1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Okullarda isg uzmanlığı

Konusu 'Sektörel Tehlikeler ve Emniyet' forumundadır ve Osman ÖZ tarafından 14 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. osman dolgunyürek İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    26261
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Basit ama kullanışlı bir risk değerlendirme formu...

Ekli Dosyalar:

2. sedaoz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sayın Uzman Arkadaşlar,

Ben Üniversitede görevliyim, Rektörlükten resmi yazı teblig edildi (Risk analzi ve gerekliliklerin yapılması konusunda) . C sınıfı uzmanlıgım mevcut. Yukarıda bazı arkadaşlar Memurlar 2014 Temmuza kadar görevlendirilemez şeklinde yazmışlar. Evet kamuda yasa ertelendi (İSG uzmanı bulundurma) peki bu İSG gerekliliklerini kim yapıcak ? Bünyesinde İSG uzmanı var. Görev veremez ise nasıl olucak anlamadım?
  3. Mikail ERDAŞ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    MEB
    Belirttiğiniz tarihe kadar uzman görevlendirme zorunluluğu yok. Ama kurum isterse görevlendirebilir. Zaten kanunun yapılmasını gerekli gördüğü çalışmalar var onların yapılması için görevlendirmesi gerekir.
  4. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    Uzman bulundurma zorunluluğu başka yapılması gerekenler başka. Mikail beyinde belirttiği gibi yapılması gerekenler için kurum sizi görevlendirir hatta direkt uzman olarak atarlarsa en güzeli ;)
  5. sedaoz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Tşk ederim.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 15 Ocak 2014 ---
    Peki aşağıdaki maddenin bağlayıcılığı oluyor mu? Öğr Gör. olduğum için Uzm olarak pek farketmez sanırım
    MADDE 8 -(7) Kamu kurum ve kuruluşlarında ilgili mevzuata göre çalıştırılan işyeri hekimi veya iş güvenliği uzmanı olma

niteliğini haiz personel, gerekli belgeye sahip olmaları şartıyla asli görevlerinin yanında, belirlenen çalışma süresine riayet

ederek çalışmakta oldukları kurumda veya ilgili personelin muvafakati ve üst yöneticinin onayı ile diğer kamu kurum ve

kuruluşlarında görevlendirilebilir. Bu şekilde görevlendirilecek personele, görev yaptığı her saat için (200) gösterge

rakamının memur aylık katsayısı ile çarpımı tutarında ilave ödeme, hizmet alan kurum tarafından yapılır. Bu ödemeden

damga vergisi hariç herhangi bir kesinti yapılmaz. Bu durumdaki görevlendirmeye ilişkin ilave ödemelerde, günlük mesai

