1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Ohsas 18001 iş sağliği ve güvenliği baş denetçilik eğitimi

Konusu 'Eğitim Duyuruları' forumundadır ve savas07 tarafından 25 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. savas07 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    ohsas.jpg
  2. Enver Çığşar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    5343
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TOROS OSGB
    KİMLER KATILMALI
    Denetçi Olarak Görev Alacaklar ; Bu eğitim yansanayi ve belgelendirme denetçileri için hem yeterlilik kazandırma hemde bilgi ve beceri kazandırma amacı ile düzenlenmektedir. Eğitim etkileşimli bir ortamda katılımcıların etkin denetim yapabilmeleri için gerekli bilgi ve becerileri elde etmelerini sağlamaktadır. Bu eğitim sayesinde denetçilik ve baş denetçilik kariyerinize ilk adımı atmış olacaksınız. Tüm belgelendirme kuruluşları bu eğitimi denetçi ve baş denetçi atamalarında bir ön şart olarak ele almaktadırlar. Bunun ötesinde katıldığınız eğitimden sonra kendinizi denetim yapabilecek yeterlilikte hissetmeniz, bunu sağlayacak bilgi ve beceriyi elde etmeniz en önemli etken olacaktır.

Öğrenciler : Okulunuzu bitirdiğinizde, okulda elde etmiş olduğunuz unvanın yanı sıra sizlere değişik kariyer olanaklarının kapısını arayacak bir eğitimdir. Denetçilik ve Baş denetçilik başlı başına bir profesyonel meslek olmasının yanısıra mevcut kariyer gelişiminiz ile paralel sürdürebileceğiniz bir iş alanı da olabilir. Böyle bir eğitim ve sonunda alacağınız başarı sertifikası bütün kariyeriniz boyunca ve hatta emekliliğinizde bile hep fayda göreceğiniz bir ünvan olacaktır.
    PROGRAM ÖZETİ
    İSG terminolojisi
    Tehlike kavramı ve Riskler - Kazalar
    İSG yönetim sistemleri ve faydaları
    İSG yönetim standartları ve tarihsel gelişimi
    OHSAS 18001 standartlar ailesi
    OHSAS 18001 standardı maddelerinin detaylı analizi
    OHSAS 18001’e uygunluk sağlamanın yolları
    İSG mevzuatı ve Yasal Uygunluk
    Sürekli iyileşme
    Denetim kavramı ve tipleri
    Denetimlerde kaynak gerekliliği
    Denetçi ve Baş Denetçi Sorumlulukları ve görevleri
    Denetimlerin planlanması, riske dayalı planlama
    Denetim hazırlıkları, soru listesi, dokümantasyon
    Denetleme ve denetleme teknikleri, bilgi toplama, değerlendirme
    1. Aşama ve 2. Aşama Denetim Simulasyonları
    Soru sorma, görüşme yapma
    Denetim bulguları, raporlama
    Denetim Psikolojisi ve Zorlukları Yönetme
    Denetimlerde Ekip Dinamizmi
    Denetim Becerileri
    Denetimlerde Zaman Yönetimi
    Denetim Bulgularının Değerlendirilmesi
    Uygusuzluk Tespiti, Sınıflandırma
    Takip Faaliyetleri
    http://www.dunyakalite.com/
  3. Ömer Daşdan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16875
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İstanbul Destek OSGB
    Şimdi bu alacağımız eğitimin bize faydası nedir. Ben iş güvenliği uzmanıyım aynı zamanda yüksek lisans yapıyorum bu noktada bu eğitimin bana faydası nedir.
  4. Enver Çığşar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    5343
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TOROS OSGB
    merhabalar ömer bey;
    ohsas 18001 iş güvenliğinin temelini oluşturan öğelerle beraber risk analizde bize yardımcı olmaktadır vb bu eğitimden sonra iş başvurusunda öncelik li olabilirsiniz yada danışmanlık şirketleri ile anlaşıp firma denetimlerine gidebilirsiniz işe alım sürecinde etkili oluyor firma içinde ohsas uygulamaları var ise iyi çalışmalar
  5. Ömer Daşdan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16875
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İstanbul Destek OSGB
    zaten ben çalışıyorum, iş hayatımda kariyerimde nasıl faydası olacak.
  6. Çalıştığınız kurumda bir adım öne geçmenizi yani, yöneticilik yapmanıza yardımcı olacaktır.
  7. Baş denetçiliği aldığınızda, iş güvenliğinde yapmış olduğunuz ya da hazırlamış olduğunuz evrakları detaylandırdığınızı daha geniş oluşturduğunuzu göreceksiniz. Kurumsal firmalara ya da uluslar arası firmaların istediği tarzda evraklar hazırlamayı göreceksiniz baş denetçilikte, bununla birlikte iş güvenliğine eş değer ya da daha fazla meblalarda tatmin edeci para kazanacaksınızdır
  8. Ömer Daşdan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16875
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İstanbul Destek OSGB
    Tamam da ücret ne kadar
  9. Enver Çığşar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    5343
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TOROS OSGB
    çalışıyorsanız şirketteki kariyer hedeflerinizde yükselme yada herhangi bir iş değişikliğinde size artı katacaktır baş denetçi firmada genel müdüre bağlıdır bağımsızdır herkes üzerine isterse sicil yazabilir vb
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 25 Eylül 2013 ---
    üçret bilgisini telefonda irtibat kurarsanız daha yardımcı olabiliriz
  10. Ömer Daşdan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16875
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İstanbul Destek OSGB
    Şu eğitimin ücretini bilen varsa söyleyebilir mi?
  11. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Her türlü kursa gidilir. Çalışır ve kazanılır. Profesyonel kurs bitirme ve sınav kazanma uzmanıyım.

