1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Oksi-asetilen kaynağı ile ilgili güvenlik şartları

Konusu 'Kaynak ve Sıcak İşlerde Emniyet' forumundadır ve semih tufan tarafından 25 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. semih tufan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar merhabalar bir sorum olacak. bu kaynak tüpleri için ÇSGB dışında başka bir yazılı dayanak(yönetmelik) yok mu ? yani taşıma arabasının olması, dik durması vs. falan... ayrıca forumlardan okudum yazılanları ama onlar baya eski bu İSG tüzüğünden alıntı yapılmış, şuanda geçerli olan kaynaklardan hangisinde yer alıyor ?
  2. T.Ulus İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Sanırım oksi-asetilen kaynağı ile ilgili güvenlik şartları hakkında bilgi arıyorsunuz. Oksi-asetilen kaynağı çok uzun yıllardan beri kullanılan bir kaynak sistemidir, bu sebeple alınacak güvenlik tedbirlerinde çok fazla değişiklik olmamıştır.
    Aşağıda işinize yarayacak iki kaynak dosya ekliyorum. Bir tanesi Almanca, ama resimlerden de güvenlik tedbirleri ile çok şey görebilirsiniz.

Ekli Dosyalar:

3. semih tufan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Adsız.png

Ulus Bey ; verdiğiniz notları inceledim fakat kaynaklar görüldüğü gibi geçerliliği olmayan kaynaklar..bana şuanda yürürlükte olan bilgiler lazım.
  4. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    basınçlı gaz tüpleri ile ilgili olarak çsgb nin broşür ve sunumları var internetten aratıp bulabilirsiniz,forumda da var.mevzuatta ise en çok isg tüzüğünde geçmektedir tüzük hükümsüz olsa da alınması gereken önlemler açısından kullanabilirsiniz,teknik bilgiler geçerlidir.Ayrıca kimyasal maddelerle çalışmalar yönetmeliği , kişisel koruyular yönetmeliği, sağlık kuralları bakımından günde 7.5 saat ve daha az çalışılması gereken işler hakkında yönetmelik,..