saatlerine bağlı kalmak kaydıyla, aylık toplam seksen saatten fazla olan görevlendirmeler dikkate alınmaz
  6. A.Kürşad ATASEVER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    70718
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Vizyon OSGB
    Teşekkür ederim
  7. Mikail ERDAŞ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    MEB
    Evet iş güvenliği ücreti alırsınız. Ama girdiğiniz derslerin dışında zaman ayırmanız gerekir.
  8. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    siz özelde de yapabiliyorsunuz bildiğim kadarıyla, yapan arkadaşlar var.
  9. Asli Ermurat İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    elinizde akullara ait acil durum planlaması ile ilgili örnek varsa paylaşın lütfen
  10. mustafa bahar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    67351
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    konu akamete uğramış. konu güncel, bilgi verecek arkadaşları paylaşıma davet ediyorum :)
  11. Nilcan Parlak Sütcü İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    48011
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ben de bu konuda araştırma yapıyorum. Şuan kamu kurumlarında ya da özellikle okullarda Igu ya da iş yeri hekimi istihdamı zorunluluğu başlamamış olsa da risk analizi, acil durum planları, gerekli eğitimler vb konularında çalışma yaptırma zorunluluğu yok mu?
    Yanında bir kişi dahi çalışsa kapsam içi ama kamu genel olarak ayrı tutulmuş gibi. Risk analizi vb konularda zorunluluk hangi tarih itibariyle başladı/başlayacak?
    Bilgi verebilir misiniz?
  12. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    Kamu kurumları için iş güvenliği uzmanı görevlendirme zorunluluğu henüz yok fakat görevlendirme yapabilirler ve ücret ödeyebilirler, bununla ilgili bir engel yok. Diğer konuya gelirsek tüm kamu kurumlarının an itibarıyla İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu oluşturulması (50'den fazla çalışanı olan yerlerin), Risk Değerlendirmesi yapması, Çalışan Temsilcisi Seçmesi, Çalışanlara Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Vermesi, Acil Durum Planı oluşturması, Destek Personeli görevlendirilmesi gibi çalışmaları yapması 1 Ocak 2013 tarihi itibarıyla zorunludur.
  13. Nilcan Parlak Sütcü İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    48011
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Tuncay Bey Antalya'dan bir arkadaşım okullarla ilgili yapılacak çalışmalarla hakkında bilgi almak istiyordu. İŞKUR'dan bir arkadaş. Sizinle irtibata geçebilmek için telefon numaranızı mesaj atabilir misiniz?

Teşekkürler.
  14. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    bari ben kendi kendime teşekkür edeyim :)
  15. Nilcan Parlak Sütcü İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    48011
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Kusura bakmayın. Haklısınız geç oldu, sizden sonra oldu ama teşekkür ederim. Bir arkadaşım acil cvp bekliyordu, okuyup direk ona bilgi verdim, sonra da unuttum.

Bilgilendirme için teşekkür ederim.
  16. Tuncay Aydın Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Antalya
    Sertifika Numarası:
    38443
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KAMU-05070785451
    slm arkadaşlar.kamuda isg hala anlaşılamadı.zamanla oturacak herşey.acele etsekte etmesekte yine 2016 yı bulacak gibi
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 20 Şubat 2014 ---
    slm.irtibat telefonum 532 705 30 67..selam ve saygılar sunarım
  17. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    estağfurullah rica ederim, insanlık halidir, teşekkür etme mecburiyetiniz de yok, espri yapmıştım.
  18. Ramazan14 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba arkadaşlar okullarda iş güvenliği uzmanlığı ile ilgili durum nedir
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 8 Şubat 2015 ---
    iş güvenliği ile ilgili sene oldu 2015 hala bir gelişme yok
  19. ABDULLAH GÜL İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    23091
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    MEB Adana şehit İdari Ataşe Bora Süelkan mesleki ve teknik anadolu lisesi
    1. Okullarda İSG uzmanı çalıştırmak zorunlu mu?
    hayır 30 haziran 2016 ya kadar KAMU da zorunluluk yok Sorumluluk var.
    2. Okullarda çalışan İSG uzmanları sigortalı mı çalışır yoksa devlet memuru statüsünde mi olur?
    şu an itibari ile sadece devlet memurlarından İSG uzmanı çalıştırılabilir. Ona da Eğer çalıştığı kurum veya kurumlarda SSK lı sayısı tehlike grubuna göre 80 saat e tekabül eden çalışma saatini bulursa yaklaşık 1231 TL aylık ek ödeme alır.
    3. Okullarda çalışmak için KPSS ye girmek gerekir mi?
    hayır Bütün okullar da Risk değerlendirmesi yapılmak zorunda dır ancak hiçbir okul müdürünün haberi yoktur. Bu nedenle boştaki arkadaşlar risk anali ve acil eylem planı karşılığında okullarda en az 12 kişiye 24 saat Halk eğitimlerden alacağı ücretle eğitim verebilirler.
  20. Hasan ÇELİK İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    0000
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Benim belge aldığım okulda kamudan bir isg uzmanı ile anlaşın diye yazı gelmiş. Okullar Adana da başlıyor.