1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Ortam ölçümlerinin yenilenmesi

Konusu 'Çalışma Ortamı ve Ölçüm,Analizler' forumundadır ve Muharrem Arduç tarafından 11 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

 1. Muharrem Arduç Çeviri Grubu

  • Çeviri Grubu
  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  Bursa
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  ArcelorMittal
  Arkadaşlar iş yeri ortam ölçümleri hangi aralıklarla yenilenmelidir? Mesela gürültü,titreşim toz vs. her yıl ölçtürmek zorunda mıyız?
 2. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

  • Bölüm Yöneticisi
  • Çeviri Grubu
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  yıllık ölçülmesi bekleniyor ama bir kanuna mı dayanıyor hatırlamıyorum
 3. Ali Ünal İSGforum Üyesi

  Risk analizindeki yenileme kriterlerine göre etkileyen ölçümler tekrar yapılmalı. ( ör. yeni kimyasal hammeddeler proses ve mak degısıklıklerı vs)
 4. yclgndgd İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  aydınlanma gürültü ve toz gibi iç ortam ölçümleri yılda bir mi yapılmalı yoksa risk değerlendirmesi ile paralel mi gitmeli? tam net birşey yokmu?
 5. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Yukardaki cevaplar yeterlidir.Fakat Ölçümler sonucunda önlemler almadıktan sonra yapmaya devam etmenin de bir anlamı yok.Ölçümler raporuna görede tedbirlerini almışsan kaynağında yok etmişsen neden ölçüm yapasın ki tekrar tekrar.
 6. Pınar ÇINAR KILIÇ İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  fiziksel, kimyasal, biyolojik risk etmenleri ile gürültü, titreşim vb. yönetmeliklerine tek tek bakıp çıkartmak gerekiyor.