1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Ohsas 18001 baş denetçi eğitimi uzaktan eğitim

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve İlker Yılmaz tarafından 5 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. İlker Yılmaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    47546
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Emek OSGB
  2. agacsapan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Sayın İlker YILMAZ
    Kalite sistemlerinde Baş Denetçi Eğitimlerini IRCA onaylı ve IRCA tarafından eğitim verme yetkisi ile atanmış eğitimciden almanızda yarar var. Türkiye de eğitim verme yetkisine sahip 2 kuruluş var ESENEK ve BSI.
    Bu konuda araştırma yapmak ve doğru bilgilere ulaşmak için. www.irca.org incelediğinizde yetki reference kodlarıyla AO1749 ile ESENEK ve AO2160 BSI olarak görürsünüz.
    Saygılarımla
    IRCA Lead Auditor & Educationalist
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 5 Şubat 2013 ---
    incelemek için bu daha kısa bir yol olacaktır.
    https://members.irca.org/IRCA/training/courses/IRCA/Find-a-Course.aspx
    Saygılarımla
    Şükrü AĞAÇSAPAN
  3. okirtas İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sayın İlker YILMAZ
    Şükrü AĞAÇSAPAN beye cavaptır
    Lütfen insanları yanlış bilgilendirmeyiniz. Türkiyede sadece IRCA onaylı eğitimlerin kabul olduğunu ve diğerlerinin kabul olmadığını yada daha faydalı olacağının sebebini öncelikle bize ispatlayınız.
    TQnet Uluslararası Personel Belgelendirme birliği Türkiye'deki tek üyesidir. http://www.ipcaweb.org/content.aspx?page=37&type=1 link ten inceleyebilirsiniz.
    En son olarakta TURKAK web adresinden www.turkak.org.tr den iletişim bilgilerini alarak TQnet tarafından verilen Baş Denetçi Eğitimlerinin geçerli olup olmadığını sorabilirsiniz.
    Saygılarımla.

Osman KIRTAŞ
    TQnet Lead Auditor
    www.yonetim.net
  4. agacsapan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Sayın KIRTAŞ
    Heyecanlanmanıza gerek yok. BSI ve ESENEK in bu konuda hele IRCA nın bir ispata ihtiyacı yok. Uluslararası kabul görüyorsanız Akredite merkezler adına denetime gidiyor aranılan tercih edilen denetçiler yetiştiriyorsanız bu telaşınız niye, biliyorsunuz KALDER de, eğitim danışmanlık şirketleri de bu işi yapıyor başkaları da TÜRKAK sizin uluslararası konumunuzu, kalitenizi ve tanınmışlığınızı onaylayıp karar verecek merci değildir. Açıp sorabilir adımı vererek TÜRKAK dan teyit isteyebilirsiniz. Panik yapmayın tabi ki sizi de tercih edenler oluyordur sanırım, bunda hiç bir sakınca yok.
    Bu site canı sıkılanın saçmaladığı sosyal medya sitesi değil. Üye olan kişiler akademik eğitim almış neyi nereden araştıracağını bilen aklı başında kişiler, burada her yazılanın doğru olamayacağını, bilgi kirliliğinin genelde yoğun olduğunu bu yüzdende araştırmaları gerektiği bilincinde kişiler. Bu bahane ile hepimizi aydınlattığınız için teşekkür ederiz hepimiz araştırıp nereden ve nasıl eğitim alacağımıza hangi sertifika ve belgeleri alacağımıza karar vereceğiz. Size teşekkür ederiz.
    Saygılarımla
    Şükrü AĞAÇSAPAN
  5. okirtas İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sayın Şükrü bey,
    Söylediklerinize katılıyorum bu sitede olanlar yeterli eğitim düzeyinde ve hangi eğitimi alacaklarının gayet farkındalar.
    Sizin söylediğiniz gibi heyecan yapmıyoruz sadece tek taraflı yönlendirme yaptığınız için cevap hakkımızı kullanıyoruz. Biz sizi araştırma gayesinde de değiliz. İyi bir denetçi olduğunuz ortada bunu da sizin ispatlamanıza gerek yok. Nihayetinde sizide tercih ediyorlar.
    Saygılarımla.