1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Ortak sağlik ve güvenlik birimleri ile eğitim kurumlari için bilgilendirme toplantisi

Konusu 'Diğer Etkinlikler' forumundadır ve Talha Taflıoğlu tarafından 19 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    Bilindiği üzere, Bakanlığımız iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili düzenleyici sorumluluğa sahip olmakla birlikte iş sağlığı ve güvenliği alanında faaliyette bulunacak kişi ve kurumların yetkilendirilmesi ve işlemleri ile ilgili de sorumlu ve yetkili mercidir.

Bakanlığımızca yetkilendirilen siz değerli OSGB ve Eğitim Kurumlarının yaşamakta olduğu problemlerin değerlendirilmesi, sorularınızın cevaplandırılması ve taleplerinizin alınması iş sağlığı ve güvenliği alanına kuşkusuz büyük katkı sağlayacaktır.

İş sağlığı ve güvenliği alanında hizmet sunan gerek Eğitim Kurumlarının gerek Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimlerinin faaliyet alanlarına ilişkin olarak, cevap bekleyen soruların sonuçlandırılması ve isteklerin toplanması amacıyla 30/4/2014 tarihinde Bakanlığımızın Reşat Moralı toplantı salonunda yetkilendirilmiş kurumların sorumlu müdürleri veya şirket ortaklarından birinin katılımı ile gerçekleştirilecek Bilgilendirme Toplantısı düzenlenecektir.

Not: Her kurum için yalnız bir kişinin katılma hakkı olduğundan bu kişi sorumlu müdür veya şirket ortağı olabilecektir. Katılım durumu 22/4/2014 tarihi mesai bitimine kadar mtulu@csgb.gov.tr adresine bildirilecektir.

Adres: İnönü Bulvarı No:42 Emek/ANKARA

Toplantı Tarihi: 30/4/2014

PROGRAM

09:15-09:30 Açılış Konuşması

09:30-10:30 Eğitim Kurumları Bilgilendirme Toplantısı 1. Oturum

10:30-10:45 Kahve Molası

10:45-12:00 Eğitim Kurumları Bilgilendirme Toplantısı 2. Oturum

13:30-13:45 Açılış Konuşması

13:45-15:15 OSGB Bilgilendirme Toplantısı 1. Oturum

15:15-15:30 Kahve Molası

15:30-17:00 OSGB Bilgilendirme Toplantısı 2. Oturum

Kaynak: http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=bilgilendirme_toplantisi
  2. daktuylu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Uzmanlarında yorumlarını alacak fikirlerini dinleyecek bir toplantı yapmaz Bakanlık .Tabi mağdur olan OSGB ve Eğitim kurumları ya :)
  3. Abdi TURAN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    43005
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özel sektör / Bakım Müdürü
    Toplantıda aşağıda bulunan hesabın konuşulması gerekiyor ...:):):)

24 Mayıs sınavı öncesi uzman sayıları aşağı yukarı aşağıda olduğu kadardır.

A IGU sayısı: 10.000
    B IGU sayısı: 6.875
    C IGU sayısı: 60.000

A Sınıfı uzman çalışma süresi .................. 10.000 x 180 saat = 1.800.000 saat / ay = 108.000.000 dk / ay

B Sınıfı uzman çalışma süresi .................. 6.875 x 180 saat = 1.237.500 saat / ay = 74.250.000 dk / ay

C Sınıfı uzman çalışma süresi .................. 60.000 x 180 saat = 10.800.000 saat / ay = 648.000.000 dk / ay

1) Az tehlikeli sınıfta yer alanlarda, çalışan başına ayda en az 6 dakika.

2) Tehlikeli sınıfta yer alanlarda, çalışan başına ayda en az 8 dakika.

3) Çok tehlikeli sınıfta yer alanlarda, çalışan başına ayda en az 12 dakika.

Uzman sınıflarının hizmet verebileceği aylık toplam çalışan sayısı :

A Sınıfı uzman çalışma süresi .................. 108.000.000 / 12 = 9.000.000 çalışan / ay

B Sınıfı uzman çalışma süresi .................. 74.250.000 / 8 = 9.281.250 çalışan / ay

C Sınıfı uzman çalışma süresi .................. 648.000.000 / 6 = 108.000.000 çalışan / ay

Nasıl olacak bu iş !!!???

Kaç kişi belgesini kullanabilecek !!!???

