1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Okul bahçesindeki yüksek gerilim trafosu hakkında

Konusu 'Elektrik İşleri ve Kontrol Yöntemleri' forumundadır ve tugbaisg tarafından 12 Ekim 2015 başlatılmıştır.

 1. tugbaisg İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  25864
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Merhaba arkadaşlar size yine bir konuda danışmam gerekiyor; Ek te gönderdiğim yüksek gerilim ve elektrik dağıtım trafosu bir koleje ait. Gerek çocuklar gerek çalışanlar için okul bahçesinde tehlike oluşturacak tehlike mesafesinde çevrili alanı yetersiz buldum. Bu konuda size ait önerileri de almak isterim.teşekkür ederim.

  Ekli Dosyalar:

 2. EMRAH İBEK İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  84371
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Topraklama için bakır çubuk çaktıra bilirsiniz.Oradan tüm metal aksamlara gövde topraklama yaparsanız sorun kalmaz diye düşünüyorum.Ancak özellikle yüksekte yapılan çalışmalarda tellere teması engelleyecek tedbir almak gerekebilir.

  İyi çalışmalar.