1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Osgb çalışanları sosyal haklarınız ve çalışma şatlarınızdan memnun musunuz?

Konusu 'Öneriler ve Şikayetler' forumundadır ve özgür turan tarafından 29 Ekim 2014 başlatılmıştır.

?

OSGB çalışanları sosyal haklarınız ve Çalışma şatlarınızdan memnun musunuz?

1. evet..çok memnunum!

6,2%
  2. İdare eder!

28,5%
  3. Hayır..Hiç Memnun değilim!

65,4%
  1. özgür turan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    OSGB firmanızın iş güvenliği politikasından memnunmusunuz?iş güvenliği politikaları yok nasıl memnun olayım
    OSGB denetimlerinizde size binek araç tahsis ediyor mu?evet veriyorlar
    OSGB firması iş sağlığı ve güvenliği mevzuatına göre çalışmalar yapabiliyor mu?mevzuata göre çalışma yapanıyla çalışma fırsatım henüz olmadı
    OSGB firmasında Maaşınızı zamanında alabiliyor musunuz?gecikmelide olsa alıyorum
    OSGB firmasında Sigortanız Maaşınız üzerinden mi yatırılıyor?maaş üzerinden sigorta yapanı görmedim henüz.
    OSGB firmanızın yaptığı çalışmaları dökümante edebiliyor mu yada yeterli Düzeydemidir?kendilerini kurtaracak kısmını gayet güzel yaptırıyorlar fakat raporlamalarımı firmaya yansıtmıyorlar nede olsa ticari şirket müşteriyi çok ürkütmemek lazım
    OSGB firmanız size işinizi düzgün yapabilmeniz için şartlar sağlıyor mu?(cep telefonu,dizüstü bilgisayar,fotoğraf makinesi vb.)fotoğraf makinesi hariç veriyorlar
    OSGB firmasının size isgkatip üzerinden tanımladığı firma sayısı sizce bir kriteri olmalı mı?180 saat tanımlanınca gecede evde mesai yapıyoruz
    OSGB firmasının size isgkatip üzerinden tanımladığı firmalara tam anlamıyla hizmet verebiliyormusunuz?180 saat olunca yolda geçen zamanları düşünürsek mümkün değil tam hizmet vermek
    OSGB firmaları mı sizi yönetiyor siz mi yönetiyorsunuz?genelde iş konusunda biz onları yönetiyoruz maaş konusunda onlar bizleri
    OSGB firmalarının belirlediği sürelerde mi denetim yapıyorsunuz yoksa sizin profesyonelliğiniz gereği işletme denetimleri mi yapıyorsunuz?gönül isterki şöyle enine boyuna bir denetim yapalım ama bunu yapmak çok zor
    OSGB firmalarında sizce işyeri hekimlerinin çalışmalarını verimli buluyormusunuz?iş yeri hekimleri işe giriş muayenesi yapar birde varsa firma sahiplerinin anne ve babasını muayene eder başka bir iş yapmaz meslek hastalığıyla ilgili çalışma yapmak risk analizi çalışmalarına katılmak onların asla görevi değildir sanki
    Çalıştığınız OSGB firmaları sizi haftada kaç saat ve kaç gün çalıştırıyor?Hfta tatiliniz kaç gün?Yıllık izinlerinizi kullanabiliyormusunuz?utanmasalar 24 saat 365 gün çalıştıracaklar
    OSGB firmasında aldığınız maaş sizce yeterli midir?bence doktorlara bakınca yaptığımız çalışma ve aldığımız riske bakınca devede kulak misali
    OSGB firmasında çalışan bir iş güvenliği uzmanı olarak kendinizi nasıl tanımlarsınız?atom karınca
    OSGB firmalarının yeterince etkin ve verimli denetlendiğine inanıyormusunuz?Sizce denetçiler hangi kurumlardan olmalı ve En çok nelerin sorgulanmasını istersiniz?osgb firmalarının denetlenmesi sürekli gerekir özellikle iş güvenliği uzman arkadaşların nasıl hırpalandığını görürler doktorlarında nasıl padişah olduğunu
    OSGB ler Danışmanlık firmalarından farksızdır düşüncesi sizce doğru bir önermemidir?değildir
    Çalıştığınız OSGB de diğer sağlık personeli ne iş yapmaktadır?daha henüz görmedim kağıt üzerinde varmış inşallah gezmek amacıylada olsa gelsede tanışsak
    Sizce OSGB ler neden Kuruldu?patronlara göre sadece daha karlı iş.maşa varken kendini niye yaksın.
    OSGB bünyesinde çalışan uzmanlar risk analizinde işyeri hekimleri etkin mi yada verimli yada var mı?4 doktorumuz var birkez teklif ettim birdaha doktorları zorlarsam işinden olursun yaklaşımı ile karşılık buldum.A sınıfı uzman olmasam hemen gönderilirdin dendi kibarbir dille
    Denetlediğiniz firmalar OSGB lerden sizce memnun mu?değilse nedenleri nelerdir?sürekli değişen uzmanlar nedeniyle memnun değiller ben 6 ay bu tempoyla gittim bir 6 ay daha zor
    OSGB de çalışan uzmanlarımıza OSGBlerde kendilerini geliştirebiliyorlar mı?Sizce OSGB ler yeni çalışan bir uzmana birşeyler öğretiyorlar mı?osgb size birşey vermez siz osgb ye verirsiniz ama genelde benim yanıma c grubu arkadaş veriyorlar ben öğretmek için elimden geleni yapıyorum bazen bazı konularda o çalışıp bana öğretiyor
    OSGB bünyesinde çalıştığınız firmalar iyi uygulamalar ve uygunsuzlukları giderme konusunda ne derece başarılılar?Değilseler nedenleri nelerdir?ah şu para varya gözü kör olsun anlayı işte
    OSGB ler yapı denetim firmaları gibi olacak önermesi sizce ne kadar doğrudur?aynen doğru çak bir imza al paranı misali
    6331 nolu kanun gereği kaç firmanızı işkur yada bölge çalışma müdürlüğüne şikayet ettiniz?2 tanesi yapacak başka birşey yok
    OSGB bünyesinde işletmelerinize eğitimlerinize vakit ayırabiliyormusunuz?Eğitim verebiliyormusunuz?Eğitimleriniz ne kadar sürmektedir?İşveren sizce eğitimleriniz için yer,zaman ve mekan hususunda yardımcı oluyorlar mı?elimden geleni yapsamda ortak sorun verin kağıtları imzalayalım işimize bakalım oluyor
    OSGB bünyesinde çalıştığınız firmalarda ortalama ne kadar zaman geçiriyorsunuz?ayda birkaç saat ancak
    Sizce şu anki yönetmeliklerde uzman ve hekimlerin kişi başı çalışma sürelerine bağlı isgkatipden atamaları yapılan firma sayısını doğru buluyormusunuz?Kişi başı saatlere bağlı firma sayısına verimli hizmet sunabiliyormusunuz?Sizce saatler kişi başı ne kadar olmalıdır?normal şartlarda günde 4-5 firmayı ancak gezebilirsiniz aynı ilde olmak koşuluyla ama malesef yeterli hizmet vermeye çalışıyoruz
    OSGB firma sahipleri sizce iş Güvenliği uzmanını nasıl görüyor ve piskolojik baskı görüyormusunuz?genelde para kazanmak için kullanılan araç olarak
    OSGB bünyesinde yeterli olduğuna inandığınız uzman var mı?Kaç uzman çalışmakta OSGBde ve sizce firma sayısına göre yeterli düzeydemi?uzmanlar aslında yeterli olacaklar ama çalışmaktan vakit bulamıyorlar gündüz işyeri denetimi eve geldiğinizde alelacele yemek gece yarısına kadar rapor dökümantasyon bu şartlarda kim yeterli olabilirki

