1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Oksijen kaynaği yaparken dikkat edilecek önemli hususlar

Konusu 'Kaynak ve Sıcak İşlerde Emniyet' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 23 Mart 2013 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Genel Önlemler

  Basınçlı Oksijen ve hidrokarbonlar ( yağ,gres v.s) çok hızlı reaksiyona girebilirler, sonuçta patlama, yangın, yaralanma ve ekipmanlarda hasar meydana gelebilir.

  Asla basınçlı oksijenle yağ, gres temasına izin vermeyin.

  Küçük bir miktar hidrokarbon bile yüksek konsantrasyonda oksijen ile tehlikeli patlamalara neden olabilir. Gerçekte, herhangi bir organik madde yüksek basınçlı oksijen ile şiddetli reaksiyona girebilir.

  Kullanım Sırasında Dikkat Edilecek Hususlar

  Kullanım Sırasında ölçüm aletleri(manometer) arızalanabilir, basınçlı gaz enerji depoladığından yüksek basınç nedeniyle ekipmanlarda parçalanmalara neden olabilir.

  Ekli Dosyalar: