1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Okullarda isg uzmanlığı

Konusu 'Sektörel Tehlikeler ve Emniyet' forumundadır ve Osman ÖZ tarafından 14 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. çiğdem kıraç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ön lisans mezunu isg teknikerleri c sınıfı uzmanlık belgesi aldığı zaman kpss de ön lisans sınavına basvurunca onları uzman diye atayacaklar mı ?
  2. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi
    kpss de uzman alımı olmayacak
  3. çiğdem kıraç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    peki devlet okullarında isg uzmanı olarak çalışmak istediğimiz zaman basvuruda mı bulunmamız gerekecek
  4. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Milli Eğitim Bakanlığı büyük bir ihtimal ile hizmet alımı ihalesi yaparak OSGB lerden hizmet alacak bu benim tahminim gidişat onu gösteriyor çünkü
  5. çiğdem kıraç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    dilerim bu şekilde olmaz ... kamu alanında çalışmak isteyen kişileri engeller... çok teşekkür ederim bilgileriniz için kolay gelsin iyi çalışmalar
  6. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    Belgesi ısrarla işletilmeyen bir kamu görevlisi oalrak şunu söyleyeyim..DEvlet kesinlik osgb lere yönelmek istiyor..Ancak osgb leri denetlemek için kendi mühendislerine belge aldırtabilir, yada sıfırdan uzman alabilir..
  7. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    uzman almaz mühendislerine denetim ve kontrol yaptırır
  8. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    Onur bey, Ergül bey bu konuda tecrübe ve düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim, kamuda iş güvenliği ile ilgili ciddi bir belirsizlik var, emekli bir baş iş müfettişi (a sınıfı uzman) devletin osgb'lerle çalışma eğiliminde olduğunu kişisel görüşü olarak ifade etmişti.

bu konuda güncel mevzuatı da dikkate alarak değerlendirdiğimizde tam zamanlı iş güvenliği uzmanı ve iş yeri hekimi çalıştırmak zorunda olmayan okul, ofis gibi kamu kurumlarının (ki çoğunluğu bu tanıma girecek sanırım) uzman ve hekime 8'er metrekare oda vermesi ve isgb'de yer alacak tıbbi donanımı işyeri hekimine sağlaması gerekiyor. bünyesinde isg uzmanı olan kurumlar görevlendirme yaparak isg ihtiyacını buradan karşılar veya başka kamu kurumlarından görevlendirme yapabilir, işyeri hekimini ise toplum sağlığı merkezlerinden il sağlık müdürlükleri ile protokol yaparak yine kısmi görevlendirme ile kamu kurumları sağlayabilir.

bu noktada şöyle bir handikap oluşuyor, teşkilat yapısı geniş kamu kurumları örneğin milli eğitim gibi, her okulda isg uzmanına, işyeri hekimine ayrı birer oda, her okulda tıbbi donanım şartlarının sağlanması maddi açıdan uygulanması zor bir durum gibi gözüküyor. meb bu noktada tüm okullar için osgb'lerden bakanlık veya il düzeyinde ihale ile hizmet alma yolunu seçebilir diye düşünüyorum.
  9. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    Ve ÇSGB der ki, memurlar 2014 temmuza kadar görevlendirilemez:)
  10. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:

aklın yolu birdir doğru söze ne denir
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 9 Haziran 2013 ---

aynı dert bende de var
  11. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    belgeyi yeni alacağım için o dert bana daha yansımadı bakalım nasıl olacak. Onur bey sizin konuyu paylaşmıştınız hatırlıyorum.
  12. Pınar ÇINAR KILIÇ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar noter onaylı deftere ilk yapacağımız kurul toplantısında; çalıştığımız işyerinin risk analizinin, acil eylem planının yapılmasını, çalışanlara isg eğitimi verilmesini, ilkyardım sertifikası alınması gerektiğini falan yazacak mıyız.
  13. Pınar ÇINAR KILIÇ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar elinizde okullar ve müstakil yazlık siteler için yapılmış risk analizi örneği olan var mı? Paylaşırsanız sevinirim.
  14. Çağlar Karabıyık İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    devlet bence alacak ve almak zorunda sadece özele bırakamaz bu kontrolleri ve inş puanlar düşük olacak bence sınava girilmekte fayda var 70 al atan :D
  15. gulkubra İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba Pınar Hanım ben de bir özel okulda görev yapmaktayım gerçekten çok zor herşey fabrika ortamına göre mevcut okula uyarlamak çok zor.
    Sizin sorularınızı yanıtlayayım. Noter onaylı deftere kurul kararlarını yazmanıza gerek yok kurul kararlarını tutanak şeklinde hazırlayıp kurula katılanlara imzalatabilirsiniz daha ilk zamandan risk değerlendirme yok acil durum eylem planı yok demek olmaz zaten bunları siz hazırlayacaksınız bu da bir süreç siz ilk etap da personel listesini temin edin ve eğitim vermeye çalışın zira okul ortamı için de eğitim de vermek zor çünkü öğretmene hele de özel okul da derse girme de benim eğitimime gir diyemiyorsunuz.

Eğitimleri organize ederken kurul atama yazıları, eğitim dökümanları, risk değerlendirme atama yazılarını vb. şeyleri hazırlayın. Ben neler yaptığınızı bilmediğim için en başından başladım.
  16. Melih Şendoğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    31757
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    50 den fazla çalışanı olan özel okullarda , ocak 2013 'den itibaren yasa yürürlüktedir.
    50 den az çalışanı olan özel okullarda ise yasa temmuz 2016 da yürürlüğe girecektir.
  17. gulkubra İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    50 nin üzerinde diye kabul ederek yazdım
  18. Pınar ÇINAR KILIÇ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.
  19. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    Kamu kurumları maalesef kendi bünyesine uzman almayacak Onur Beyinde dediği gibi bekletiyorlar
  20. yaşarsalur İSGforum Üyesi

oraya giden öğrencilerin önemi yok mu??