OSGB lerin inşaat şantiyelerinde Daimi C sınıfı uzman çalıştırılmasını doğru buluyor musunuz?Sizce yasal mı?
  2. Aynur Kayapınar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    80755
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kimya Mühendisi
    A sinifi tam zamanli bu ay basladim.sabah 9 aksam 6...ful inşaata bakiyorum.cts pazar tatil maasim 3500 TL ...ocakta artacak :-(
  3. özgür turan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    inşaatlar A sınıfı uzmanların ortak kaderidir arkadaşım.özellikle sana tavsiyem açıklıklar ve dış cephe çalışmalarında kullanılan iskele veya sepet veya asansör konularına ve yaşam halatlarına dikkat et ve çok ucuza çalışıyorsun inşallah çalıştığın inşaatlar çok katlı değildir.Allah yardımcın olsun yardım edebileceğimiz konu olursa yardım ederiz.çalışma saati olarak 130 saati geçmemeye bak.inşaatlar denetime başlandı
  4. ilkeruzman İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    63790
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Maas aramadan hakim karşısına büyük ihtimalle çıkarsınız. Umarım yanılırım
  5. Aynur Kayapınar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    80755
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kimya Mühendisi
    bu ay zam isteyeceğim 60 tane inşaat oldu ne kadar istemeliyim.
  6. Hüseyin AVCI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    115767
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    3500 T.L. ye çalışma arkadaşım bence yapmayın böyle aldığın sorumluluğu düşün ilerde olabileceklerden çoluk çocuğunu düşün A sınıfı olarak en az rakam bence 5000T.L. olmalı ( en az diyorum aslında 7000T.L. bu işin hakkı)belki şartların bunu gerektiriyor ama birde işin ciddi boyutlara geleceğini düşünmek lazım biraz direnin dişinizi sıkın zaten zamanla rayına oturacaktır.
  7. Aynur Kayapınar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    80755
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kimya Mühendisi
    inşallah ...ben de 5000 istedim bekliyorum...
  8. yaşarsalur İSGforum Üyesi

o bile az bence 5000 aşağı kabul etmeyin 60 inşaat çılgın rakam riskde çılgın inşaat başına 1000 tl alsa osgb 60000 tl sadece sen kazandırıyosun bu tabiki tahmini senin maaşın 5000 olsa giderlerinide koyarsak taş çatlasın 7500 ki olmaz o kadar olsun diyelim osgb eline kalan tutar 52.500 tl müthiş rakam sadece senden bu