1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Osgb çalışma koşulları ve ücretler konusun hakkında

Konusu 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' forumundadır ve gülşah çamurlu tarafından 4 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Şirketi ben buluyorsam size niye %80 veriyorum diye sordunuz mu?
  2. omer umut mutlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50835
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Zaten osgbnin işi uzmana iş baglamak degilmidir bunun üstünden komisyon baglıyo işi ben baglıcaksam maası ben verim sen çalış denmezmi bu durumda =)
  3. Elif Turan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    13991
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    İçimden küfürleri saydıktan sonra tabiki sıra ona da geldi :)
    Malum hekim ve diğer sağlık personeli ücretleri, ( bu hesaba göre diğer sağlık personeli bizden daha çok kazanacaktır) vergiler ve arkamızda koskoca bir osgb'nin desteği.. Ama hesaba göre iyi iş bağlarsak ayda 12000 tl kazanma şansımız oluyormuş.. Oldu olacak sigortayı da asgari ücretten gösterin size masraf olmasın dedim ama o kadar kapilatist değillermiş...
  4. Arabada ister bunlar :)
  5. Elif Turan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    13991
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Gerçekten kendi aracınız varmı diye soran da oldu ;)
  6. İzmir de görüştüğünüz firmayı tahmin edebiliyorum:)
  7. Elif Turan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    13991
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Bir değil bir çok firmanın ortalaması bu :) hakkımızda hayırlısı demekten başka birşey bulamıyrm.. Ne kadar haykırsakta bu maaşları kabul eden insanlar bitmeyecek..
  8. Kötülere denk gelmişsiniz:)
  9. rvydayd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Part time yerine 180 saat olsaydı 1800 diyeceklerdi heralde. Ben ankaradayım elif hanım görüşmeye gitmedim henüz ama bu fiyattan çok farklı bi fiyat duyacağımı sanmıyorum.
  10. Elif Turan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    13991
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Valla gayet Habaş, Tüpraş gibi firmalara hizmet veren Osgb ler olsada Allah iyilerle karşılaştırsın o zaman :)))
    Part time değil tam zamanlı aslında yolda ve ofiste geçen zamanlarda dahil edilince..
  11. bu onların iyi olduklarını göstermez işte :)))
  12. rvydayd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

Sözleşme 120 saat deyince. O zaman baya düşükmüş.
    Ben de yeni yeni başladım başvurmaya.Bide ben görüşeydim fiyatları merak ediyorum ne dicekler:D
  13. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    riskleri düşünerek doğru karar verin
    tehlikeli mi az tehlikeli mi çok tehlikeli mi olduğu çok önemli

sigorta kısmında ise
    meslek koduna göre iş güvenliği adına sgk girişinin yapılmasını ve asgari ücret değil
    maaş bazında sigorta prim anlaşması yapın
  14. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Orkun Grup nakliye& lojistik
    adamı aradım dedi bana xxxköyde şubemiz var zaman zaman laazım oluyor çalışmak ister misin?..dedim ona ben sizi önce bir göreyim tanışalım zamanın başlangıcı belirlensin madem ayarlarız zamanların noktalarını kesin biçimde...dedi bana ki; derneğe gel haftasonu bu ne tedbir yavrum senle iş yapılabilir gel tamam mı cumartesi daha rahatım ykköye gelirsin..forumda dönen yazıları gördükçe ben ava mı getireceğim onları yoksa enayi mi olacağım kestiremedim:) ya ben sanki o adama güvenemedim yoksa artniyetli mi oldum ben:eek:
  15. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    yaşa ve gör
    sonrasına yorum yaparız
    art niyet mi yoksa 6. his mi
  16. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    benim 6.ıncı his öldü gitti yeni moda oldum bitti:)..adam yaşını almış yavrum derken çok içtendi neden kötü düşüneyim ki..iş kişinin mentalinde şekillenendir kendimi unutmadan yürüyeyim diken solar;)
  17. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    ikinci bir kişiye yöneltilen sarfedilen kelimeler yahut tavırlar eğer mantıksızsa o kişiye anlamsız gelebilir..ben kendi adıma kendimle ilgili konuştum..sizinle alakası yok ki arkadaşlar size neden anlamsız gelsin
  18. Fırat Nurdoğan Kaza Olay Araştırma Uzmanı

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    66039
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Tecrübesiz arkadaşlar görüştükleri osgb lerin kurunsallığından ve ciddiyetinden şüphe etmiyorlarsa 1500 bandından bence 6 ay çalışsınlar. Sonuçta risk analizi vs. nin dışında ciddi bir arka plan dökümantasyon ve arşibv kısmı var ki bu işi öğrenmeleri meslekte 2 basamak birden zıplatır onları. Dolayısıyla 3 yada 6 ay dişi sıkıp sonra maaş arttırımına gitmelerini tavsiye ederim. Genellikle uygulanan ve bana göre hakkaniyetli olan budur. Kendini yetiştirmiş olan arkadaşlara gelince kimse zaten 1500 lere osgb lerde çalışmaz gider serbest olarak işinin yürütür. Bu tamamen kendini yetiştirme ve özgüven. Tek başına özgüven yetme zçünkü işin risklerini heppimiz biliyoruz. Bu iş bilinmeden yapılmaz. Yapanlarda eninde sonunda zarar edeceklerdir. Tek bilgi de yetmez piyasa şartları özgüvensiz ve pısırık tipleri sömürme üzerine yürümektedir. 6 aylık bir osgb süreci sizi pişirmeye yetecektir.
  19. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    fırat bey..ben bireysel yapabilirim fakat ben ogsb ye gideceğim konuştum adam gel dedi 6 ay canavar gibi dururum sabrederim işi teknik olarak kavrarım..en doğrusu da bu evet sağolun böyle davranacağım
  20. xekeru İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Malesef osgb ler özellikle yeni açılanlar (bunlarda aramızdan çıkan uyanık isgu ve hekimler) 1500 tl bile vermezler ki ben 1200 tl maaş veririm ama müşteriyi sen ayarla denen uzmanlar duydum, müşteriyi bağladıktan sonra osgb bizim üzerimizden neden kazansın :) ne uyanık geçiniyorlar.. en güzeli kısmi süreli iş sözleşmesi + ssk lı olarak 4-5 tane rd yapın daha fazlasını kazanırsınız..