1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Okuma yazma bilmeyen personel eğitimi

Konusu 'İşletmelerde Eğitim ve İletişim' forumundadır ve Mehmet Mete tarafından 13 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Merhaba,

Çalıştığım firmada bazı personeller okuma yazma bilmiyor bazısının okuması var yazması yok böyle durumlarda eğitim katılım formunu ve sınav kağıtlarını ben dolduruyorum ona okuyarak imzasını birtek o atıyor. Doğrusu böyle midir?
  2. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    Okuma yazması olmayan arkadaşların eğitim kağıtlarını siz doldurabilirsiniz sınavını da siz sorarsınız o cevaplar yerine işaretlersiniz. Altına da "Şu isimli personelin okuma-yazması olmadığı için 2 şahit huzurunda sorular kendisine soruldu ve cevapları işaretlendi" diye yazarsınız. 2 şahit de adını soyadını yazar ve imzasını atar. Bu şekilde sorunu çözebilirsiniz.
    İyi Çalışmalar
  3. Serkan Sü İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gemi İnşa A.Ş.
    Peki çalışan işitme engelli ve okuma yazma bilmiyorsa, hatta tersanede depoda görevli iken çok tehlikeli sınıfta sahada görev yapıyorsa bunun eğitimlerini nasıl verebiliriz Sayın Orkun Dalyan C Sınıfı Uzman Sertifika Numarası 2870?
  4. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Orkun bey teşekkürler.

Serkan Bey, sizin başka bir öneriniz var mı ?
  5. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    evet sertifika numaram 2870 yani 4 basamaklı(ince) ;) hiç karşılaşmadım fakat parmak alfabesi ile anlatırım yani özel eğitim :cool:
  6. Serkan Sü İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gemi İnşa A.Ş.
    Orkun Bey'in önerisi kesinlikle uyguladığım bir yol ve doğru. Ancak benim sorum da yaşanmış bir olaydır
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 13 Ağustos 2014 ---
    "hiç karşılaşmadım" ? Manidar! Şimdi masadan kalkıyorsun, dışarı cıkıyorsun, sigara tuttururken o kardeşimi görüyorsun, eğitim kayıtlarına bakıyorsun...