Bu kurs nerededir, fiyatı nedir... paradan ve mekandan konuşalım.

Böyle bir ilana cep teli yazmakta uygun olmamış. Mutlaka sabit tel de vermelisiniz. Eski bir reklamcı olarak söylüyorum. Ciddiyeti kalmaz.
  12. Ömer Daşdan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16875
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İstanbul Destek OSGB
    Bu ilanı veren kişi bir fiyat verse iyiydi
  13. savas07 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Kurs ucreti, bizden ohsas 18001 temel egitimini alan arkadaslar icin 1000 Tl., bizden ohsas 18001 ohsas temel egitimi olmayanlar icin 1250 Tl.dir..Bu fiyata kurs+ara ikramlar dahildir..
  14. Orhan Yılmaz(2) İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İstanbul da bu eğitimi veren bildiğiniz firmalar varmı acaba arkadaşlar ?
  15. ELİF ERDİNC İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Szutest Teknik Kontrol Ve Belg. Hizm. Tic. Ltd. Şti.
    SZUTEST TEKNİK KONTROL VE BELG. HİZM. FİRMASI OLATAK RABQSA ONAYLI OHSAS 18001:2007 BAŞ DENETÇİ EĞİTİMİNİ 22-26 EKİM TARİHİNDE İSTANBULDA GERÇEKLEŞTİRİYORUZ. KATILIM VE DİĞER DETAYLAR İÇİN 0 216 469 46 66 'DAN ULAŞABİLİRSİNİZ.
  16. ELİF ERDİNC İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Szutest Teknik Kontrol Ve Belg. Hizm. Tic. Ltd. Şti.
  17. yusufselvi İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    tamamen ticarete döndü ayıptır. eğitimi kim verecek kişi ve kişilerin ünvanı ne akretitasyonu kim vermiş gerçerliği ne. saçma sapan bir mantıkla insanların umutlarını çalarak ceplerimize el uzatıyorlar. çsgb nın bence bu işe bir el atması lazım sertifika çöplüğüne çevirdiniz. bilimsel eğitimle verilmesi gereken belgeler 3-5 günlük çakma slayt gösterileriyle yalan yanlış sınavlarla veriliyor... isg forum sitesi inandırıcılığınızı kaybettiniz bu site bana ait olsa ne osgb reklamı nede böyle ucuz ticari kaygı taşıyan eğitim danışmanlık şirketlerine açardım. tamamen bilgiyi paylaşma platformundan uzaklaştınız.
  18. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    http://www.isgforum.net/threads/ohsas-18001-baş-denetçi-eğitimleri-ve-Örnek-kurum.1006/

Ben baş denetçiyim..Tavsiye ediyorum.yukardaki link eğitim ve sınav olduğum ve de sertifika aldığım kurumdur.Burası kimsenin babasının malı değil.Gelecek tanıtımı yapacak ve yukarda müfredat belli telefonları belli ararsın konuşursun.Ben firmalarıma ohsa düzeyinde sistem kuruyorum ardından OHSA denetçi arkadaşlar belgelerini de gelir rahatlıkla verirler.Firmalarıma OSHA belgesi aldırmayıda ideal olarak benimserim.
  19. yusufselvi İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    anlıyorum yönetici arkadaş. yukardaki sorularımın cevabı niye yok. ciddi bir eğitim danışmanlık şirketi ise eğitimin kimlerin vereceği ünvanları niye yazmıyor. bu şekilde marketing yaparsınız. reklamdan ziyade tecrübelerini paylaşmanın daha mantıklı olduğunu düşünüyorum aksi halde benim gibi düşünen çok kişi olduğunu biliyorum. istanbulda buna benzer bir sürü eğitim şirketi var. eğer bir isg kültürü oluşturacaksak bence daha sağlam temeller üzerinde kurulmalı.
  20. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Böylece deşifre olacaklar..sende yukardaki yazıları yazma şansın olacak.:)