1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Ortam ölçümleri ile ilgili bir slayt

Konusu 'Çalışma Ortamı ve Ölçüm,Analizler' forumundadır ve Yasar Adem tarafından 5 Haziran 2015 başlatılmıştır.

1. Yasar Adem İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    35950
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba,

Ortam ölçümleri ile ilgili bir slayt hazırlamıştım. Bu slaytta ne olması gerektiği ne yapılması gerektiği yazmaktadır. işinize yarayabileceğini düşünmekteyim.

Saygılarımla.

Ekli Dosyalar:

2. KUANTUM LABORATUVARLARI İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kuantum İsg Lab..
    ELİNİZE SAĞLIK ANCAK ARTIK AKREDİTASYON YETERLİ DEĞİL ...İSGÜM YETKİNLİĞİ ZORUNLU ...birde slatta kullandığınız birçok sınır değer güncel değil.
  3. Cumhur Gültekin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    80759
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Vakıf Üniversitesi
    TÜRKAK akreditasyon sertifikası verirken laboratuvar için İSGÜM yetkinliği istiyor diye biliyorum. Bu nedenle akreditasyon belgesini alınca İSGÜM yetkinliği var diye kabul ediyordum. Yanlış mı?
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 7 Ocak 2016 ---
    Yaşar Bey,

Teşekkürler, sayenizde ortam ölçümleri konusunda da daha detaylı bilgi sahibi olduk.
  4. KUANTUM LABORATUVARLARI İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kuantum İsg Lab..
    maalesef yanlış bilgi akreditasyon ve İSGÜM yeterliliği ayrı konular. İSGÜM yeterliliği için akreditasyon ön koşullardan sadece biri Ölçüm firmasının akredite olması yeterli değil.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 7 Ocak 2016 ---
    isgüm yeterliliği olan firmaları isgüm ün internet sitesinden görebilirsiniz. bu listede yer almayan firmaların ölcümlerei geçersiz
  5. EEK İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firmalar ölçüm aletlerini-cihazlarını alarak kendi ölçümlerini yaptıkları takdirde geçerliliği olacak mıdır ?
  6. KUANTUM LABORATUVARLARI İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kuantum İsg Lab..
    tabiki hayır...İşler cok değişti .Bn akreditasyon bili yeterli değil diyorum. siz firmanın kendi ölçüm yaptırmasından bahsediyorsunuz.