1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Osgb de çalışan arkadaşlar görevlendirmem kaç saati geçerse yeterli derecede firmalarla ilgilenemem?

Konusu 'OSGB' forumundadır ve akınoz1 tarafından 15 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. akınoz1 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    arkadaşlar firmalar tanımlanıyor üzerime kaç saat firma tanımlanması normaldir bir uzman için? kaç saati geçerse başedemem sizce?
  2. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    Devlet 217 saat olarak belirtiyor çalışan sayısı bakımından tehlike sınıfına göre kişi başına düşen dakika kadar hizmet verdiğin X adet farklı lokasyonda firma olabilir. Bunu devlet önemsemiyor. 217 saati geçemezsin diyor.
  3. akınoz1 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    ben şunu demek istemiştim farzedinki 120 saat bana firma bağladılar bu firmaların çoğu 2 saatlik 1 saatlik ve farklı yerlerdeler benim bunlara yetişebilmem için sizce kaç saat uygun olur ona göre osgb ile konuşacağım
  4. gulkubra İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    farz edersek 120 saatlik firma ve bunların 2saatlik lokasyonları var ise 60tane lokasyonları vardır. Bunlara da bence ayda 217 saat bile yetersiz gelecektir.
  5. Abdullah Gökçen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    Gökçen OSGB
    Çok sıkıntılı bir konu.

Kişi performansına göre 100 ile 120 saat arasında değişir(maksimum 150 efektif saat kullanabilirsiniz). Eğer baktığınız yerler çok tehlikeli sınıfta ise ofis içinde size yardımcı olabilecek bir c sınıfı personelinizin olması lazım. Bu personel yönetmelikleri takip edecek ve hazırlanması gereken evrakları düzenleyecek.

Her türlü işiniz epey zor ; zannetmiyorum osgb süre ihtiyacı olmadan personel alımı yapsın.
  6. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    Hocam bakın Ayda en fazla 217 Saat olarak İSGKATİP üzerinden görevlendirilirsiniz. İSGKATİP sizin görevlendirildiğiniz işyerlerinin farklı lokasyonlarda olduğunu bilmez. 217 saate geldi mi daha fazla işyeri bağlanmasını engeller.

Bir de yolda geçen süreler çalışma süresinden sayılmaz gibi bir hüküm var yönetmelikte. Bu işin saçmalığını (RG-11/10/2013-28792 - Madde 12 Fıkra:5) yönetmelik değişikliği çıktığı gün anlatmıştık ama devam eden bir saçmalık var.

Sözleşmeler yapılırken İSGKATİP üzerinden çalışan sayısının yanısıra yolda geçen süreleride dahil etmek akıllıca ama malesef bu durum yönetmelikle yasaklanmış durumda.

Örneğin çalışan sayısı bakımında bir işyerinde ayda 4 saat bulunmanız gerekiyor ama o işyerine gidiş ve dönüşte de 2 saat vaktiniz geçiyorsa yollarda bunu en başından İSGKATİP üzerinden 6 saat olarak sözleşme yapmak ve buna uygun olarak fiyat vermek bana göre akıllıca olan durum.

Bu şuan yapılıyor mu? Henüz buna riayet eden OSGB görmedim. Adam 217 + Yolda geçen süre kadar çalışmak durumunda bu da yasal olarak yine yasak...

Yukarı tükürseniz bıyık aşağı tükürseniz sakal muhabbeti bu aslında...