1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Operatörlük belgesi yeterlimi?

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve Arcem tarafından 6 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. Arcem İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Arkadaşlar iş makinaları kullanımında operatör belgesi yeterlimidir.Operatör için G sınıfı ehliyet bulundurma zorunluluguda varmıdır.Mayıs ayına kadar sadece operatör belgesi yeterli ama sonrasında ehliyete işletmek gerekiyor diye duydum.Araçlar iş yeri sınırları içinde kullanılmaktadır.Trafige çıkış mevcut değildir.

Böyle bir duyuru yada resmi yazı hakkında bilgisi olanlar yardımcı olursanız sevinirim
  2. Mükremin AKYILDIZ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    108623
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Evet bu konu çok önemli bir konu. Bu konuyu bende çok merak ediyorum.
  3. engin demir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    2837
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    vodafone
    İş makinasını trafiğe kapalı alanlarda kullanıyorsanız yani fabrika, şantiye vb.(iş yeri sınırları içerisi) yerler dışına çıkmıyorsanız ''operatör belgesi'' yeterlidir. Ancak trafiğe açık alanlarda kullanıyorsanız mutlaka ( G ) sınıfına dönüştürmeniz gerekir.
    Ek bilgi olarak; ''operatör belgesinin'' ,''G'' sınıfı ehliyetine dönüştürelebilmesi için Milli Eğitim Müdürlüğü onayı olması gerekmektedir.

''Mayıs ay ın dan sonra ehliyete işlenmesi gerekir'' durumunu duymadım...
  4. Nilay Akkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    108955
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba, şuan firma olarak benimde ısrar ettiğim konulardan biri. Şarjlı lift için operatör belgesi alma zorunluluğu var mı? Varsa hangi yönetmelikte olduğunu açıklar mısınız?
    Yoksa lift ile yaşanan herhangi bir iş kazası sonucunda hangi belgelerin kanıt olarak sunulması gerekmektedir.?
    Teşekkürler...