1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Okullar da uygulanması gereken isg listesi

Konusu 'Kontrol Listeleri' forumundadır ve gürkan canan tarafından 16 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

 1. gürkan canan İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Milli Eğitime Bağlı okul ve kurumlarda İSG 6331 sayılı yasa ve Bakanlığın2014/2016 sayılı genelgesi ile zorunlu hale gelmiştir. Milli Eğitime bağlı İl ve İlçelerde Eylül ayından itibaren İSG Uzman Koordinatörler görevlendirilmiş Okul ve Kurumların İlgili yasa ve Mevzuatlara uygun hale getirilme çalışmaları başlanmıştır.

  Ekli Dosyalar:

 2. sasir İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Bu yazının dayanak bir yazısı var mıdır ? Nerede yazmaktadır ?
 3. Cumhur Gültekin İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  80759
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Vakıf Üniversitesi
  Okullardaki en büyük İş Sağlığı ve Güvenliği açığı, İSG KATİP programı üzerinden yapılan sözleşmelerde sistem sadece SGK'da kayıtlı çalışanları görüyor. Oysa orada örneğin 20 kişi çalışıyorsa en azından 400 tane de öğrenci vardır. Yani hizmet verilen sektörlerde sadece orada çalışanların değil, o alanı kullananların en azında % 40 - 50'sinin de hesaba katılması gerekiyor. Şu andaki mevcut işleyişte, örneğin okullarda o alanları kullanan öğrencilerin, örneğin sinemaya giden izleyicilerin, örneğin otobüsle yolculuk yapan yolcuların hiç bir önemi yok.
 4. gürkan canan İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Yazının dayanağı derken? Okullarda yapılan risk değerlendirme raporlarında genel olarak belirlenmiş olan tehlikelerin bir bölümü. Bu tehlikeler basit önlemlerle önlenebilecek tehlikeler ve yapılması gerekenler olup, iş verenlerin (Okul müdürlerinin) dikkatini çekmek amaçlıdır.