1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Osgb bünyesinde resmi sözleşme ile uzmanlık yapmak

Konusu 'OSGB' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 23 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Murat Caymaz
    Denilene göre OSGB bünyesinde çalışanların sertifikası aktif olarak gözüküyor ancak bir üst sınıfa geçmek için gereken 3 yıla (c sınıfı için) bir faydası olmuyor. Yani OSGB bünyesinde çalışmak 0 tecrübe demek oluyor. Çünkü OSGB uzmanı ''içe görevlendirme'' olarak atıyor. Oysa hizmet alan firma için dışa görevlendirme yapması lazım. Hizmet alan firmada C sınıfını A yada B sınıfı uzmanın devamlı şantiyede vs..'de bulunmadığı için alıyor.... Yani mecburiyetten (kanun vs) almıyor. Bu durumda OSGB sadece hizmet satıyor. Sertifikalı hizmet olarak A yada B sınıflarını satıyor. Belki işine gelmediği yada başka nedenlerden dolayı ''dışa görevlendirme'' yapmıyor. 170'den teyit edilmiş olsada devamlı değişen, yenilenen çıkan yönetmelikler bu konuyuda askıda bırakıyor. Net fikri, bilgisi olan varmı acaba?
  2. Seyhan Aktepe İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    erkan bey ben dışa görevlendirme 26 saat aldım simdi 26 saat üzerindenmi hesaplayacağim 3 yıllık tecrübeyi?
  3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    1 yıllık dışa görevlendirme yaptın saat yönetmelik gereği asgari denetim ve çalışma sürecindir..
  4. Hakan Miçoglu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    dışa görevledirmeden kasıt nedir ? osgb ile anlaşıyoruz osgb bizi firmalar kişi saati üzerinden anlaştığı firmalara uzman olarak gönderiyor buna mı deniyor iç - dış görevlendirme diye bahsedilen nedir ???
  5. ebt88 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    aynen öyle osgb ler kalkar inşallah en yakın zamanda berbat bir düzen bu yoksa. Bnde şantiyede osgb ye bağlı olarak 'içe görevlendirme' ile atandım isgkatip de işleyen bir c sınıfı sürem yok cünkü 3 hafta oldu. İşveren bu durumun farkında değil sanırım. Çok saçma bir durum bakanlığın bu durumdan haberi olmaması imkansız ben neden çalışıp da hakkımı alamıyorum öyle denmesine rağmen . Hakkımı yiyenlere hakkımı helal etmiyorum kesinlikle !!!
  6. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    şantiyede de çalışmassan profesyonel olamassın kolay kolay..
  7. buketdemir İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    osgb de yarı zamanlı çalışma süresi haftada max 30 saat oluyormuş.bilginiz var mı ?