1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Osgb bünyesinde sorumlu müdür olmak, görevleri ve sorumlukları

Konusu 'OSGB' forumundadır ve Muhammed Ali tarafından 12 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. Muhammed Ali Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bir arkadaşımızın sorusu ;

merhaba nasılsınız? bir konuda yardımınıza ihtiyacım var.C sınıfı iş güvenliği uzmanıyım. Osgbnin birinde işe girdim. Risk analizleri yapıyorum, eğitim veriyorum. Bugüne kadar bir işletmeye tanımlanmadım. Sorumlu müdür olmamı istiyorlar. Sorumlu müdür olduğum takdirde sizinde tahmin edeceğiniz gibi ne yapmam gerektiğini hiç bilmiyorum. Görevlerim nedir? Çalışan uzman arkadaşlarımın yaptıkları hatalardan dolayı bende ceza alır mıyım?
  2. Kendisi ile özelden mesajlaştık.
    "Merhaba mehmet bey. İSG Katip üzerinde "sorumlu müdür" (osgb sorumlu müdürü) var mı bilmiyorum. Başka iş güvenliği uzmanı arkadaşlar varken sizden böyle birşeyi neden talep ediyorlar anlamadım. (Yanlış anlamayın, eğer bu pozisyon için uygunluk ve yetkinliğiniz varsa bilemem). Tecrübesiz olmanızdan istifade etmeye mi çalışıyorlar acaba. Fakat emin olmamakla beraber diğer uzman arkadaşların atandıkları kurumlarda yaptıkları denetim hataları ya da risk analizi yaparken ki hatalarının sizi bağlayacağını sanmıyorum. Forumda bu konuda bilgi sahibi arkadaşlar olabilir. Saygılarımla."
    şeklinde yanıtladım. Hatam varsa görmek için bu cevabımı burada da paylaşıyorum.
  3. Onur Kaysavuk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    f) Sorumlu müdür: İşyeri hekimliği veya iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip, OSGB’lerde tam süreli istihdam edilen ve bu birimlerin iş ve işlemlerinden Bakanlığa karşı sorumlu olan kişiyi
  4. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    Aman ha derim. İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Yönetmeliği Madde 4 g) Sorumlu müdür: İşyeri hekimliği veya iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip, OSGB’lerde tam süreli istihdam edilen ve bu birimlerin iş ve işlemlerinden Bakanlığa karşı sorumlu olan kişiyi,
    Dolayısıyla OSGBnin hizmet verdiği iş yerlerindeki tüm sıkıntıların bakanlık ile muhatabı olacak olan kişidir. Karar sizin
  5. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    bakanlık ile osgb arasında köprü kuran,yasal yazışmları çalışmaları yapan,resmi iç ve dış atamaları yapan,firmaların resmi dosyalarını takip eden tam zamanlı çalışan kişidir.iş kazalarında sorumluluk sorumlu müdürü bağlamaz atamasını yaptığınız uzman yada hekim sorumludur.
  6. Nadire Atik İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79743
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Merhaba bir konuda bilgi almak istiyorum, OSGB sorumlu müdürü aynı zamanda yapı denetçiliği yapabilir mi?
  7. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Alakası yok
  8. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Yapabilirsiniz. Bu ülkede yapılmayacak hiç bir şey kalmadı. OSGB sigortanızı yatırsın tc numaranız ve e devlet şifrenizi onlara teslim edin gerisine karışmayın yapı denetim firmasına da aynı şekilde yapabilirsiniz İmzanızı oraya teslim ettin mi her ay bankaya gidebilirsiniz. Sigortaların çakışmasını da dert etmeyin bakanlık ve sgk bir birini bu konuda denetlemiyor güzel paralar kazanırsınız yalnız mahkemelere sık sık gitmeye ve yoğun strese hazırlıklı olun.
  9. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    olabilir OSGB ler kapansın da benim dediklerim yanlış çıksın ben razıyım :eek: