1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

" osgb " ...................... değil, " adam gibi osgb "

Konusu 'İş Arıyorum' forumundadır ve Kemal Ev tarafından 13 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Kemal Ev İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    EMK
    Arkadaşlar merhaba ,
    Ankara'da yerleşik bir kurumdan eğitim aldım. Kurumdan sıkça yinelenen ; " sertifikanızı alın , doğruca bize gelin , 2.000,00 - 2.500,00 T.L.'ye işiniz hazır " cümleleri yankılanıyor kulaklarımda. Oysa aynı kurumun OSGB olarak hizmet verdiği çok tehlikeli bir işyerinde tabir yerindeyse bir saniye oturmalarına fırsat verilmeden bay ve bayan uzman arkadaşların - acaba işçilerin başına bir iş mi gelecek korkusuyla - 1.000,00 - 1.500,00 T.L.'ye emeklerinin sömürüldüğünü gördüm. O an yapılan bu işin adının ne olduğunu ve genç - idealist arkadaşların umutlarının nasıl satın alındığı düşünmeye başladım.
    Her OSGB böyle midir bilemem.
    LUTFEN EMEKLERİNİZ - ONURLARINIZ BÖYLE KOMİK FİYATLARA GİTMESİN...!​
  2. bende sektöre eğitim aldığım firmanın osgb sinde başladım.3 ay inşaatta çalıştıktan sonra fabrikalara bakmaya başladım.sorumlu müdür, aynı zamanda firmanın sahibi "fabrikalara başlayınca maaşın artacak" demişti.bende aradan uygun bir zaman geçince gittim.hani maaş zammı dedim."SEN DAHA YENİSİN.BENİ HEYECANLANDIRMAN GEREKİYOR" dedi.(buradaki cümleyi yanlış yere çekmeyin.heyecandan kastı firmalara tam hakimiyettir)neye uğradığımı şaşırdım ve başta böyle bir durumdan bahsetmediğini söyledim.tabi 1 hafta sonra işten çıktım.diyeceğim odur ki; osgb ler danışmanlık firmaları sömürü zihniyetinde dir.maalesef.çok nadir adam gibi çalışan osgb ler mevcut.geçenlerde bir osgb nin çalışma düzeninden aldığım bilgi.; hem deneyimli arıyorlar, hem imkanlar kısıtlı ama çok fabrika verip senden çok iş istiyorlar.birde en büyüklerden birisiyiz diye ortada geziyorlar.yazık.bu kadar emek hırsızlığı olmaz.bunun yanında ilk yeni işe başlayan arkadaşlara 2500 ve daha fazlasını verip direk araba verip yemek çeki vs imkanlar tanıyanlarda mevcut.tamamen osgb nin mantığına bağlı.
  3. Filiz Birlikay İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    84323
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    çalışmıyor
    Yeni bir Uzman olarak dediklerinize kesinlikle katılıyorum, sömürülmeye izin vermemeliyiz...
    OSGB ler hekim ücretlerine müdahale edemedikleri için-çünkü pratisyen hekim bile, belirlediği fiyatın altında çalışmıyor-bu sebeple açığı Uzmanlar'a çok komik ücretler teklif ederek ve "henüz acemisiniz "diyerek emeği ayaklar altına alıyorlar, şiddetle kınıyorum o zihniyetleri...