1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Osgb de iş güvenliği uzmanlığı

Konusu 'OSGB' forumundadır ve nesekuplay tarafından 14 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. nesekuplay İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba arkadaşlar, bir osgb de tam zamanlığı iş güvenliği uzmanı olarak çalışan C sıfı iş güvenliği uzmanının sertifikası işliyor mu? yani 3 yıl sonra B belgesi almaya hak kazanıyor mu?(dışa görevlendirme yapılmamışsa)
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    evet...
  3. NUNUK İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    neye göre evet dostum...Araştırdınmı aradınmı bakanlığı? Cem yılmazın güzel bir sözü var"elemant uydurmayın" diye. Olayı bilmeden evet hayır oynuyorsunuz...Neşe hanım,osgb de çalışır vaziyette iken a firmasınada(başkaca hizmet,danışmanlık hizmeti vs.)veriyorsanız.Dışa görevlendirme yapılması lazım,ben bakanlıkla 1 haftadır bunu tartışıyorum.E-devletten girince sözleşme aktif gözüksede kabul edilmiyor...her kafadan bir ses çıkıyor,siz alo 170 i arayın kendiniz sorun...
  4. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    uzman osgb ile uzman arasında sözleşme yapar ve akabinde iş sözleşmeside yapar..osgb bünyesinde ve sisteminde iç atamalıdır..bizde müfettişe soruyoz da...
  5. Gülay BAŞ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bugun osgb ye iş görüşmesine gideceğim. Acaba dikkat etmek gereken konular nelerdir? tam zamanlı mı çalışsam daha iyi olur, kısmi zamanlı mı?
    Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim
  6. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    İlk olarak Nunuk nedir? adınız ??
    Sorunun cevabı olarak anlamadım bunu,
    Dışa görevlendirme bir firmada görevlendirilecekseniz ok,dediğiniz gibi ancak arkadaşın sorduğu 3 yıllık tecrübeyi sağlayabilmek, içe görevlendirmede bu mümkün mü
  7. Mrs_Engineer İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    1. Eger ilk kez bu işi yapacaksanız tecrubesızsız sayılıyorsunuz komık bır rakam teklıf edılıyor :) ama tecrubesız oldugunuz bır kenara bırakılarak 5 fırma bırden size bırakılıyor.
    Bu durumda ne tepki vermelisiniz?
    İlk once 1 fırmada gereken gorevlerınızı vs yapın ve bır sısteme oturtun. Ve bunu osgb ye dırek soyleyın. ben 1 fırmada ısı yoluna koymadan baska fırmaya bakamam.Daha sonra sıze baska fırmalar teslım edılsın. Cunku dusunun aynı anda 5 farklı sektore bakıyorsunuz, dıkkatınızı tek bıryere odaklayamazsınız. Ve es gectıgınız noktalar olur rısk alırsınız.
    2. Fırmada ıse baslamadan once o fırmayı gıdıp gorun. Rısk ve tehlıke analızlerını belırleyın. Ise gırıp 1 hafta sonra bır olayla karsılasırsanız bu sızın motıvasyonunuzu dusurur. Bu ılk analız sıze ızleyecegınız yol ve yontemı gosterır.
    3. Osgb sızın rısk analızlerınızı muhakkak gozden gecırmelı. Takıldıgınız yerde donup soracagınız bırılerı olmalı osgb de.Muteselsilen osgb sızın yasayacagınız herturlu olumsuzlukta mesuldur.
    4. Fırmalara yapacagınız rıSk analızlerı yada check list ler osgb de mevcut mu yoksa sızmı cıkaracaksınız ? Yanı osgb sıze işinizde onderlık ve onculuk edecekmı? Dıyelımkı bır boya fabrıkası. Osgb nın elınde bu sektorle ılgılı daha onceden yapılmıs bır analız yada calısma varmı? Varsa yararınıza sunulacakmı? Yoksa kımse hele kı ilk kez bu işi yapacak biri boyle bır rısk analızınıkendısı olusturamaz.
    5. Fıyat... Arkadaslar pıyasada oyle rakamlar duyuyorum kı sasıp kalıyorum. Hatta bana bıle 1,500 teklıf edıldıgınde gulup gorusmeyı bıtırdım. Sız rısk alıyorsunuz. Tum sorumluluk sızın omuzlarınızda. Evet tecrube olmayabılır. AMA... Sız kendı degerınızı ortaya koyarsanız ınsanlr o degere deger verır. Eger dersenız kı yok benım degerım 1000-1500 ozaman sızde sorun var demektır. Cıtayı sız belırleyın.
    6. Lutfen sureklı kendınızı yenıleyın. Okuyun arastırın. Para kazanmak ıcın degıl bu ısı en ıyı yapabılmek ıcın calısın. Yoksa kımseden bır farkınız ve ayrıcalıgınız olmaz. Yonetmelıgı kalem kalem bılın. Gorevlerınızı, sorumluluk ve yukumluluklerınızı, işverenın gorevlerını, osgb nın yapısal organızasyonunu. Eger gorusmede sızın bılgı sahıbı olmadıgınızı, yonetmelıkten bı haber oldugunuzu anlarlarsa işe alınamaz alınsanız dahı ezılırsınız.

Kazasız, donanımlı,bılgıye dayalı ve kendıne guvenen uzmanlar olmanız dılegıyle...
  8. Ayhan71 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    NEKA İNŞAAT
    Erkan bey
    iki ayrı osgb ile yarı zamanlı çalışılabilirmi
  9. Mrs_Engineer İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Yarı dedıgınız kismi süreli. Calısmanızda bır problem olacagını sanmıyorum.
  10. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    çalışılır...
  11. kratos İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Aklım takıldı şimdi...benim sigortam iş güvenliği uzmanı olarak yatıyor ve sözleşmem de var ama dışa görevlendirme ibaresi mevcut...sertifikam çalışmıyor mu yani ???
  12. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    evet..dışa görevlendirmen var bide sıkıntı yok..resmi sözleşme önemli..
  13. kratos İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Teşekkürler erkan bey...şimdi kafam daha rahat...:)