Daha kaç kişi yüksek maaş vaatleriyle kandırılıp belge almak için kurslara çekilecek !!!???
  4. Erhan Çeliktürk İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16620
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Uzman
    Piyasada oluşacak uzman enflasyonu ve sonucunda oluşacak ucuz işgücü OSGB'lere ve işverenlere yarayacak gibi görünüyor. Halihazırda işi olan uzman arkadaşlarımın çoğu riski çok olan bu sektöre bu şartlarda girmeyi düşünmüyor ki çoğu mesleğinde tecrübeli ve bu işi hakkıyla yapacak insanlar.
  5. Erhan Çeliktürk İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16620
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Uzman
    Kardeşim piyasada yıllardır çalışan bir İnşaat Mühendisi ve C sınıfı İş Güvenliği Uzmanı. Yaptığı inşaatlara İSG hizmeti vermek için verilen fiyatları görünce bu işin geleceğinin olmadığını düşündü ve mayıstaki sınıf yükseltme sınavına (A sınıfı İş Güvenliği Uzmanı olabileceği halde) dahi başvurmadı.
  6. T.Ulus İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    İSGGM'nin 26.4.2014 tarihli duyurusu:

Değerli Kurum Yetkilileri,

30/4/2014 tarihinde sizlerin de katılımı ile gerçekleştirilecek olan Bilgilendirme Toplantısına olan yoğun ilginiz Genel Müdürlüğümüzce memnuniyetle karşılanmıştır.

Bakanlığımızın Reşat Moralı salonunda gerçekleştirilmesi planlanan Bilgilendirme Toplantısının daha verimli bir şekilde gerçekleştirilebilmesi adına 30/4/2014 tarihinde yapılacak olan toplantı, aynı program içeriğine bağlı kalmak ile birlikte Bakanlığımızda değil Karayolları Genel Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleştirilecektir.

Not: Kayıt yaptırmak üzere e-posta gönderen bütün katılımcıların kaydı alınmış olup hangi oturuma katılmak için başvurdu iseniz ilgili oturuma giriş hakkınız bulunmaktadır.

Adres : Karayolları Genel Müdürlüğü
    İnönü Bulvarı No: 14 06100 Yücetepe/ANKARA

Toplantı Tarihi: 30/4/2014

PROGRAM

09:15-09:30 Açılış Konuşması
    09:30-10:30 Eğitim Kurumları Bilgilendirme Toplantısı 1. Oturum
    10:30-10:45 Kahve Molası
    10:45-12:00 Eğitim Kurumları Bilgilendirme Toplantısı 2. Oturum

13:30-13:45 Açılış Konuşması
    13:45-15:15 OSGB Bilgilendirme Toplantısı 1. Oturum
    15:15-15:30 Kahve Molası
    15:30-17:00 OSGB Bilgilendirme Toplantısı 2. Oturum
  7. Fırat Nurdoğan Kaza Olay Araştırma Uzmanı

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    66039
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Burdan Erkan beye sesleniyorum. Bu tablo karşısında değerlendirmeler sutununa komik ibaresinin yanına traji-komik te eklensin.. İş güvenliğinin gidişahatı tarji-komiğe doğru gidiyor...
  8. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
  9. Erhan Çeliktürk İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16620
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Uzman
    Dün Gaziantep'te İSAG derneğinin tertiplediği bir konferansa katıldım.Dernek Başkanı Levent bey ve Reha Mert beyin sunumunda faydalı bir konferans oldu. Sektörün zor bir süreçten geçtiği,işini düzgün yapmayan ve devamlı sayıları artan OSGB'lerin iş güvenliği sektörüne verdikleri zararlar konuşuldu. İSG katip programında yapılacak bir değişiklikle hizmet verdikleri işyerine uğramayan uzmanların önüne geçileceğinin sinyalini verdiler.Bence bu çok olumlu bir gelişme.
  10. bugün gerçekleştirilen toplantılara katılan varmı ne konuşuldu ne isteniyor bilgisi olan?
  11. Abdi TURAN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    43005
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özel sektör / Bakım Müdürü
    Arkadaşlar hiç kimse bu toplantı hakkında bilgi paylaşmıyor farkında mısınız ?

Bu sizce de tuhaf değil mi ?

Bakanlıkta bu konuda bir sonuç yayınlamadı veya ben göremedim ...