1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Orta gerilim

Konusu 'Elektrik İşleri ve Kontrol Yöntemleri' forumundadır ve Suleyman Yilmazoglu tarafından 13 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. Suleyman Yilmazoglu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar

Size Orta Gerilim işleriyle ilgili bir şeyler sormak istiyorum, yardımcı olabilir misiniz?
    Öncelikle Orta Gerilim işleri Çok Tehlikeli sınıfta mıdır? Eğer öyleyse ben bir C sınıfı uzman olarak bu işte çalışamaz mıyım?
    Bu yapılacak olan Orta Gerilim işinde şu an 3 tane işçi çalışmaktadır. bu işçilere ben eğitim verebilir miyim ve hangi eğitimler verilmeli?
    Bu iş sabit bir yerde yapılmadığı için risk analizi gerekli mi, gerekli ise nasıl yapılabilir?
    Bu işin İSG konusundaki yasal prosedürleri tam olarak nelerdir?
    Bu konuyla ilgili elinizde bir kaynak ve ya link var mıdır?
  2. Muhammed Ali Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    OG ve YG çok tehlikeli sınıfta olduğunu biliyorum.
  3. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    Tehlikeli sınıftayız ve OG kullanıyoruz.
  4. Hüseyin Ökelek İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    47485
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    sadece og ve yg işi yapan şirketler çok tehlikeli sınıftadır. og ve yg de bi kere ekat belgesi eğitimini almamış işçiler çalışamaz.
    c sınıfları meslekleri ile ilgili çok tehlikeli işlerde görev alabiliyordu ama danıştay iptalinden sonra buda kalktı
  5. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    Sorularınızı erkan beyin açtığı bir konuda da sormuşsunuz Süleyman Bey oraya cevap yazdım..
  6. Vedat VELİOĞLU İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ÖZEL BULURSAM ÖZEL ÇALIŞIYORUM. GÜZEL BULURSAM GÜZEL ÇALIŞIYORUM.
    Çok tehlikeli sınıfta yer alan yerlere OSGB haricinde bireysel eğitim verilmesi yasaktır. Vermeyin cezası var. Yönetmeliğe aykırı hareketten belge askısı olur.
  7. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    Belge askıya alınmaz. Sadece eğitim kabul edilmez ve kişi başı ceza yazılır.
  8. Vedat VELİOĞLU İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ÖZEL BULURSAM ÖZEL ÇALIŞIYORUM. GÜZEL BULURSAM GÜZEL ÇALIŞIYORUM.

Talha Bey, Siz bu işi biliyorsunuz. Tebrik ederim bende aynen onu diyecektim. Bravo size. Afferin.
  9. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    İSG eğitimini osgb ler dışında eğitim kurumları olan kamu kuruluşları verebilir. EKAT'ı ise OSGB'ler bile veremez, sadece yetkili kurumlar verir. Kesin bilgidir.