşem Erkan Dündar yorumu!
  Gençlik bir tarafa; benim gibi 2.bahar bile şüpheli :)