1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Osgb dışa görevlendirmelerin onayları hk.

Konusu 'OSGB' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 9 Nisan 2013 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Sayın Yetkili,
  Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri ile işyerleri arasında yapılan sözleşmeler, 29/12/2012 tarihli ve 28512 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Yönetmeliği kapsamında, Genel Müdürlüğümüzce İSG-KÂTİP programı üzerinden takip edilmektedir.
  Bu çerçevede;
  OSGB Sorumlu Müdürü tarafından İSG-KÂTİP sistemi üzerinden tanımlanan dışa görevlendirmeler/sözleşmeler, 12/2/2013 tarihi itibariyle sözleşme yapılan işyerinin yetkilisi (SGK’ da işveren/işveren vekili/ortak/yönetici/muhasebe olarak kayıtlı olan işyeri yetkilisi” tarafından e-devlet şifresi ile giriş yapılarak onaylanacaktır.
  Bu nedenle, tanımlanmış bulunan ve onay bekleyen dışa görevlendirmeler de dahil olmak üzere, daha sonra tanımlanacak dışa görevlendirmelerin tamamının, işyeri yetkilisi tarafından onaylanması gerekmektedir.
  Yukarıda yer alan işlemler, iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi görevlendirmelerinin Genel Müdürlüğümüze bildirimi olarak kabul edilecektir. Ayrıca, bu işlemden sonra herhangi bir evrakın Genel Müdürlüğe gönderilmesine ihtiyaç bulunmamaktadır.
  Söz konusu görevlendirmelerin yapılması sırasında;
  - - Hizmet alan işyeri bilgisine ulaşılamamasının ilgili işyerinin SGK sicil numarasının farklı bir şekilde tanımlı olması durumundan,
  - Hizmet alan işyerinin SGK sicil numarası kullanılarak seçilebilmesine rağmen görevlendirme yapılamaması durumunun, ilgili işyerinin Tehlike Sınıfları Tebliğine uygun bir tehlike sınıfı seçilmemiş olması veya görevlendirilen iş güvenliği uzmanının işyerinin tehlike sınıfına uygun sertifikasının olmamasından kaynaklanacağı bilinmelidir.
  Bu nedenle, işlemlere gerekli özenin gösterilmesi ve tamamlanan işlemlere ilişkin olarak Bakanlık yetkililerine ilave soru yöneltilmemesi vesistemin kullanımıyla ilgili yaşanabilecek sorunların çözümü için, öncelikle sistemde yer alan kullanma kılavuzundaki “OSGB modülü”nün incelenmesi uygun olacaktır.
  Bilgileriniz rica olunur.

  İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü
  Yetkilendirme Daire Başkanlığı
 2. hatiposgb İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  erkan bey, osgb de sorumlu müdürüm ve dışa görevlendirme sözleşmeleri yaparken halen çok büyük sorun yaşıyorum. bir çok işyeri sgk ya tehlike bildirim kayıtlarını yaptığı halde, e bildirgeden sorumluları atadıkları halde, sgk numaralarıyla sözleşme yapmak istediğimde kayıt bulunamadı diyor. Sizde böyle bir problem varmı? nasıl bir yol izliyorsunuz. acil cevaba ihtiyacım var.. iyi çalışmalar..
 3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  ben de öyle bir problem olmadı..sgk numarası yanlış olabilir,sgk numarasındaki nace kodu(numarası) yanlış olabilir,sgk e bildirge yöneticisi yanlış olabilir..
 4. berkaygurcan İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  8725
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Özdemir İnşaat
  acaba kullandığınız bilgisayarda belirtilen internet tarayıcılarının son sürümleri var mı ?
  Benzer bir sorun ile biz de karşılaşmıştık.
  Uygulama En iyi; Mozilla Firefox 14+, Google Chrome 21+, Safari 5+, Internet Explorer 9+, Opera 12+ tarayıcılarında ve 1280x800 px ve üstü çözünürlükte görüntülenir.