1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Operatörünün baret kullanması gerekiyor mu?

Konusu 'Kişisel Koruyucular ve Ekipman Seçimi' forumundadır ve fethullahsonmez tarafından 14 Ekim 2014 başlatılmıştır.

 1. Arkadaşlar 955 operatörünün baret kullanması gerekiyor mu kullandığının üstü açık resimi ekliyorum. Kullanması gerekir diye düşünüyorum.

  Ekli Dosyalar:

 2. Mehmet Ata Tuncer İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  126698
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  EPY
  önce güneşten korumak gerekir. gölgelik şart. baretsiz şantiye alanına girilmez. orası da bir şantiye alanı ise güvenlik kültürünü sağlayabilmek için takması gerekmektedir. ne iş yaptığı değil şantiyede çalışıyor olduğu önemli bence :)
 3. faruk72 İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  loderle palyadan düşen operatörüm oldu. kafasında baret vardı. makine kullanırken bile takıyordu. kendi söylediği: düşüş esnasında kafasını çarpmadığı kısım kalmamış. tabi kullanılan iş makinesine göre değişebilir.
 4. Mehmet Ata Tuncer İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  126698
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  EPY
  operatörü engelleyen bir husus yoksa kullanılmalı der sıyrılırım bu konudan :)
 5. Baretten ziyade makineye operatör kabini yaptırmak gerek derim. Ha yapılamıyorsa bareti muhakkak takması gerek baret yelek ve diğer kkd ler.
 6. djherby İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  baret kesinlikle takılmalı bence , şantiyede makinaları veya tehlikeli alanları bile boşversek benim gibi ayağı takılıp arka üstü taşın üstüne kafayı çarpabilirsiniz..baretim olmasa beyin kanamasından gitmiştim....